Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

Gość: mrówkodzik, *.dynamic.chello.pl

Bardzo lubię tę pieśń, "Jerusalem". Ale jej jadowitą przeróbkę - również!

www.youtube.com/watch?v=GVwdKfLOa5o

:-)

2018/01/04 16:34:17

rusty_angel

Ja tak trochę z boku, ale odkąd zobaczyłam "Black Books", wyobrażam sobie Blake'a jako takiego bardziej wrażliwego na innych Bernarda Blacka - głównie chodzi mi o gestykulację.

2012/11/05 21:56:20

Gość: Majka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Z racji mojego plastycznego wykształcenia Blake zawsze najpierw kojarzy mi się z obrazami (zwłaszcza z "Bogiem/Urizenem stwarzającym świat"), dopiero po chwili dochodzi do mnie, że to był również poeta.
Co do tego wiersza nie znałam go (prawie w ogóle nie znam innych dzieł Blake'a niż malarskie), ale strasznie mi się spodobał, zwłaszcza w wersji śpiewanej.

2012/11/01 16:10:44

ratyzbona

Dokładnie dwa dni temu rozmawiałam z bratem i tatą o tym wierszu! Ogólnie dla mnie Jeruzalem było zawsze mniej więcej o tym co tu piszesz, więc cieszę się, ze moje intuicje były podobne. Co do samego Blake'a to jako że mój ojciec jest fanem to od dzieciństwa słuchałam w oryginale i w tłumaczeniach. Ja tam Blake'a lubię nawet jeśli go nie rozumiem. Nie mniej jeśli chodzi o wiersz to dla mnie to nie tylko hymn Jeruzalem (koniecznie z last night of the Proms) ale przede wszystkim pytanie, które towarzyszyło mi kiedy byłam dzieckiem "gdzie w tym filmie o biegaczach są rydwany ognia" :)

2012/11/01 14:07:22

drakaina

Nie sądzę, żebyś była na Blake'a za głupia - mam wrażenie, że ci, którzy uważają, że go rozumieją, są w wielkim błędzie. Dla mnie Blake to bardziej obrazy niż treść, nie wiem, czy on sam rozumiał, co pisze. Jakby to swoje malowanie/rysowanie usiłował ubrać w słowa...

2012/11/01 13:45:02
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt