Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

doktor45

Jakiś tydzień temu byłem na poczcie (jest 2013 rok). 80% osób w kolejce płaciło rachunek telefoniczny. XXI wiek ;) A tu człowiek chce znaczek kupić, gdyby się tylko dało to bym go kupił przez Internet...

2013/01/31 11:42:16

produktybankowe

Płacenie rachunków na poczcie i przez internet:

Rachunki na poczcie:

czynsz = 2,50
prąd = 2,50
gaz = 2,50
telewizja = 2,50
telefon = 2,50
--------
suma = 12,50 (miesięcznie)

Przelew internetowy = 0

2012/05/09 22:52:52

tomqpl

A Poczta Polska, zamiast zniechęcać, zachęca do dokonywania płatności w okienku: poczta-polska.pl/aktualnosci/przyjdz_na_poczte_zrob_przelew_i_wyjdz_z_nagrodami_14402.html

Kolejki prędko nie znikną...

2011/06/01 19:37:45

rabart

Oczywiście-zlikwidowanie gotówki(a nie łudżmy się do tego internetowa bankowość prowadzi), zlikwidowałoby też strefę nad którą rządy i banki nie mają kontroli ani wglądu.
Poza tym po co ułatwiać zadanie bankom, które już teraz próbują podporządkować nasze życie ich celom, a do tego potrzebują informacji....

Dlatego od banków trzymam się z daleka. Gdy słyszę te wszystkie informacje jak to dzieciom zakłada się konta, jak to próbuje się przedszkolaki uczyć z korzystania z kart bankowych przechodzą mnie dreszcze...Ciekawe czy za kilknaście lat przydzielać będą konto bankowe automatycznie wraz z urodzeniem, a osoby bez kredytów będą objęte ostracyzmem społecznym albo nawet karane...

2011/05/29 18:07:46

n30n

No coz, ludzie to robia glownie z lenistwa, braku czasu i zmeczenia. Jak narazie to trzeba przepisywac caly rachunek do komputera gdy chce zrobic przelew internetowy. W sklepie wystarczy zeskanowac kod kreskowy i po klopocie.

A tak wogole to rzad swiatowy ma zamiar calkowicie zlikwidowac gotowke i wprowadzic 1%-owy podatek od kazdego przelewu. Pozniej zostanie zlikwidowany podatek VAT i za kazdy przelew bedziemy placic 20%-owy podatek. Ciekawa perspektywa, czyz nie?

2011/05/29 17:59:48

atrakcyjnakazimiera

Tez jestem tego zdania, że bezgotówkowy obieg pieniędzy to krok do totalnej kontroli obywateli. Kontroli i inwigilacji. Mnie już z lenistwa nie chce się biegać do okienka z rachunkami. Płacę przelewem, przechowuję wydruki z kont, ale jeszcze mogę się zdziwić, jak okaże się, że dla US, sądu itp. potwierdzeniem wpłaty może być wyłącznie wydruk pojedynczego przelewu (operacji wykonanej), a nie wyciąg z konta. Moją teściową jedna z firm telekomunikacyjnych chciała ciągać po sądach za rzekomo niezapłacone 30 zł sprzed 2 lat. Rachunki płacone na poczcie bardzo się przydały, bo skubańcy twierdzili, że wpłata nie doszła. I co? Żyjemy w kraju, w którym papier z pieczęcią rządzi. Na którymś z blogów była tez niedawno historia kobiety, która chcąc zlikwidować książeczkę oszczędnościową spotkała się z odmową, jakoby lokata została już zlikwidowana i kasy nie ma. Ach, to było chyba w Expresie Reporterów. Bank uznał roszczenia wyłącznie na podstawie tego, że potwierdzeniem założenia i likwidacji lokaty był wyłącznie dokument papierowy, a nie forma elektroniczna. Potrzebna była też interwencja kancelarii. Możliwości zniszczenia człowieka, kradzieży majątku i danych tylko na podstawie zapisów w komputerze to już standardowy motyw z filmów. I to wcale nie SF. Poza tym szara strefa nie zaniesie każdej złotówki do banku, bo zwyczajnie taki ktoś byłby idiotą. Mój lekarz - pan profesor, jak i ortodonta oraz dentysta nie wystawiają żadnych paragonów, choć taki obowiązek jest. Ale to już jest patologia, bo co innego dawanie korków bez podatku po to, żeby starczyło do pierwszego, a co innego przyjmowanie pacjentów po 150 zł za 10 min. wizytę

2011/05/29 15:47:42

rabart

No niestety autor nam nie wytłumaczył dlaczego mamy łapać się za głowę, bo ludzie wolą nie być poddani pełnej inwigilacji przez banki ;)

2011/05/29 14:38:44

w6930

Niech sobie każdy opłaca rachunki jak mu wygodnie. Co jakiś czas pojawiają się pomysły całkowitego zlikwidowania gotówki (przykładowe argumenty to wygoda, bezpieczeństwo, lepsza kontrola skarbowa). Dla mnie to zamach na wolność, prywatność itp. Myślę że jak w wielu innych aspektach życia tak i tu powinno zachować się różnorodność. Dopóki ludzie mają wybór to dla mnie jest ok.

2011/05/29 11:10:59

rabart

sateda-ważne by bank wiedział wszystko o twoich wydatkach(służby też ;) ) i mógł sprawnie organizować akcje marketingowe mające na celu jeszcze ściślejsze powiązanie twojego zycia z bankiem(np de fakto dozywotnią zależność od spłacania kredytu, taki współczesny feudalizm). Niestety obieg gotówkowy nie jest w pełni monitorowany, więc banki go nie lubią...

2011/05/28 23:49:48

sateda

Nie no, naprawdę, dopiero teraz zrozumiałam, że dla wygody niecierpliwych młodych nadających paczki (którym każda przeczekana/zmarnowana minuta odejmuje rok życia i dodaje +100 do wkurzenia) moja słabowidząca babcia powinna te 600 zł emerytury, które zostają jej po zrobieniu opłat i kupieniu leków, zainwestować w komputer i łącze internetowe. BTW babcia korzysta z telefonu komórkowego - argument komórka- bankowość internetowa mocno mnie rozbawił.

2011/05/28 22:29:46

rabart

A co w tym złego że ktoś używa wygodnych i sprawdzonych metod płacenia za rachunki? Zamiast takich gdzie łatwo kogoś oszukać, narażony jest inwigilację oraz dodatkowe ukryte opłaty?
Propaganda anty-gotówkowa jest dość silna ostatnio zauważyłem.
Sam mam dopiero 30 lat i staram się trzymać od banków i wszelkiego rodzaju "udogodnień internetowych" z daleka. Doskonale wiem do czego to ma zmierzać.

2011/05/28 22:23:11

derekdart

Poruszył Pan niezwykle ciekawy temat. Często bywam na poczcie i zawsze zdumiewa mnie ilość osób płacących tam swoje rachunki. Są to ludzie w różnym wieku, ale jednak przeważnie po 50. A więc e-wykluczeni z różnych powodów, wierzący w urzędową moc papierka i pieczątki. Ale dlaczego w okienkach płacą należności ludzie młodsi?
Myślę, że jedynym wytłumaczeniem jest to, że przelew internetowy przerasta ich umiejętności i nie jest taką prostą operacją, jak się nam tutaj wydaje.

2011/05/28 19:35:27

maciek.samcik

W Polsce nie ma czeków. Ostatni bank wycofał się z wydawania klientom blankietów kilka lat temu :-). A internet jest, nawet dość szybki :-).
Pozdrawiam!

2011/05/28 18:03:36

mamula66

Ciekawe, bo tu gdzie mieszkam, na poczcie wysyla sie listy i paczki. Naleznosci placi wie wysylajac przez poczte czek. Czy w Polsce czekow nie ma? A ostatnio wszystko placi sie przy pomocy Internetu. Czy w Polsce Internetu nie ma?

2011/05/28 17:40:37

maciek.samcik

E tam, gotówka jest taka XIX wieczna... :-)
Pozdrawiam!

2011/05/28 13:13:21

mrb-art

Dlaczego używanie gotówki jest tak przez Pana demonizowane? :) Ja na przykład opłacałem rachunki przelewami, ale odkąd w moim banku można zbierać punkty za płatności kartami i wymieniać je na nagrody, to płacę głównie kartą w punkcie kasowym danego dostawcy. Co do jednego się zgodzę. Idę sobie na pocztę, przede mną 5 osób z czego 4 płacą rachunki. Krew człowieka może zalać. No ale co zrobić :(

2011/05/28 12:22:30
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt