Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

Gość: KasRob, *.nwrknj.fios.verizon.net

Przykre iz mamy wojne wewnetrzna. Jakze znamienny przy tym fragment z Sienkiewicza, kiedy to po dyskusji, wstawszy od stolu szlachcice i zolnierze udali sie jeden do kosciola, drugi do cerkwi, trzeci do meczetu a pan Zagloba do knajpy. Wzajemny szacunek dla Sprawy Polskiej byl Sprawa Najwazniejsza i nie bylo wtedy zadna przeszkoda, by wyznawac wlasna wiare (religie), miec wlasne poglady, w czasie wolnym robic to, na co ma sie ochote (swawola nie byla mile widziana). Takie proste a takie odlegle... Wykanczamy sie w owej wojnie wzajemnie, mowiac, ze czarne to biale, a biale to czarne: kazdy wazny akt , ot chocby cytowana powyzej decyzja Becka, narazony jestna oplucie, wysmianie, sarkazm i inne zniewazenia. Nie , nie przez obcych, przez "jednych z nas". Roznica pomiedzy dyskutujacymi (tymi opisanymi przez Sienkiewicza i obecnymi) jest jednak zasadnicza: za sienkiewiczowskimi dyskutantami szly czyny. My takze mamy wspolczesnych ludzi czynu: Kolbe, Wyszynski, Blachnicki, Wojtyla...Idziemy za nimi, czy pomijamy Ich trud?

2012/10/24 18:14:52

romualdszeremietiew

Proponuję też przeczytać to: szeremietiew.nowyekran.pl/post/74780,pochwala-plam-na-honorze

2012/10/22 16:29:22

Gość: romualdszeremietiew, *.dynamic.gprs.plus.pl

Proponuje Pan dołączyć do kanalii?

2012/10/22 16:25:59

Gość: GabiZ, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wojnę wygrały narody wyznające makiawelizm, łamiące zawierane umowy i wciskające nóż w plecy - aby ich naród zyskał po wojnie jak najwięcej. I tak po wojnie jako niekwestionowane mocarstwo wyszły Stany Zjednoczone, okłamujące i zwodzące sojuszników co krok, jako zwycięzcy, którzy zachowali niesamowicie dużo suwerenności względem sojusznika - Wielka Brytania, a nawet przegrani wyznający makiawelizm nie wyszli na tym źle (Włochy). Żeby już zostawić związek zdradziecki na boku.
Obnieśliśmy się honorem (cokolwiek to ma znaczyć) w sytuacji geopolitycznej, gdy był to wyrok śmierci i mamy (mieliśmy?) wyższość moralną - czyli w umysłach nielicznych, którzy ją sobie stworzyli i zaczęli przelewać na papier. A kraj w ruinie, elity stworzone przez komunistyczne rody, a sam naród w większości g*wno. Gdzie ta nasza ocalona "polskość"? Jesteśmy bezkształtną, postkomunistyczną masą, rządzącą od prawie 70 lat przez "elity" wyprodukowane w związku zdradzieckim, i nie dość - nadal kształcone w totalnym lewactwie.

2012/10/22 08:28:04
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt