Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

Gość: Ziemowit, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przyłączam się do życzeń, od siebie życzę jak najszybszego powrotu do polityki , dużo sukcesów i naprawdę duuuużo zdrowia.

2010/02/08 14:00:34

Gość: Andrzej, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przyłączamy się do miłych życzeń- Wszelkiej Pomyślności i Zwycięstwa Polski. Szanowny Solenizancie prosimy o ciekawy tekst na temat już odbytych wyborów prezydenckich na Ukrainie. Jakie prognozy polityczne , wojskowe i gospodarcze czekają Ukrainę pod rządami Janukowycza..

2010/02/08 11:19:38

Gość: Harcerzy Polskicg Ród, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeśli kalendarz nie kłamie, to mamy dziś Romualda.
Życzmy więc zdrowia i pomyślności Panu Ministrowi, ale i spełnienia wszystkich marzeń choćby wydawałyby się wyjątkowo odległe.

2010/02/07 12:49:24

Gość: Ziemowit, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

My tu sobie gadu gadu a w polsce zbrojnej niezwykle ciekawe felietony www.polska-zbrojna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6568:zaufa-zawodowcom&catid=115:mariusz-janicki&Itemid=142
ten jest dlaczego tylko mała armia zawodowa i innej drogi nie ma,
Tezy które wyłażą z felietonu:
-najważniejsze są misje
-"Pojawiały się, zwłaszcza ze strony radykalniejszej prawicy, też inne, bardziej pryncypialne obiekcje. Otóż podawano w wątpliwość, czy armia zawodowa będzie równie patriotycznie"- radykalna prawica coś czym w III RP straszy się dzieci użądza lustracje i dekomunizację na szczęście mamy Tuska i doktora psychiatrii Klicha który też lubi się lansowac na stronach monu.

Naprawdę nie chodzi o milionowe armie ale o obronę terytorialną, uważam że noszenie i posiadanie broni (tej wojskowej też) to nie przywilej zależny od widzi misię pana policmajstra z komendy ale należne prawo (dlatego tak mi się podba rozwiązanie szwajcarskie.
Pamiętajmy o Gruzji która w pewnym momencie musiała zciągać do kraju żołnieży z misji.

2010/02/05 18:53:58

romualdszeremietiew

Co do podziału Ukrainy wg wzoru z 1921 r. - wschodnia wieksza część, bo z Kijowem, do Rosji, a zachodnia, mniejsza, ze Lwowem, do Polski. Teoretycznie taka sytuacja jest możliwa chociaż wątpię, aby polskie "elity" były gotowe podjać taką ofertę. Możliwe więc raczej włączenie Ukrainy do Rosji, z pozostawieniem poza granicami Rosji quasi państewka ukraińskiego z Lwowem jako stolicą i raczej pod kuratelą Niemiec niż Polski.

2010/02/01 16:06:05

Gość: Andrzej, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Panie Ministrze wiele racji i przykrej prawdy w tym fachowym tekście, ale odzyskując swoją niepodległość straciliśmy jedyną jak na te czasy okazję powrotu Lwowa i Wilna do Polski. Wtedy powstający nawy ład polityczno - militarny w okresie słabej Rosji dawał nam taką szansę jak w 1918 roku . Wtedy mieliśmy Piłsudskiego i Dmowskiego choć różniących się to rozumiejących chwilę historii. Kształtowanie polskiej opozycji na numerach paryskiej kultury i ludzi źle życzących Polsce jak Giedrioć czy Miłosz a w kraju Michnik, Kuroń który pełniąc mandat polskiego posła na początku lat 90 w ukrainskiej prasie pisał że jest dumny z tego że Lwów jest w rękach Ukraińców- nic dodać - nic ująć. Juszczenko pokazał swoje prawdziwe oblicze człowieka z desantu zachodu, Julia podobnie , ale puszcza oko do Rosji , pamietamy miała zakaz wjazdu - co sie stało ze teraz dogaduje sie z Rosją. Janukowycz zapewne wygra i będzie to poczatek podziału Ukrainy na wschodnią pro sowiecką i zachodnią pro brukselską a bardziej niemiecką . To jest wielkie wyzwanie dla polskiej dyplomacji i władz kraju. Być może nadejdzie taki czas że Rosja sama zaproponuje taki podział . Wtedy zachodnia Ukraina wraz z tym całym dorobkiem nacjonalistycznym nam przypadnie . I co wtedy Panie Ministrze . Pozdrawiam Andrzej.

2010/01/30 15:04:34

Gość: E- misjonarz, *.kielce.vectranet.pl

To nie trumna Dmowskiego rzadzi dzis na polskiej prawicy..... to trumna Moczara i Piaseckiego.....powoli opadaja maski. Amen

2010/01/26 08:49:47

Gość: Ziemowit, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A gdyby komuś się nudziło mała stronka o bunkrach od tych małych na kompanię piechoty do takich jak w linku sporej twierdzy.
www.unterirdischeschweiz.ch/4657.html

2010/01/26 00:27:30

Gość: Ziemowit, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Warto powiedzieć że "Kultura" była od pewnego momentu lewicowym pismem, chciało by się powiedzieć po "owocach ich poznacie" teraz wypada żeby wszyscy zainteresowani (zwolennicy teorii Giedroycia) na czele z Kwaśniewskim, Kaczyńskim, i Tuskiem stanęli we Lwowie przy pomniku SS galizien (na przeciw cmentarza Orląt) i jakoś przy najmniej symbolicznie żuli tą zatrutą pomarańczkę.
W całej sprawie wychodzi na wierzch parę problemów
-nie mamy długo planowej polityki np takiej jaką stosują na nas Niemcy na czele z panią Steinbach,ważne jest to co jest tu i teraz i podnosi słupki w sondażach.
-Pewien Profesor (wywiad w przed ostatnim numerze tygodnika "Angora") zapytany dlaczego nie odzyskaliśmy na początku lat 90 , chociaż była taka możliwość kresów opowiedział że nie było ludzi na miarę Dmowskiego Piłsudskiego Witosa.
kiedy to opowiedziałem starszemu koledze ten ocucił mnie i powiedział że kiedy Jan Olszewski po zmianie ustrojowej za proponował wstąpienie do NATO uznano go za szaleńca Polska miała zostać w UW a w Polsce rosyjskie wojska (znów przypomina mi się informacja że Pan Wałęsa nie chciał żeby Polski opuszczały Rosyjskie wojska.)

A co do kresów może niektórzy uznają mnie za szowinistę czy faszystę ale jestem za powrotem Lwowa i Wilna(czy to drogą pokojową czy militarną do polski Lwów obecnie w ukraińskich rękach wygląda okropnie perła w śród polskich miast jest tak naprawdę zapuszczona i nie remontowana.
Bajki o silnej Ukrainie która obroni (!?) czy osłoni nas przed Rosją to dla mnie naiwne bajki dla grzecznych dzieci miną całe lata kiedy tam powstanie jakaś cywilizacja ;).
Obroni Nas tylko silna polska armia, a takiej armii nie da się stworzyć bez silnego państwa z silną gospodarką.

Wiem że już o tym pisałem (przepraszam jeżeli przynudzam) ale ostatnio czytałem znowu o szwajcarskiej armii przykład państwa które rozsądnie podchodzi do tematu
-system szkolenia rezerw i proces mobilizacji oparty na szwajcarskiej tradycji uzbrojonego społeczeństwa.
-duża sieć bunkrów od przeciw atomowych po te bojowe (artyleryjskie)pozwalająca nawet dzisiaj prowadzić wg mnie zacięty opór.
-szkolenie przedpoborowych ciekawe ilu polskich polityków zwłaszcza tych od monu i menu wie że w Szwajcarii każdy nastolatek po ukończeniu 12 czy 13 roku życia może zgłosić się na kurs (jeden z wielu, odsyłam do strony szwajcarskiego monu) strzelecki (300 m) na koszt państwa.
-i oczywiście rezerwistów ale to w Polsce znany ale od dawna niepraktykowany zwyczaj przecież UE i NATO nas obronią.
-dobre i nowoczesne wyposażenie ja jako rezerwista wojsk Chemicznych zazdroszczę im fajnych kombinezonów przeciwchemiczny.


2010/01/26 00:09:08

Gość: kwasek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Panie Profesorze znalazłem ten oto artykuł: members.chello.pl/prug/www/spolminister/Ocena%20stanu%20wojskaIII.htm nie wiem czyjego to jest autorstwa ale dobitnie ukazuje stan wojska od wewnątrz, ktoś musiał się nieźle natrudzić pisząc ów artykuł.

2010/01/25 21:14:05

Gość: julev, *.acn.waw.pl

Nasi czołowi politycy zachowują się tak, jak chłopcy w krótkich spodenkach przed lekcją historii.Nic nie chcą wiedzieć i na wszystko patrzą z punktu widzenia brukselskich urzędników. Nie powinno to być zaskakujące, bowiem dobrze wiemy, że w wielu państwach zachodniej Europy w czasie wojny również tworzono jednostki Waffen SS, więc nie mogą krytykować swoich byłych sojuszników.
Trzeba o tym pisać, powielać i doprowadzać do wiadomości szczególnie tych, co im nie było dane zapoznać się z podstawami historii.

2010/01/25 20:43:32
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt