Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Komentujesz wpis:

Jestem fundamentalistą

Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

Gość: Anarcha, *.dynamic-ra-3.vectranet.pl

I trudno doprawdy spodziewać się czego inszego skoro PiS jest opozycją wewnątrzsystemową, zresztą z pełną świadomością tego faktu oddałem na nich głos bo nie jestem ''fundamentalistą'' i jak już pisałem tu kiedyś nie wierzę w zaistnienie w obecnych warunkach szerokiego faktycznie antysystemowego ruchu choćby z tak prozaicznego powodu jak potrzeba skombinowania na ten cel niezbędnych funduszy i to znacznych a sami obywatele czy raczej zbywatele posiadają ich z definicji zbyt mało zaś możny polityczny sponsor płaci i wymaga, poza tym PiSowcy nigdy nie ukrywali, że są ''państwowcami'' stąd nie sposób zarzucać im, iż to państwo ''zawłaszczają'' - a co, mają je obalać ? Wybitnie ułatwia im to opozycja za przeproszeniem, banda histerycznych pajaców z Komitetu Obrony Doopy takich jak Petru, typowy przedstawiciel ''klasy pasożytniczej'' pod której potrzeby zmajstrowano obecny RPRL podobny w tym do swego guru, nawróconego na neoliberalizm komucha Baal-cerowicza, ''wolnorynkowiec'', który nigdy nie parał się biznesem zasiadając permanentnie we władzach państwowych instytucji i banków, gdzie min. był ekspertem od ''klimatu inwestycyjnego'' czyli ekonomicznego globalnego ocipienia, generalnie książkowa wręcz ilustracja zasady : ''mój mąż jest z zawodu dyrektorem''. Czerwone mastodonty bezczelnie wrzeszczące ''precz z komuną !'', mafijni oligarchowie broniący ''demokracji'', skompromitowani hipokryci i błazny :

niewygodne.info.pl/artykul6/02671-Szczyt-hipokryzji-PO-ws-wykonywania-orzeczen-TK.htm

Narażę się, ale ponieważ nie jestem tak pryncypialny i trzeźwo patrzę na rzeczywistość dotychczasowe działania PiS oceniam na + póki co, w ramach obecnego systemu inaczej się nie da, trudno grać fair z gangsterką, jeśli coś mogę zarzucić politykom tej partii to raczej właśnie zbytek skrupułów, tu potrzeba radykalnych rozwiązań jak w filmie ''Imigranci'' [ w oryg. ''Dheepan'' ], który niedawno widziałem w kinie, polecam skądinąd, nie ma co się z żulią obcyndalać i bez obaw, Kaczafi nie zbuduje nam państwa policyjnego bo już tego dokonał ten piękny i słuszny kaczor ''całuję rączki cioci Makreli'' Donald, poza tym Jarosław to nie typ polityka a la Piłsudski, drugiego zbawcy klasy-rasy na kobyle nie będzie.

2015/12/11 04:53:04

a_maciek

Wg mnie bardziej jest to wolnościowy anarchizm, libertarianizm bywa krępujący przez spięty doktrynalizm.
Od wpisu minęło kilka dni zaledwie, a światek polskiej polityki pokazał na czym polega zawłaszczanie państwowego, upartyjnianie prawa, monopolizowanie decyzyjności, czyli... nic nowego. Dokładnie to, na co pozwalają procedury w ramach systemu, traf taki, że padło akurat na ogrom możliwości potencjału PiS.
A w linkowanym artykule faktycznie zbieżne tezy - "nad Wisłą zostanie zachowane status quo" i niezależnie czy firmuje je Michnik czy Maciarewicz.

2015/11/21 18:06:11

Gość: Anarcha, *.dynamic-ra-3.vectranet.pl

Przyznaję, jesteś konsekwentny i to mi się podoba nawet jeśli nie podzielam Twoich libertariańskich zapatrywań. Zmiana : ''edukacja seksualna'' vs. ''wychowanie patriotyczne'' - jakiś koszmar, oto właśnie zatrute dziedzictwo masońskiej Komisji Edukacji Narodowej jak widmo wciąż ciążące nad nami. Tezy wpisu korespondują nieco z poniższym tekstem, choć poglądów politycznych autora tym bardziej nie podzielam patrząc trzeźwo nie sposób odmówić wielu jego spostrzeżeniom słuszności :

www.konserwatyzm.pl/artykul/13339/trzej-panowie-m

2015/11/20 16:10:02
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt