Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Komentujesz wpis:

O szansonie o zonie

Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

panpiotr1949

Przepraszam Sówko, że dopiero teraz reaguję, ale jak to emeryt, zalatany jestem i zajęty czytaniem o Szoah. W ramach tego poczytałem o akcji Reinhard. Logistycznie to było wielce skomplikowane przedsięwzięcie, tym bardziej, że doszła wojna na wschodnim froncie i to był priorytet. Istotnie wielkość populacji Żydów we wschodniej Europie była determinantą budowy obozów zagłady na Mazowszu i Lubelszczyźnie, choć z tą gęstą siecią kolejową za Wisłą bym nie przesadzał. vide mapa. Potem rozbudowano Auschwitz, aby móc podołać likwidacji Żydów z Europy Zachodniej i południowej.
Litwini i Białorusini i Ukraińcy poradzili sobie sami i do dziś siedzą jak mysz pod miotłą, ciesząc się, że to my durnie prowokujemy świat.
My zaś, zamiast rzetelnie uderzyć się we własne piersi i przybliżyć ludziom to, co już dawno nie jest tajemnicą, podpuszczeni przez nacjonalistycznych durniów, dla wyimaginowanych celów wewnętrznych, prowokujemy ogólnoświatową awanturę.
To samobójcza strategia i bardzo się cieszę z tego, że głupota tych ludzi odsłania ich prawdziwą twarz i intencje. Patrz świecie jaki ja jestem obrzydliwy zdają się mówić kolejni premierzy RP. Bo ten bezzębny troll - gartenzwerg nie musi tego mówić.
ON JEST

2018/02/23 17:44:32

Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl

cbj.jhi.pl/documents/755573/0/

2018/02/20 23:32:29

owlet215

Chodzi mi o to, że uprzedzenia, ignorancja a nawet dezinformacja są po obu stronach i chociaż można zrozumieć skąd się izraelsko-żydowskie "schizy" wzięły to nie oznacza, że są one dobre i nie wyrządzają żadnych szkód.
Zresztą takie antypolskie "schizy" są też na Zachodzie - nie sądzę już, że należy pobłażać zachodnim dziennikarzom za te ich "polskie obozy śmierci" bo dotarło do mnie, że ten termin prawdopodobnie nie bierze się z lenistwa a z uprzedzeń i może faktycznie wprowadzać w błąd.

Oczywiście rozumiem, że jakaś reakcja na postępowanie naszego (nie)rządu musiała być, ale przy okazji wypłynęły owe "schizy", o których, jak przypuszczam, pewnie wielu Polaków nie wiedziało. Ja nie byłam w ciężkim szoku, bo znam angielski i się już trochę w internecie wcześniej komentarzy naczytałam, ale przyznam szczerze, że ten Lapid to nawet mnie zszokował...

2018/02/20 19:36:39

owlet215


Panpiotr1949, Szoah/Holocaust, o ile mi wiadomo, to termin odnoszący się do planowego, masowego ludobójstwa Żydów przez III Rzeszę i kolaborantów. Rozumiem, że pogromy, które dokonywały się w tamtym czasie przy udziale żołnierzy nazistowskich i lokalnej ludności można traktować jako wpisujące się w Holocaust, ale do pogromów dochodziło na długo przed Szoah i nie tylko w Polsce. Więc nie sądzę, że można powiedzieć, że "Szoah na terenach polskich zaczął się od pogromów na Podlasiu". Masowe, totalne, zaplanowane przez najwyższe organy władzy ludobójstwo to jednak co innego niż pojedyncze pogromy, z którymi polskie władze nie miały nic wspólnego.

Czy ma Pan jakieś dowody na to, że jednym z powodów utworzenia obozów śmierci w Polsce był polski powszechny antysemityzm przedwojenny? Hitler sobie to gdzieś zanotował, że zbuduje akurat dlatego obozy zagłady Żydów, Romów i homoseksualistów w Polsce, bo z Polaków tacy straszni antysemici?
Mnie uczono w szkole, że były dwa powody budowy obozów śmierci w Polsce:
- największa populacja Żydów w Europie (po co ich wozić gdzie indziej skoro już tyle ich tu jest);
- wygodne połączenia kolejowe z III Rzeszą.
I tyle.

Ma Pan jakieś inne informacje?

Panpiotr1949: Szoah jest traktowany jako zjawisko ogolnoeuropejskie a umywanie rak przez polski sejm jest dla nich nie do przyjecia.

Pan chyba nie wie o czym ja piszę... Przez "schizy" mam na myśli rzeczy typu, że były polskie obozy śmierci dla Żydów albo centrowy polityk izraelski kłamiący, że jego babka została zabita przez nazistów i Polaków w Polsce (obie jego babki trafiły do Izraela, żadna chyba nawet nie była w Polsce):

wpolityce.pl/polityka/378720-izraelski-polityk-utrzymuje-ze-jego-babcie-zamordowali-polacy-ale-historia-jego-rodziny-jest-inna

A ogólnie, jeśli znasz angielski to polecam te artykuły w izraelskiej prasie:

www.timesofisrael.com/its-complicated-inaccuracies-plague-both-sides-of-polish-death-camps-debate/

www.timesofisrael.com/poland-pisses-off-the-bubbes/

www.haaretz.com/opinion/.premium-in-defense-of-poland-israel-cannot-blame-the-holocaust-on-the-poles-1.5769759

2018/02/20 19:16:30

pies_pawlowa_2

Przek: Nie wiem skąd bierzesz takie fajne linki, ale jak to mówią starożytni Rosjanie: Respekt! :-) A w duchu szansona: Uważucha!! :-)

Sewernyj - niekwestionowany król szasona, wylansowany przez leningradzkich menago - wlascicieli podzienmego rynku muzycznego opartego na katuszkach (szpulach magnetofonowych), autor wielu kontrowersyjnych wypowiedzi typu "O wyższosci Sewiernego nad Wysockim". Klasa samo w sobie. Fakt, że obaj panowie w swoim czasie korzystali z tych samych źródeł - np. bandyckich tradycji odeskich (Murka), czyli była jakas wspólna płaszczyzna. Sewernyj jednak nigdy nie był twórcą, zawsze odtwórcą.

2018/02/19 11:05:18

Gość: przek, *.p2p.business.static.vectranet.pl

www.youtube.com/watch?v=Px0Dh1yWGC4 też ciekawy nurt :)

2018/02/16 10:18:29

Gość: przekacap, *.p2p.business.static.vectranet.pl

wiecznie żywy król szansonu www.youtube.com/watch?v=z5q_9ZKoEQg

2018/02/16 10:07:48

Gość: , 184.75.221.*

vk.com/wall-46943161_669600

2018/02/15 02:19:17

pies_pawlowa_2

KWN to już teraz cały przemysł satyryczny, to już nie tylko indywidualnosci, ale cały sztab opłacanych ludzi w tle, wymyslaczy dowcipów, teksciarzy, scenografów, choreografów. Każda "komanda" ma wielu sponsorów, w tym także lokalne władze - więc coraz więcej zespołów reprezentuje miasta (sbornaja Murmanska, sbornaja Krasnojarska). Z niewielką przerwą machina toczy się już 55 lat, zdążyła wyrobić sobie układy na najwyższym szczebu, zebrać wielki majątek w nieruchomosiach itd. Jak w futbolu jest ekstraklasa (wyższaja liga "vyszka"), jest pierwsza liga, ligi rejonowe, okręgowe, miejskie. Nad wszystkim czuwa familia Masliakowych, która zdążyła się uwłaszczyć na tym interesie. Masliakow senior (starszyj) prowadzi wyższą ligę, jest "kumplem" szefa pierwszego kanału TV, który jest szefem jury konkursów i puszcza to wszysko na antenę. Masliakow mładszyj - syn, zarządza pierwszą ligą. W 2017r. ruszyła Dziecięca Liga KWN, współprowadzącą jest dziewczynka Taisia, w cywilu wnuczka Masliakowa. Geograficznie to nadal jest Międzynarodowa Liga KWN - obsługuje całe "ruskojazycznoje prostranstwo", występują drużyny zewsząd, w tym także z niecałkiem zaprzyjaźnionej Gruzji, czy Łotwy, w tym sezonie będą nas bawić rosyjskojęzyczni Brytyjczycy. Ostatnio jest moda także na zespoły tematyczne, np. "Sbornaja Rossii po volnoj borbe", przemianowana na "Borcy" czyli grupa Kaukazców, przebranych w stroje zapasnicze, reprezentująca jedno z syberyjskich miast, tak elokwentnych (kluczowe słowo "korocze") i tak szybko myslących jak zapasnicy, była drużyna klawiszy (służby ispołnienia nakazanii), w tym sezonie już kolejny raz występuje drużyna Cyrku Moskiewskiego braci Zapasznych. Zdecydowana większosć gier transmitowanych przez TV odbywa się w Moskwie, ale letnie imprezy były także organizowane w Jurmale (Łotwa), Soczi, W Chanty-Mansijsku, Kaliningradzie, Władywostoku, a nawet raz w Londynie i raz na Cyprze. Od 2016 działa także KWN TV - oddzielny kanał TV satelitarnej. Występować w KWN na poziomie wyższej Ligi można 3-4 lata, zwycięzca sezonu automatycznie opuszcza kolejny sezon, ale na jego miejscu są już nowi, a on sam, "zwolniony" z KWN, natychmiast jest przechwytywany przez inne kanały (TNT i STS składają się w 90% z bywszych kawenszczikow), albo w najgorszym razie może stać sie trybikiem machiny KWN, np. redaktorem jednej z licznych lig.

2018/02/14 07:19:52

panpiotr1949

Warto dodać, że KWN to cykliczny turniej humoru wyższych uczelni CCCP/WNP/FR.
Byłem 2 razy, już nie pamiętam w jakim Pałacu.

2018/02/13 19:54:11
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt