Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

regredient

No a "nadzorcom" po tylu dniach nadal zostało. Do tej pory myślałem, że ten typ błędu to tylko domena facebookowych nastolatków.

2015/08/04 11:58:44

user_000

Panie Macieju - musze przyznac, ze po przeczytaniu tego artykulu mialem wrazenie, jakby to nie Pan go pisal.
Dlaczego uwaza Pan, ze to czlonkowie SKOK'ow sa winni poczynaniom wladz ?
Dlaczego "zwyklych ciulaczy" chce Pan obciazac kosztami ewentuanych niewyplacalnosci SKOK'ow
Dlaczego tozsamo nie uwaza Pan, ze za upadlosc jednego banku powinni zaplacic TYLKO depozytariusze TYLKO tego jednego banku, uzasdniajac podobnie, ze "po co szli do tego banku, skoro on zle dzialal".
Jaki tak naprawde wplyw na wybor wladz maja tzw. "czlonkowie SKOK" ?
Minimalny - i dobrze Pan o tym wie.
Klienci SKOK'ow powierzyli swoje oszczednosci SKOKom wierzac, ze KNF i inne powolane podmioty sprawuja kontrole a BFG (a finalnie Panstwo Polskie) daje gwarancje 100% bezpieczenstwa ich srodkow tam zdeponowanych na lokatach.
A Pan uzywa argumentu: "nie bylo tam napisane ze to sa banki".
Owszem, ale BYLO i JEST napisane, ze posiadaja gwarancje BFG na identycznych zasadach jak banki.
Wysoce nierzetelnym jest proponowanie przez Pana rozwiazania nawet bardziej daleko idacego niz cypryjski.
Takimi artykulami jedynie powoduje Pan panike, ktora napewno nie jest potrzebna zadnej instytucji finansowej, niezaleznie od jej sytuacji czy poczynac wladz.
Mam nadzieje, ze Pana przyszle artykuly beda bardziej przystawaly do Pana osobowosci bez niepotrzebnego siania fermentu i propozycji rodem z PRL lub Cypru.

2015/07/28 07:20:02

zmartwiony_staszek

Przy przejęciu SKOKu przez bank, BFG na zasadzie nisko oprocentowanej pożyczki (kasa wróci do BFG!) będzie pokrtwać straty wynikające z przejęcia.
Wszystkim się to opłaca - BFG nie wypłaci gwarancji depozytów, bank tanio zyskuje pakiet świeżych, nieuproduktowionych klientów, klienci nie tracą depozytów ponad 100kEuro. Koszty dla systemu daleko niższe niż klasyczna upadłość...

2015/07/27 08:56:19

laszczyny

Tak, tak.

Organy te ograbiły jeszcze "liczących inaczej" ale całe szczęście PISdzielcy zwrócą im to, co do franka :)

2015/07/26 21:21:39

lkuziem

@laszczyny
Jeżeli masz rację i pisdzielcy podpisdzili tę kasę to gdzie były organy państwa pod zarządem peło i peesel??

To jest ta sama szajka...

2015/07/26 19:54:43

laszczyny

Nawet opary i mgły smoleńskie nie upoważniają do złodziejstwa PISdzielców pod szyldem SKOK - ów. Rozumiem z tego bełkotu że PISdzielski złodziej nie cierpi konkurencji w gospodarce rynkowej.

2015/07/26 19:47:53

ostan111

A jaką piramidę finansową zbudowała III-RP -ze każdy z nas zadłużony jest na około 100 tyś zł - przez PO-nad 25 lat naród był rabowany okradany i oszukiwany przez tzw. III-PO-stkomunę - ludzie z P.O się śmieją - młodzież ucieka z kraju -aby zmienić złodziejstwo trzeba zmian systemowych - od zmiany Konstytucji
ponieważ u na ustruj się zmienił a system i układy PO-zostały jak za komuny - zobaczcie co zrobił Orban na Węgrzech -pogonich komuchów którzy zadłużyli Naród- opodatkował banki i supermarkety -zrobił tak jak chce tego IV-Rzeczpospolita

2015/07/26 17:05:29

v_vectra

wszystkie SKOKi w 2014r przyniosły stratę, WSZYSTKIE, nawet największy SKOK Stefczyka (raport KNF tu: www.knf.gov.pl/Images/Raport_o_sytuacji_BS_Ikw_2015_tcm75-42101.pdf).
Pytam więc - jakim cudem funkcjonuje jeszcze coś co przynosi realne straty i jest mega zagrożeniem dla stabilności systemu finansowego w Polsce?

dlaczego wogóle KNF ta się cacka z SKOKami?
gdzie stanowczość i konsekwencja KNFu?
KNF wdraża plan naprawczy, określa jest ramy i czas wykonania, plan nie jest realizowany to powinien być wprowadzony zarząd komisaryczny.

w moim skromnym odczuciu sam KNF działa na szkodę SKOKów, bo już w co najmniej połowie z tych źle zarządzanych powinien wywalić aktualne zarządy i wprowadzić komisarza!

i zadaję pytanie po rak któryś z rzędu: dlaczego KNF przy wydawaniu zgód na fuzje bankowe nie obliguje tych banków (głównie z kapitałem zagranicznym) do wchłaniania co słabszych SKOKów? Alior połknął Meritum Bank i przy okazji SKOK Św Jana z Kęt i jakoś dobrze się ma. Teraz PZU łyka Aliora i dlaczego nie połyka przy okazji 2-3 najsłabszych SKOKów. Dlaczego podczas łączenia BGZ z BNP tego też nie zrobiono? Taki SKOK w aktywach takich banków to pchełka a BFG byłby odciążony.
No ale KNF na razie g**** robi jak widać, tylko straszy i straszy a jak jest totalna patologia i skrajność to wprowadza komisarza a komisarze to co tydzień powinni być wprowadzani!

2015/07/26 12:32:36

armark

@ostan111
A co się dziwisz ? Nie jest tajemnicą, że SKOK-i kojarzone są z PiS-em. Z różnych względów... Jak dla mnie, to każda instytucja finansowa powinna robić wszystko, aby polityka była jak najdalej od niej... Tak zdrowiej i przejrzyściej...

A tak, to mamy sytuację, w której sytuacja SKOK-ów to przedwyborczy prezent dla PO. I rzeczą oczywistą jest, że w najbliższym czasie będzie to rozgrywane na wszelkie sposoby.
I wcale, ale to wcale mnie to nie zdziwi... Poniekąd SKOK-i same sobie winne.

2015/07/26 12:03:27

nerkofil

Zapewne jeśli ktoś na fali informacji o fatalnej sytuacji SKOKów zacznie o tym pisać, będzie to czysty koniunkturalizm, jednak Samcika czytam od dawna i pisał o tym już wtedy, gdy jeszcze nie odróżniałem dywidendy od odsetek :P Nawet proces wygrał.

Mniejsza o to - IMHO Bierecki zwiał z tonącego okrętu, gdy wycyckał co się dało, dopiero wtedy pozwolił na BFG - ot, taki gest kurtuazji dla szeregowych członków SKOK.

O teoretyczności państwa może świadczyć fakt braku możliwości prawnych i formalnych do egzekwowania zaleceń dot. restrukturyzacji, np. pozbawienie osłony BFG tych SKOKów, które nie realizują programu naprawczego.

Naturalnie troll dyżurny z redakcji przy ul. Filtrowej udowodni że to wina Tuska :) Może to i fakt - trzeba było rozpędzić oszustów pokroju Biereckiego już parę lat temu.

2015/07/26 11:57:39

ostan111

Pisanie o skokach teraz to jest w ramach propagandy i PO-prawności PO-litycznej w skazane - gratuluje p. Samcik - Lepiej pisać jaką piramidą finansową z budowała III-RP

2015/07/26 10:47:57

robinchud1492

ludzie opamiętajcie się!
tylko wygrana PO pozwoli okiełznać chciwość i wyzysk banków i imperialistycznych korporacji!
dlatego przekażmy sobie znak pokoju i przyłączmy się do głosu szlachetnego entomologa - precz z pisowsko szczujnio!

2015/07/26 10:14:36

bj_bartek

"z państwowym nadzorcom"? Panie Maćku, wstyd...

2015/07/25 14:20:30

lkuziem

No i co w tym takiego strasznego? Ło jej... SKOKi potrzebują kasy? A kopalnie to nie? A ZUS? A KRUS? długo można jeszcze wymieniać. W przypadku SKOKów dopłata na jeden łeb będzie niższa niż na jednego górnika, nazwałbym to wręcz okazją życia. Tylko kilka miliardów i będą bardzo do przodu, a w przypadku kopalń taka sama suma będzie kroplą w morzu potrzeb.
Ba, nawet banki żądają dopłaty ze strony państwa, bo przecież za bardzo dochodowe błędy banków mają zapłacić podatnicy.

dla niewtajemniczonych - to był sarkazm i śmiech ale przez łzy... teoretyczne państwo to nie wymysł, a szczera prawda. I gdzie byli politycy przez ostatnie lata? Dopiero jak była już realna groźba upadku SKOKów to podłączyli je pod BFG, na koszt oczywiście banków i ich klientów. Tylko dla spokoju społecznego, nie łudźmy się. Wiem, że SKOKi to bastion PiSu, ale do jasnej cholery to PO rządziło przez ostatnie 8 lat. Wygląda to na zwykłą zmowę bandytów na Wiejskiej. Tak, zmowę PO z PiS, albo wręcz PLS z PiS. Ta sama mentalność, wycisnąć jak cytrynę to teoretyczne państwo.

i nie, nie polecam jeszcze jakiejś innej partii. Wszystkie mają piękne slogany i programy, a co za tym się kryje to nie musimy zgadywać. Nawet się z tym specjalnie nie kryją.

2015/07/25 10:22:26

profipozyczki

szukamgotowki.pl/

2015/07/25 10:09:15
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt