Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Podaj kod z obrazka: captcha
Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

Gość: szkuba, 135.245.192.*

Jeszcze jedna sprawa od której chyba powinienem zacząć. Hierarchia wartości w ruchu drogowym powinna być taka:
1. bezpieczeństwo
2. przepisy
3. płynność
4. szybkość
więcej na blogu kolegi: superjazda.blogspot.fr/2010/09/hierarchia-wartosci-w-prowadzeniu.html i teraz podstawowe pytanie dlaczego bezpieczeństwo przed przepisami? Otóż przepisy powstały właśnie po to abyśmy unikali sytuacji kiedy komuś możemy wyrządzić krzywdę. W realnym świecie przepisy obejmują tylko zarys możliwych sytuacji i kiedy brakuje szczegółów litery prawa należy się kierować zasadą nr 1. Dodatkowo są również takie sytuacje kiedy powinniśmy postąpić wbrew przepisom gdyż wiemy że nasza skorzystanie z prawa do przejazdu może zagrozić czyjemuś życiu lub zdrowiu.

2013/06/24 12:38:29

Gość: szkuba, *.alcatel.fr

Wyraźnie widać jak system sprawiedliwości odwraca proporcje winny - poszkodowany. Bezpośrednio winę ponosi kierująca która po pierwsze nie zatrzymała się przed strzałką po drugie nie sprawdziła czy na przejściu ktoś jest lub na nie wchodzi. Prawdopodobnie typowo zadbała tylko o swoje bezpieczeństwo i oglądała się na ulicę czy ktoś z jadących jej nie uderzy. To ona tez przyczyniła się do "demoralizacji" nieletniej gdyż zabrała ją wbrew przepisom z miejsca wypadku. Po rowerzystach czas na to abyśmy my piesi zaczęli walczyć o swoje prawa. Kierowcy opamiętajcie się! Wasze zachowania są niebezpieczne życia i zdrowia innych. Czas z tym skończyć!

2013/06/24 11:49:40

Gość: Janna, *.bb.sky.com

Zgadzam sie z wymową wpisu, ale już nei z interpretacją przepisu o migającym zielonym świetle. "pieszy jest obowiązany jak najszybciej opuścić przejście" oznacza że migające swiatło sygnalizuje opuszczanie jezdni (przez pieszych którzy na niej już są), a więc wyklucza wchodzenie na nią. Wydaje mi sie też, że takie też jest powszechne rozumienie tej sygnalizacji (albo to mnie mama tak uczyła i teraz projektuję na resztę społeczeństwa). A poza tym 100% racji Panie redaktorze.

2013/01/09 13:32:04

Gość: Brocccoli, *.dynamic.chello.pl

To, czy na sygnale zielonym migającym można wchodzić na przejście, jest kłopotliwe. Inżynier powie że można, prawnik pewnie już niekoniecznie.

2013/01/08 02:16:45
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt