Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Podaj kod z obrazka: captcha
Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

Gość: strefapiesza, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

1. Komunikat dla kierowców pojawił się dwa dni PO moim wpisie na blogu (i wysłaniu informacji do nich), akcji Rafała Muszczynki (Dzień bez kaskowo-kamizelkowych głupot) i innych sygnałów, które z różnych stron otrzymywali. Do jakości tego komunikatu (podobnego w treści do pierwszego dotyczącego pieszych i rowerzystów) jeszcze się później odniosę ;-)

2. Tak jak pisze Kaczor1 - jeśli zrobimy odgórny zakaz poruszania się po drogach wszystkich użytkowników - z pewnością będzie mniej (może w ogóle nie będzie?) wypadków drogowych. Ale czy o to chodzi? Przykłady wielu krajów pokazują, że nawet przy większym ruchu niż u nas, można poruszać się po drogach bezpieczniej.

3. Owszem, można zastanawiać się nad tym jak sprawić, żeby ruch na drogach był mniejszy - tworzyć e-urzędy, tak aby nie trzeba było do nich jechać i stać w kolejce, tylko wysłać wniosek (lub otrzymać decyzję) przez internet. Przestawiać się na pracę zdalną (także w urzędach). Ale to są zadania bardziej dotyczące PAŃSTWA, a nie obywateli, którzy w tej chwili nie mają wyboru - czasem muszą wyjść wcześniej z pracy (stres), jechać do urzędu w korkach (stres), odstać swoje (stres), a potem spieszą się, bo przedszkole zamykają o 17... Czy taka osoba będzie prowadzić samochód bezpiecznie?

2011/06/26 14:03:18

w1m

Jak wyjdzie w statystykach tego weekendu mniej wypadków z udzialem niechr. uczestników ruchu to się powie: nasza akcja wypaliła, to oni są winni; jeśli nie - powie się, że są winni, tylko niezdyscyplinowani.

2011/06/26 13:29:21

lavinka

I kompleksów, dodajmy. :) Samochód dowartościowuje szaraczki, oj dowartościowuje.... oj jaki on się w tym wozie czuje ważny.... ;)

2011/06/26 11:05:55

Gość: oelka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Są też jakieś "komunikaty" dla kierowców. Ale ten dla pieszych i rowerzystów zawiera w sobie kilka wątpliwych informacji. Chodnik jak wiadomo jest częścią drogi. Czy zna ktoś zakaz poruszania się pieszych pod wpływem alkoholu? A taka jest sugestia tego komunikatu. Podobnie z noszeniem odblasków, których nie ma obowiązku używać, ani pieszy (z wyjątkiem dzieci do lat 15 poruszających się poboczem na obszarze niezabudowanym) ani tym bardziej rowerzysta. Ten ostatni ma mieć sprawne oświetlenie w rowerze, zgodne z rozporządzeniem o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu.
A rzeczywistym problemem jest zachowanie się kierowców, jako najsilniejszych użytkowników dróg, wynikające ze złego szkolenia i złych nawyków.

2011/06/26 02:24:22

Gość: kaczor1, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

"W Polsze, kraju gdzie 30% ludności jest od niego uzależniona, a następna 1/3 współuzależniona - raczej ciężko będzie przewalczyć jazdę na trzeźwo"

W Polsze to rzeczywiście plaga, patrząc na dane które podałaś.
W Polsce liczbę uzależnionych, szacuje się na około 2%.

Bardzo mnie ciekawi, co ten "eksperyment" miał udowodnić. Wysuszmy rzekę i sprawdzimy, czy nastąpi powódź? Czemu mają służyć takie działania?
Czy tworząc wizerunku pieszego i rowerzysty, jako źródła zagrożenia na drodze, bo zagrożenia wszakże eliminować należy, chce się poprawić bezpieczeństwo?
Po raz kolejny mamy przykład nieudolności i braku wyciągania wniosków z analiz faktycznych przyczyn zagrożeń, jakie mamy na polskich drogach.
Po raz kolejny wyrzucono pieniądze. A wyrzucanie nie swoich, jak widzę przychodzi wyjątkowo łatwo. Ułożę sobie ten pomysł, w swoim archiwum, będzie leżał na tej samej półce, co pomysły o kaskach i kamizelkach. Mam nadzieje, że kiedyś takie kampanie oparte na strachu, mające jedynie uspokoić sumienia pomysłodawców, zbyt często nie będą wychodzić na światło dzienne i zostaną zastąpione przez realne działania poprawiające bezpieczeństwo. Czego sobie i państwo życzę.

2011/06/25 12:14:55

lavinka

Obciążanie kierowców całą odpowiedzialnością to nonsens i tylko podsycanie i tak ostrego konfliktu. Mówię to jako rowerzystka i pieszy, nie prowadzę samochodu. Głupi i głupszy są po obu stronach barykady. Gdyby w przestrzeni miejskiej wszyscy byli ostrożni i się rozglądali a nie nieprzytomnie brnęli do przodu, to z pewnością byłoby tych wypadków mniej. Jasne, że rower i pieszy(tak pieszy też) bez odblasków jest praktycznie niewidoczny po ciemku. Jeśli tuman nie kupi lampki, to niech chociaż się błyszczy. Na szczęście kierowcy nie wpadli jeszcze na pomysł jazdy nocą bez świateł ;)

A co do alkoholu. W Polsze, kraju gdzie 30% ludności jest od niego uzależniona, a następna 1/3 współuzależniona - raczej ciężko będzie przewalczyć jazdę na trzeźwo. Po prostu większość pijących kieliszeczek czy dwa "nie zaszkodzi" - nadaje się na regularną terapię, takie teksty do nich nie trafią, bo ni przecież są świetnymi kierowcami i im alko na tę zajebistość nie szkodzi, a nawet pomaga(sic!). Ale skoro społeczeństwo traktuje pijanych jak święte krowy, to się nie polepszy.

2011/06/24 14:12:37

lukasz.1978

Uczciwie mówiąc ten plakat jest faktycznie idiotyczny. Jeszcze trochę i do dotychczasowych durnych pomysłów (np. pomysł zmuszenia rowerzystów do jeżdżenia w kaskach) dojdzie pomysł wprowadzenia obowiązkowego OC i tabli rejestracyjnych dla pieszych.

2011/06/23 21:06:00
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt