Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

marcinek-m

Między 17 a 20 kwietnia będzie fuzja operacyjna systemów Nordea i PKO. Oj, będzie jazda! Chyba w poniedziałek swojego konta nie poznam!

2015/04/16 16:06:57

misio_o_o_misio

Millennium :-(
Naliczanie odsetek Wg regulaminu: odsetki są naliczane za każdy dzień od salda
zadłużenia, przy założeniu, że rok ma 360 dni, a każdy miesiąc 30 dni. Rzeczywistość, cyt.: "Wyjątkiem jest sytuacja, gdy spłata kredytu następuje w ostatnim dniu miesiąca (31, 30 oraz 28). Wówczas, nasz system informatyczny w sposób specyficzny wylicza ratę odsetkową za okres 31 dni (tj. w wyższej kwocie niż należna), a w kolejnym miesiącu wyrównuje (tj. pomniejsza ratę należnych odsetek). "
Regulamin jak widać jest tylko dla klientów, Millennium własny regulamin nie dotyczy (jak również przestrzeganie prawa, ale to nie ten temat).

Samowolna zmiana harmonogramu W momencie tzw. pozaplanowej spłaty raty zaznaczam zawsze pozostawienie części kapitałowej raty w dotychczasowej wysokości (raty tzw. malejące). Ale System wie lepiej, System dąży do doskonałości - przelicza raty tak, by wysokość ostatniej raty (tzw. raty wyrównującej) była zbliżona do wysokości pozostałych rat. Oczywiście ani umowa, ani regulamin nie wspominają o takiej możliwości - system wie lepiej, co więcej - korekta na drodze reklamacyjnej Systemowi nie jest straszna, ponieważ: "Jednocześnie nadmieniamy, że przedmiotowe korekty zdarzają się przy pierwszej zmianie oprocentowania po dokonaniu spłaty pozaplanowej (w sytuacji gdy wysokość raty wyrównującej będzie znacznie odbiegała od wysokości pozostałych rat). "
Czyli: będziemy Ci drogi Kliencie modyfikować harmonogram, by ładniej wyglądał... I co nam zrobisz?

2015/04/14 20:27:15

lkuziem

z ostatnich dni - system mbanku pokazuje najbliższą ratę kredytu, ale nie po kursie sprzedaży, a (najprawdopodobniej) po kursie średnim. W przypadku kilku dni różnicy - niech będzie, kurs waluty się zmienia (chociaż to jest bez sensu moim zdaniem). Ale w tym samym dniu?? po godzinie 16.00 jest nieprawidłowa kwota zobowiązania pokazywana przez system, podczas gdy ratę płaci się po kursie z godziny 14.50 (tak jak to jest w klauzuli niedozwolonej:) ).

I tak trzeba kalkulatora użyć, bo superhiperwypaśny system nie daje sobie rady.

2015/04/14 13:08:47

ma.ryska7

Bez takich problemów można mieć za to lokatę 4%, a do tego premię 65 zł do bezwarunkowo darmowego konta. I szansę na smartwatch lub iPad. Tylko do jutra!

2015/04/14 12:24:23

tomeko12

Przykład z T-mobile Usługi Bankowe:
Zlecamy przelew z datą przyszłą 536,42PLN na za 2 miesiące i 3 dni. Po 2 miesiącach i 3 dniach na koncie mamy 521,13PLN. Przelew oczywiście się nie wykona.
A co robi (wiel)błąd? (Wiel)błąd, żeby Klient nie czuł dyskomfortu złego zarządzania finansami (w końcu jak ktoś nie potrafi zapewnić wymaganych środków na koncie, to coś jest nie tak), zjada sobie wszystkie informacje o niepowodzeniu. Po niewykonaniu przelewu nie zostaje w systemie (tym dostępnym dla Klienta) żadna informacja na jego temat. Nie ma powiadomienia, nie ma statusu, nie ma nic, tak jak byśmy tego przelewu nigdy nie zlecili. Pół biedy, gdy pamiętaliśmy o tym przelewie, i zobaczyliśmy (a właściwie nie zobaczyliśmy) w historii transakcji, że przelew nie został wykonany, to zlecimy go sobie jeszcze raz. Gorzej, jak wpisaliśmy sobie wcześniej przelew, żeby nie musieć o nim pamiętać za 2 miesiące i 3 dni. Wtedy przypomni nam o nim jakieś wezwanie do zapłaty, lub w dużo gorszym przypadku komornik.
Oczywiście, wg różowego Ninja nie jest to (Wiel)błąd, tylko standardowe działanie systemu.

2015/04/14 11:05:43

golem_t

Informatycy mówią że lepsze jest wrogiem dobrego. System Getin-u (a w zasadzie Open Finance) jest tego świetnym przykładem. W starym systemie można było przedłużyć lokatę przed jej zakończeniem kilkoma klikami - a w przedłużanej lokacie znikał przycisk "Przedłuż". W nowym "cudzie" po przedłużeniu przycisk znika, ale wystarczy przedłużyć kolejną lokatę aby znowu był dostępny - i całą zabawę można kontynuować od nowa. W każdym razie tak było w marcu tego roku. Ze strachem myślę o tym jak będzie wyglądać nowy system ING - bo stary wygląda i działa bardzo dobrze. Ale skoro w Finansometrze sunięto znaczniki - podobno "aby dopasować system do nowej wersji" - to jest się o co troskać.

2015/04/14 10:08:17

rtpm

trybunal.gov.pl/rozprawy/transmisja-rozpraw/

Na żywo z Trybunału Konstytucyjnego jak komuchy bronią BTE !!
Poseł razem z bankami w jednej ławie !

To się dzieje teraz. Oglądajcie!

2015/04/14 09:43:30
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt