Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

kapaszatka

Ojtam, czytelnicy bloga, przecież rozumiecie że GW należy do Agory, a ta do funduszu który należy do banków. Autor bloga nie może przesadzić z krytyką, bo sam ma kredyty i potrzebuje pracodawcy jakim dla niego jest GW. Trochę zrozumienia. Trochę dobrej roboty robi, ale musi być ostrożny. Dziś autocenzura jest skuteczniejsza niż dawna urzędowa cenzura.

Co do wspomnianego tu projektu Chopin i PKO S.A., to bardzo ciekawa sprawa. Wymagałaby śledztwa dziennikarskiego.

Projekt Chopin o którym nie pisał redaktor Samcik, a dotyczący jak najbardziej banku PKO S.A.

aferyprawa.eu/Artykuly/Amber-Gold-to-mikrus-w-porownaniu-z-Projektem-Chopin-Banku-Pekao-Jana-Krzysztofa-Bieleckiego

Wg opisu PKO SA sprzedaje Pirelli & C. Real Estate S.p.A, powiązanemu kapitałowo z Unicredit.

"Luty 2006 roku. Pekao i Pirelli zawierają umowę warunkową sprzedaży 75 proc. spółki deweloperskiej Pekao Development, która należy do Banku. Pirelli kupił spółkę deweloperską Pekao SA za 60 mln złotych, co stanowiło nieco tylko więcej niż zysk tej spółki za rok 2006.

- Według naszej wyceny, Pekao Development oddano poniżej ceny rynkowej - twierdzi Bielewicz.
- Za taką tezą przemawia transakcja sprzedaży 5 projektów z Pirelli Pekao Real Estate (następca Pekao Development) za 240 mln zł oraz oficjalny komunikat Pirelli & C. Real Estate S.p.A., który sam wykupił te projekty z własnej spółki w Polsce i pochwalił się na giełdzie w Mediolanie , że po zrealizowaniu owe 5 projektów przyniosą 1 miliard 680 milionów złotych (420 milionów euro) przychodów. To 21 razy więcej niż Pirelli zapłacił za całą spółkę Pekao Development.

O drastycznym zaniżeniu ceny transakcji równie mocno świadczą ówczesne wyceny spółek deweloperskich na warszawskiej giełdzie, albowiem Bank zamiast sprzedawać spółkę do Pirelli mógł ją upublicznić z dużym zyskiem i w zgodzie z własnym interesem. Podczas gdy Pekao Development oddano Pirelli za jednoroczny zysk netto, w tym czasie GTC, spółka giełdowa wyceniana była przez rynek na poziomie 45 - cena akcji do zysk netto. Co więcej, Bank sam poprzez kontrolowany przez siebie Dom Maklerski wprowadził na giełdę Dom Development w październiku 2006 roku uzyskując środki równoważne 25 krotności zysku netto!
O umowie sprzedaży Pekao Development na rzecz Pirelli rynek został poinformowany, z wyjątkiem małego szczegółu. A mianowicie nie ujawniono głównego warunku, który Pekao SA musiał spełnić, by transakcja doszła do skutku. Chodzi tu o tzw. Umowę Wspólników, kolejny dokument zawarty między Pekao i Pirelli.

Umowa Wspólników została podpisana 3 kwietnia 2006 roku na okres 25 lat, widnieje na niej podpis Jana Krzysztofa Bieleckiego. O niej jednak rynek nic nie wiedział i formalnie nie wie do dziś (brak wymaganego prawem komunikatu giełdowego). Choć powinien, bo zdaniem Bielewicza Umowa Wspólników zasadniczo zmieniła sytuację i sposób działania Banku Pekao SA, a także naraża ten Bank na wielomiliardowe straty.
- Ta umowa sankcjonuje drenaż pieniędzy z Banku Pekao SA przez okres 25 lat. Bank musi sprzedawać swoje nieruchomości i hipoteki klientów po cenie i do podmiotów, które wskaże mu Pirelli. Bank został w ten sposób ubezwłasnowolniony - mówi Bielewicz."

Czy to nie naraża depozytów klientów PKO S.A.?
Czy to przypadkiem nie jest transferowaniem zysków i unikaniem opodatkowania?
czy to nie jest poważniejsza sprawa niż promocja z tabletem albo opłata 5 zł za jakąś usługę?
Ile jest takich spraw?

Ogólnie branża bankowa i parabankowa jest świetna do dorabiania się cudzym kosztem i wymaga ultranadzoru. Widać to po numerach z CHF, Chopinem, polisolokatami, Ambergoldami, i szeregiem innych.

2015/07/28 09:34:01

lkuziem

No i co wynika dobrego z tego faktu dla klientów? Nic...

2015/07/27 21:36:00

skokowiec

@robinchud1492 Jesteś trollem typowym funkcjonariuszem systemu III-RP - system ten od ponad 25 lat zadłużył naród na 1 bilion zł - Gdy padnie III-PO-stkomuna niech lepiej ucieka z kraju - wszystko odbierzemy zdrajcom narodu

2015/07/27 19:32:19

mat089

W mediach huczy o nowej aktualizacji chińskich rezerw złota. Prawda jest taka, że na przestrzeni ostatnich 6 lat Chiny skupiły nie 600 a 6000 ton. Czemu Chińczycy nie ujawniają prawdziwych rezerw? Więcej przeczytacie na: independenttrader.pl/376,czemu_chiny_utajniaja_rzeczywisty_stan_rezerw_zlota.html

2015/07/27 16:34:53

robinchud1492

ja nie szukam przyjaciół tylko rozsądku

2015/07/27 16:14:20

lerkincedomain

@robin Gospodarza bloga szanuję, ale nie wszystko łykam jak młody pelikan. Ot, myślę samodzielnie. Robin przyjaciółmi nie zostaniemy.

2015/07/27 15:38:37

lerkincedomain

@robin Gospodarza bloga szanuję, ale nie wszystko łykam jak młody pelikan. Ot, myślę samodzielnie. Robin przyjaciółmi nie zostaniemy.

2015/07/27 15:33:41

robinchud1492

lerkincedomain

W PEŁNI PODZIELAM PAŃSKI POGLĄD
cieszę się, że jest tu ktoś, kto nie nabiera się na pseudoprofesjonalny bełkot autora tego blogu
poza tym pan Samcik stosuje bardzo prymitywną socjotechnikę, wpisującą się w cały styl OBIEKTYWIZMU Gazety Wyborczej
jest to obiektywizm rodem z WUML, młodsi nie pamiętają, ale autorytet Michnik zna to z autopsji
no to na koń panie Samciku - walcz pan o 2,70pln dla klienta, gdy w tym czasie kradną miliardy
a swoją drogą panie Samcik może wie pan coś o projekcie CHOPIN - gawiedź chętnie posłucha a jakoś nigdy pan się na ten temat nawet nie zająknął

2015/07/27 15:27:56

lerkincedomain

p.Macieju tu nie ma się co cieszyć, to jest obraz jaki kraj banksterka okrada najbardziej. Wiadomym jest, że dwie największe partie w tym teoretycznym państwie siedzą w kieszeniach jedni banków drudzy SKOK'ów i tak ten chocholi taniec trwa. Ja nie kupuję pitolenia mainstreamu, w który wpisuje się gospodarz blogu o ochronie depozytów i taki tam teatrzyk w TVN/Wybiórcza. Czekam na kogoś kto tych pseudopolityków wywali na zbity ...... i rozliczy rudego cwaniaka z Brukseli, zdejmie parasol ochronny znad banków, odda poprzez oszukańcze umowy, ukradzione pieniądze Polakom pieniądze. Wiem...jestem naiwny, ale czekam!

2015/07/27 15:01:07

mikor_mmk

@tomaszniewierny

Polskie Skoki również robią wały - wygląda na to, że w teoretycznym państwie "tylko frajer nie kombinuje"... Ale ja nadal cierpliwie czekam na cud :)

2015/07/27 14:17:59

robinchud1492

tomaszniewierny
Panie kolego ostrożnie z tymi oskarżeniami
może to i złodzieje ale za to jak skutecznie chronią depozyty ludności

2015/07/27 14:05:18

tomaszniewierny

Redaktor pomylił polskie banki z zagranicznymi bankami działającymi w Polsce. W tabelce którą zamieścił widać kto jest głównym akcjonariuszem.
To są w większości zagraniczne banki, działające w Polsce, i dzięki drenażowki kieszeni polskich obywateli i bardzo uprzywilejowanej pozycji (prawnej, politycznej) mają zyski i aktywa które pozwalają im na "miażdżenie konkurentów".

Frankowicze, polisolokaty, wysokie opłaty, praktycznie bezkarność wobec wymiaru sprawiedliwości, polityczny parasol rządu, różne przywileje (na przykład do niedawna BTE, preferencje w sądach elektronicznych)... Pozycja osiągnięta dzięki pieniądzom wyciągniętym z portfeli polskich obywateli.

2015/07/27 13:25:18

oszczedzaniedlakazdego

Dla mnie to lista krajów w których najwięcej żyje się na kredyt (zarówno wolimy kupić niż wynająć, jak również pół życia spłacamy kredyty). Inna sprawa to to że jesteśmy krajem drobnych druczków, które pozwalają na takie zyski.

2015/07/27 13:07:59

jakdorobic

Jeżeli nie posiadaliście nigdy konta w Alior Banku, możecie skorzystać z promocyjnej lokaty na 4% w skali roku. To 2-miesięczny depozyt dla kwot rzędu 1000 - 10000 zł. Użytkownicy bloga jakdorobic.com mogą otrzymać dodatkowo 50 zł z tytułu rekomendacji produktu. Oprócz lokaty zakładane jest Konto Wyższej Jakości w Alior Banku, chwalące się 5-letnią gwarancją darmowości. Dzięki skumulowaniu odsetek oraz premii, efektywne oprocentowanie sprawia, iż jest to najlepsza propozycja na rynku. Oczywiście środki w pełni gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Chętnych odsyłam na stronę: jakdorobic.com/rankingi/lokaty/

2015/07/27 12:44:38

robinchud1492

ostan111
absolutnie się nie zgadzam
w przypadku zwycięstwa PiS zapanuje epidemia kokluszu i powszechny łupież, co spowoduje destabilizację sytuacji społ - polit w kraju a finalnie doprowadzi do upadku sektora finansowego, powszechnego bezrobocia i obniżki stóp procentowych, której skutkiem będzie grabież depozytów bankowych przez skorumpowanych funkcjonariuszy SKOK i konieczność zaciągania w Banku Światowym celowych pożyczek na zmniejszenie zadłużenia

2015/07/27 12:11:38

nerkofil

Interesujące było by zestawienie zysku per capita w odniesieniu do posiadanego kapitału, czyli zyskowności banku w danym kraju w przeliczeniu na mieszkańca..

2015/07/27 11:44:54

ostan111

Tylko wygrana IV-RP w wyborach pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój sektora finansowego i zapewni bezpieczeństwo depozytów gospodarstw domowych - trzeba z bankami tak jak Orban na Węgrzech - który nie PO-zwolił bankom obrabowywania i oszukiwania obywateli - dlatego opodatkował ten sektor

2015/07/27 11:42:26

robinchud1492

tylko wygrana PO w wyborach pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój sektora finansowego i zapewni bezpieczeństwo depozytów gospodarstw domowych

2015/07/27 09:06:40
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt