Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

rozieblox

@Bobiko Akurat ekonomicznie to wydaje mi się, że problemu nie ma:
1. hostingi są teraz tanie, a platforma wygląda na prostą i niezbyt wymagającą,
2. obiło mi się kilka razy, że użytkownicy chcą płacić,
3. była/jest masa geeków, którzy i są w stanie utrzymać serwis/serwer, i kod poprawić/rozwinąć.

2016/02/21 22:15:23

Gość: Bobiko, *.play-internet.pl

Joggera będę ciepło wspominał, choćby dlatego że kilka ładnych lat tam blogowalem, uksztaltowalem kierunek i wreszcie podłączyłem domenę, z której do dziś korzystam. Niestety należałoby ubić serwis, choćby z przyczyn ekonomicznych.

Tak, to drugi z polskich serwisów, które znikają z internetowej otchłani. Zapewne za kilka miesięcy usłyszymy o tym samym w przypadku flaker.pl.

2016/02/21 18:27:43

rozieblox

Poziomy IMO były fajne i w niczym nie przeszkadzały. Trochę dawały poczucie (złudne) ograniczenia dostępu i możliwości pisania bloga dla wąskiej grupy. Kto chciał, ten korzystał, kto nie chciał - nie korzystał.

Slack to IMO w ogóle inna bajka - bardziej skrzyżowanie IRC z komunikatorem. Ale tak, używam w pracy, fajny. Taki IRC 2.0. ;-)

Jeśli chodzi o ratowanie, to jak linkowałem wpis o Jogger 3.0, to już wtedy uważałem, że jest za późno. Zresztą blogowanie trochę się zmieniło od tamtego czasu. Teraz bardziej chciałbym zachować to, co zostało. Być może, korzystając z okazji, zebrać namiary na tych, którzy się przenieśli. O ile jeszcze gdzieś piszą, bo znam trochę przypadków, gdzie autorzy usunęli/bardzo mocno pocięli dostępne treści.

2016/02/21 12:05:51

Gość: m., *.dynamic.chello.pl

Uratować tego co było kiedyś się już raczej nie da, ale tak czy siak miło sobie powspominać i przy okazji odświeżyć listę wszystkich miejsc poza Joggerem gdzie przenieśli się ludzie, których kiedyś się czytało. Dziś trudno czasem doszukać się blogów, które warto czytać.

2016/02/21 11:54:22

bagienny.net

Kiedyś z grupą spekulowaliśmy, że te poziomy na joggerze będą gwoździem do trumny. Brak nowych użytkowników i brak czasu na modernizację zrobiła swoje.

Przenieśliśmy się ze znajomymi z joggera na raczkującego google wave, a teraz korzystamy ze slacka - jak na razie inne formy są już zbyt prymitywne (!!!) na bardziej złożoną komunikację niż wpis - komentarz.

2016/02/21 11:22:04
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt