Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Komentujesz wpis:

Wspólna sprawa

Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

jeszczepolskaniezginela12

Zadatek czy zaliczka?

Zadatek i zaliczka pojęcia z zakresu prawa cywilnego. Brzmią podobnie, często są mylone, lecz wywołują zupełnie różne skutki prawne. Wątpliwości pomoże Ci rozwiać nasza kancelaria. Warszawa to siedziba naszej firmy, ale obsługujemy sprawy na terenie całej Polski.

Zarówno zadatek, jak i zaliczka, to kwoty wpłacane na poczet wykonywanej w przyszłości usługi, dlatego wiele osób uważa, że zaliczka i zadatek to pojęcia zamienne. A to nieprawda. Uogólniając, możemy stwierdzić, iż zadatek ma charakter bezzwrotny, w przeciwieństwie do zaliczki.

Czym jest zadatek?

W razie wykonania umowy zadatek zaliczony jest na poczet świadczenia strony, która go dała. Zadatek jest bezzwrotny, o ile strony nie postanowią inaczej. W braku odmiennego zastrzeżenia umownego zadatek stanowi pewnego rodzaju odszkodowanie na wypadek, gdy zawarta umowa nie została wykonana. Natomiast jeśli z umowy nie wywiąże się sprzedający, to będzie musiał oddać kupującemu dwukrotność zadatku, tzn. kupujący otrzyma zwrot wpłaconej tytułem zadatku kwoty plus dodatkowo jednokrotną równowartość zadatku. Oznacza to, że zadatek stanowi pewnego rodzaju odszkodowanie na wypadek, gdy zawarta (przyrzeczona) umowa nie została wykonana.

Zaliczka

Zaliczka z kolei jest zaliczana na poczet przyszłych świadczeń, które wynikają z umowy zawartej między stronami umowy i nie stanowi, tak jak zadatek, formy zabezpieczenia wykonania umowy, a jedynie część ceny. Jeżeli strony ustaliły, iż w umowie kupujący wręczył zaliczkę, to druga strona umowy nie może jej zatrzymać. Jeżeli umowę rozwiążą obie strony, wówczas zwracają sobie wzajemne świadczenia, czyli zaliczka wraca do konsumenta. Do zaliczki nie stosuje się więc, zasad dotyczących przepadku zadatku lub obowiązku jego zwrotu w podwójnej wysokości.

Kancelaria Warszawa? Tylko KPD Wiejak i Wspólnicy Sp. j.

Zadatek nie jest więc tym samym, co zaliczka. Warto odróżniać te pojęcia chociażby podczas zakupu nieruchomości. Chcesz bezpiecznie zawrzeć transakcję? Potrzebujesz odpowiednio skonstruowanej umowy? Odezwij się do nas. Nasza kancelaria prawna jest tutaj dla was. KPD Wiejak i Wspólnicy Sp. j. prawnicy dla Ciebie.

2018/01/20 11:40:40

mambo_italiano

Marple, te co mają siłę wleźć do tramwaju prawdopodobnie w ogóle nie potrzebują żadnych leków, mamy całe hordy zjadaczy farmaceutyków, którzy marzą o swojej ulubionej chorobie, by się nią chwalić przed znajomymi przez 100 lat i przez tyleż czasu łykać jakieś paskudztwa. To populacja istot potrzebujących uwagi, pozbawionych szacunku otoczenia, 'choroby' służą im za oręż w walce o przetrwanie. W tej grupie będzie królem ten, co się nad tymi nieszczęśnikami pochyli, uzna 'choroby' i darmo da 'leki'. Tak samo jest w wielodzietnych rodzinach bez środków do życia. To ludzie, o których PO zapomniała i zlekceważyła. Dlatego tak trudno dotrzeć do umysłów [pominąwszy miażdżycę] skupionych nad przetrwaniem kolejnego dnia: 'mam 10 zł, a listonosz z emeryturą przychodzi za dwa tygodnie..' słyszałam w osiedlowym sklepiku. Bieda to katastrofa, choć teraz inna niż 30-50 lat temu, jednak to wielka niszcząca siła. Z pełnym brzuchem można mieć wolne weekendy, czytać książki czy chodzić na koncerty, buszować w necie, mieć idee i takie tam. Ci ludzie mogą chcieć krwi tych wszystkich, którzy podczas gdy oni biednieli - paśli swoje brzuchy i konta. Dlatego pewnie trudno o szerokie społeczne poparcie dla idei KODu, bo stamtąd nie płynie żaden prosty przekaz mówiący, że ktokolwiek, obecnie ubogi, cokolwiek bezpośrednio dostanie, np 500, czy 150 zł. Dlatego uważam, że nie wolno spocząć na protestach 'ideowych', może trzeba te idee przeliczyć na zyski dla wszystkich. Jasno. Ile mięsa w garze będzie z protestu pod Trybunałem? I kiedy? Pincet jest już. Solidarność miała łatwo - wszyscy byli jednakowi. A teraz? Może być bardzo bardzo, bardzo ponuro.

2016/03/14 20:20:16

marplezglobalnejwioski

A mnie to martwi, że w Krakowie marna była KODowa demonstracja.
Że propaganda robi swoje i świat wygląda inaczej "po drugiej stronie lustra" więc ...38%.
Że w sumie naszym protestem żywimy tego gigantycznego hejtującego polskiego trolla i miast się kurczyć, rozrasta się. Jak mi się przyklejają wypowiedzi na Fb, takich teoretycznie kulturalnych ludzi, to słabnę bo nie mam pojęcia jak mogło tak błyskawicznie zaorać ludziom bruzdy (sączyło jadem, sączyło, potem strumyczki się łączyły).
Jechałam wczoraj tramwajem na pikietę i podsłuchiwałam dwie starsze Panie, obliczały, ile im jeszcze został do tego wieku co to będzie ustawa, że starsi mają refundowane leki.

2016/03/14 18:21:42

lospremios

@mambo_italiano
tu akurat ja sie mniej martwię. Uważam, że to proces. Startujemy od zera, a nawet poniżej poziomu morza, biorąc pod uwage stan sceny politycznej po wyborach. Niech się kotłuje teraz, zamiast uładzonych uśmieszków i noży w plecy potem. Na siłę nie da się dorosnąć, trzeba troszkę poczekać, aż emocje się 'przewentylują' jak mawiają psycholodzy.

2016/03/14 18:11:26

mambo_italiano

Mnie martwi, że pomimo wielu protestów i pikiet nie ma myśli jednej wiążącej wszystkich Polaków, że ciągle my i oni, zamiast tylko my, razem z nimi, w jednej sprawie. Tak jak to obserwuje ten niemiecki dziennikarz [ a i Moskwa mówi o braku jedności], martwi mnie kwitnąca wrogość zamiast nieustannych prób porozumienia

www.youtube.com/watch?v=I2JKeyG6jZM

2016/03/14 17:48:37

piesares11

moskwasadowa,
W razie czego znajda u Ciebie w kieszeniach scyzoryki, mutry, podklady kolejowe ;)

moskwasadowa!
15 minut temu
Oceniono 1 razy1
@willie1950
Dlatego na demonstracje chodzę nawet bez scyzoryka, żeby nie było potem coś o "radykałach" ;-)


Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,19762541,uwolnic-beate-czyli-przebaczenie-dla-pis-jesli-sie-cofnie.html#ixzz42sScV7Fx

2016/03/14 12:55:07

arachnus

Pisowskie tuby medialne próbują mobilizować "swój" elektorat do fizycznego ataku na ulicach. Żałosny byłby to spektakl, ludzie w wieku mocno po i przedprodukcyjnym, walczący o to żeby zostać niewolnikami pańszczyźnianymi... Przeciwko ludziom walczącym o wolność i odpowiedzialnym za najbliższych. Mieli by szanse może w 15 na jednego, może miejscami w byłym zaborze rosyjskim?

2016/03/14 12:36:42

robert6_666666

Ewa,
A co do decyzji waszego lidera...
Hmm przy calym szacunku nigdy do konca nie rozumialem tego typu decyzji... nie mam chyba natury Gandhiego. Gdyby sytuacja w kraju stala sie naprawde dramatyczna i doszlo do rozlewu krwi wolalbym chyba raczej usunac pewnego czlowieka...
Ale sytuacja nie doszla jeszcze do tego punktu i mam nadzieje, ze nie dojdzie... i w zwiazku z tym nie doszla jeszcze do punktu, w ktorym nalezaloby stawiac na szali czyjekolwiek zycie czy zdrowie... swoje rowniez.


2016/03/14 10:54:17

robert6_666666

Andsol,
Niekoniecznie chodzilo mi o NASA...
Gdybysmy nie "stracili jaj" to juz dawno powinny to robic prywatne firmy. A i dla NASA powinno byc to znacznie tansze w tej chwili. Mysmy, jako Ludzkosc, po prostu odwrocili sie od Przestrzenii. A jak raz moze sie okazac, ze wobec przeludnienia, zmian klimatycznych, chaosu politycznego moze jak raz przydaloby sie znalezc gdzies "nowa Ameryke" gdzie wolni ludzie mogli by zaczac od nowa... a "stary swiat" zostawic samemu sobie. Zazwyczaj gdysmy to robili wychodzilo "nam" to na dobre... i "staremu swiatu" potem tez...

2016/03/14 10:42:38

piesares11

ewka,
Zajrze dzidiaj na strone ORD (nie jestem na fb).

2016/03/14 09:33:40

ewka_blaszczyk

@piesie, tak, o tym też Andrzej napisał - wsparcie medyczne, prawne, nasze [obywatelskie], to są rzeczy oczywiste. Będzie tam z nim 24h/dobę co najmniej kilkuosobowa straż KODu PP.

Rzecz ma, poza odsłoną czysto protestacyjną wobec PiS, co najmniej kilka twarzy taktycznych, o których wolałabym nie pisać. Będą się szybko działy i ujawnią się błyskawicznie.

Natomiast czystość intencji Andrzeja jest dla mnie poza dyskusją.

Zmykam robić kondycję na następną dobę, potem chwila pod KPRM, odezwę się wieczorem.

PS. Piesie, jesteś w naszej fb grupie ORD, prawda? Jeśliś zainteresowany, jest tam przypięty post Andrzeja o głodówce, można śledzić i komentować na bieżąco.

2016/03/14 09:20:36

piesares11

ewka,
Z drugiej strony, poki bedzie przyjmowal odpowiednie plyny, to przez wiele dni nie bedzie zagrozenia dla zycia, a przy opiece lekarskiej i dla zdrowia tez byc nie powinno. Pozostaja kwestie organizacyjne do dopracowania, ale sadze ze to przemyslal (przydalby sie lekarz sportowy, np. od wypraw wysokogorskich i warunkow ekstremalnych).

2016/03/14 09:09:35

piesares11

ewka,
On sie teraz juz po prostu nie moze wycofac...
PiS z Szydlo tez nie poleci niczego publikowac (chyba, ze pod jakimis innymi pretekstami). Sytuacja bedzie dramatyczna; i nada sprawom nowy wymiar....

2016/03/14 08:57:34

aaannemarie

Dzień dobry,
Pan Miszk nie ma 15 lat, ale 25 na oko... Potrzeba mądrych ludzi całych i zdrowych a nie ofiar kaczego łajdactwa. Byłoby dobrze wyperswadować mu to.

2016/03/14 08:52:13

ewka_blaszczyk

@piesie, bardzo dziękuję, będę dziś kilka h pod KPRM, przekażę wyrazy wsparcia.

Mocno nas Andrzej zaskoczył. Choć z drugiej strony - jego życiorys opozycyjny, charyzma... Dość konsekwentnie to się układa.

Na jego profilu fb, pod ogłoszeniem tej decyzji, trwa gorąca dyskusja pp-koderów. Większość odradza. Pierwszy, naturalny odruch jest oczywisty - troska o zdrowie i życie nie najmłodszego człowieka, który jest naszym liderem. Ja sama mam mieszane uczucia, wybiegam myślami i [pisowskimi] scenariuszami do przodu, jest nam potrzebny silny i zdrowy, nie tylko "symboliczny"; jakkolwiek będzie, staniemy murem za Andrzejem. Na ile zdążyłam go poznać, nie komunikuje pochopnie czegoś, co nie zostało gruntowanie przemyślane.

Będę Was informować.

2016/03/14 08:40:23

piesares11

ewka,
Potrzebowalem chwili na oprzytomnienie...
Pozdrow Andrzeja serdecznie i przekaz mu wyrazy najwyzszego podziwu i uznania. Trzymam kciuki bardzo mocno....

2016/03/14 08:29:39

piesares11

andsol,
To prawda, w roznych krajach na calym swiecie kariere zrobilo w ostatnich latach żądanie zmiany. Jest to pomysl-haslo, ktore zaskoczylo cos jak gorbaczowska pierestrojka (inne hasla Gorbaczowa, np. uskorienie kariery nie zrobily). Pierestrojka w ZSRR byla haslem samotlumaczacym sie (a jej skutki przeciwne do zamierzonych). Mam wrazenie, ze obecne pierestrojki sa dziecmi tamtej, ktore rozmnozyly sie, jak Gremlinsy ;)

ewka,
To jest dosc wstrzasajaca wiadomosc....
Nikt na taka sytuacje przygotowany nie byl. PiS tez nie. Beda sie miotac.

2016/03/14 08:03:59

miaukota

Robert. Śmieci uprzątnąłem. A Ty Ewka nie wdawaj się w dyskusje z gównem na chodniku, tak jak Ci tu kolega sugerował. Gówna nie są od dyskusji z nimi.

2016/03/14 07:36:54

ewka_blaszczyk

Świeża informacja.
Nieformalny lider KODu PP - Andrzej Miszk, przebywający ciągle, z niewielkimi przerwami, w naszym namiocie pod KPRM, właśnie podjął decyzję, że jeśli Szydło nie opublikuje orzeczenia TK, rozpoczyna od czwartku bezterminową głodówkę. Nie namawia innych, prosi tylko o wsparcie medyczne, prawne, no i rzecz jasna - obywatelskie, duchowe.

2016/03/14 06:59:29

andsol-br

piesares, wydaje się, że przez cały świat przechodzi jakaś hiszpańska grypa ostro atakująca mózgi. Może trzeba ratować się nakładając moherowe berety? Chai pas.

A te brazylijskie demostracje były i wte i wewte. Głównie przeciw wszystkiemu. W São Paulo strasznie wygwizdali główych polityków z opozycyjnej PSDB. Młodzi chcą zmian. A jakich? Oni nie są od myślenia, a od wymagania.

Robert - tak, to się widzi, że taki postęp tak długo a tu ostatnio regres i prawie nic się nie dzieje w dobrą stronę, ale czy to prawda? Gdy NASA wysyłała paru panów na Księżyc parę miliardów systematycznie głodowało. Teraz jeszcze są obszary potwornej nędzy i głodu, ale czegoś takiego jak pół wieku temu to jednak nie ma. Więc może jednak...

Ewka, nie miej mi za złe tej uwagi - czasami jak widzę kupkę na ulicy smutno mi nad nią, ale nie do stopnia gawędzenia z nią.

2016/03/14 02:24:23

robert6_666666

wyborcza.pl/1,75968,19761807,ziobro-oddaj-mandat.html

dzien ziobry wszystkim...

Miaukota,
Tam ponizej jeszcze "upaincy jednego nie dojeebali" zrob cos z tym please ... zwlaszcza ze Ewa znow sie zlitowala i rzucila mu jakis ochlap...


2016/03/14 01:32:24

miaukota

Słuchać głośno i na 1080p ! ;) Uważam, że ta piosenka nadaje się na hymn tych, którzy kochają i bronią wolności. Polecam.

www.youtube.com/watch?v=X3FF_rGNI50

2016/03/13 19:24:21

ewka_blaszczyk

@piesie, "Ośma kolonia" to mój drugi dom. :)
[sama jestem z Kolonii I - nazwa knajpy jest nawiązaniem do historycznego podziału na kolonie, utrzymanego do dziś, najsłynniejszej chyba i najstarszej warszawskiej spółdzielni mieszkaniowej - WSM Żoliborz, założonej przez PPS w 1921 r.]

Ale dziś gotuję u siebie, więc trzeba mi do kuchni, zaro goście. :)

Pa.

2016/03/13 14:48:58

piesares11

Fragment bardzo ciekawego artykulu Czuchnowskiego o IPN, dotyczacy Kurtyki:
m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132749,19754722,ipn-lustruje-bojcie-sie-wojcie.html
"Wiosną 2005 r., jeszcze przed pierwszymi rządami PiS, kandydatem Kolegium IPN na prezesa został Kurtyka. Wcześniej z krakowskiego oddział Instytutu, którym Kurtyka kierował, trafiły do "Rzeczpospolitej" informacje, że najpoważniejszy konkurent Kurtyki, Andrzej Przewoźnik, był agentem. Przewoźnik nie mógł startować w wyborach, dopiero potem sąd orzekł, że agentem nie był."

2016/03/13 14:42:04

piesares11

jael,
Bardzo ciekawe obserwacje. Znam ludzi ze wsi (tej tzw. zapadlej), ktorzy zainwestowali w specjalistyczne hodowle, maja kontakty z Francja, a ich wybitnie zdolne dzieci ucza sie jezykow, gry na fortepianie...
Nie mialem ostatnio okazji zapytac ich, jak widza rozwoj sytuacji; ale moge sie domyslac.

2016/03/13 14:27:59

piesares11

Tomasz Lis o sensie demonsteacji :)
tomaszlis.natemat.pl/174213,demonstracje-maja-sens
ewka,
Od siebie dodam, ze ten nieszczesnt ekskrement z szybko postepujacym alzheimerem (sekcja potwierdzi) nie bez powodu tak sie tu kurczowo wczepia - te odpadki uwazaja, ze blox jest dla nich niebezpieczny :)
A tu na dodatek wrog podpelza coraz blizej ;)))
m.warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,106541,16699833,Osma_Kolonia__Wegansko_tu_jak_diabli__I_dizajnersko.html

2016/03/13 14:15:57

jael53

Piesares - no, właśnie...

Swego czasu lud wziął grunty z parcelowanych majątków - niemało, bo to wedle ksiąg wieczystych powstało wtedy prawie 900 tys. nowych gospodarstw rolnych. Wziął ochoczo, choć pod strachem - bo niejednego za to wzięcie zamordowano (a żeby było wiadomo, za co, to zabitemu usta zapchano ziemią...) Ale od tego lud władzy nie pokochał. Owszem, ten,który wykierował się na miastowych, dawał się karnie na masówki prowadzać, nosił transparenty, że kocha Towarzysza Wiesława i że jest Narodem, a Naród jest z Partią... i wystarczyło "okienko w historii", żeby ten lud znalazł się zupełnie gdzie indziej.
A to wszystko wydarzyło się, choć lud nie miał żadnej okazji zasmakować swobody.

"Pińcet na dziecko" to jest wabik taki sobie - bo już wiadomo, że nie na każde i nie każdemu; i też wiadomo - bo lud jednak orientuje się, ile na to samo w koszyku wydawał wczesną jesienią, a ile wydaje teraz - że wystarczy to na krótko. O to "pińcet" lud więc, im uważniej liczy, tym bardziej jest wkuty - bo po ludowemu to jest tak: drobiazg - zwłaszcza z serii "co rok prorok" - jakoś się uchowa; wydatki zaczynają się w gimnazjum i w szkole średniej. Którą kończą 19-latki... no i tu są schody, bo wedle rządowych planów na ten ostatni, najdroższy rok kasy nie ma. A jak zechce uczyć się dalej, to już ciemna mogiła - radź sobie, jak kto umie.
Słychać tu i tam, że to też łaska taka sobie; nawet nie dziwne, że im lepsze gospodarstwo, tym wyraźniej to słychać.

A poza tym dla ludu kwestia własności i dziedziczenia jest śmiertelnie poważna.

2016/03/13 14:09:44

piesares11

Ze wspomnien oficera SB - fragment dotyczacy ludu :)))
natemat.pl/173497,bylismy-na-sluzbie-panstwa-polskiego-wtedy-wierzylismy-ze-jest-o-co-walczyc-z-byly-oficerem-o-kulisach-pracy-w-sb

"Kim byli ludzie, których pozyskiwaliście do współpracy?

Księża, naukowcy, studenci, robotnicy, a nawet żołnierze i milicjanci. Pełen przekrój społeczny. Można to przecież zobaczyć też w ogólnodostępnych zbiorach IPN. Nie było jakichś grup społecznych, w których Służbie Bezpieczeństwa szczególnie trudno było pozyskać współpracowników.

No może trudniej było na PGR-ach. Pamiętam na przykład, że była taka wioska, na którą jeden z biskupów wywoził na przechowanie działaczy "Solidarności". No to zaczęliśmy pracować w okolicy. Namierzyliśmy najgorliwszych wiernych z tamtejszej parafii i hurtowo wszyscy zgodzili się na współpracę. Prości ludzie, na przesłuchaniach byli wystraszeni śmiertelnie. Ze łzami w oczach obiecywali śpiewać wszystko. I wie pan co? Przez kolejne dwa lata niczego się nie dowiedzieliśmy. Opowiadali same bzdury bez ładu i składu. Notatki mieliśmy pełne tego, kto komu na wsi naje... i kto kogo wyje... Do dziś nie wiem, czy trafiliśmy na takich głupków, czy oni z nas większych głupków robili."

2016/03/13 13:49:11

ewka_blaszczyk

@pojebany i tak dalej

Nigdy nie ukrywałam, że jako rycząca 41-latka bywam pod KPRMem tylko po to, by wyłowić co smakowitsze męskie kąski z Razem. Młodzi, ładni, a ja zdesperowana i z wiszącą dupą.

A poza tym, nudzisz strasznie.

2016/03/13 13:49:06

piesares11

jael,
Bardzo fajne, to co mowisz:)

2016/03/13 13:40:57

ewka_blaszczyk

@moskwa

Ja i depresja? ;)
Słońce piękne w Wawce, wstałam o świcie, zrobiłam 10 km nad Wisłą, ptacy śpiewajo, zielone na krzakach się wykluwa, jest dziś pięknie, panie.
Zmykam pobyć trochę z przyjaciółmi, bo mi walą w drzwi od tygodnia. ;)

Cieszę się, że zdrowiejesz. :)
Do miłego.

2016/03/13 13:38:53

piesares11

robert,
Gratuluje wnuka! :)
To, ze nie obejrze Ziemi z Ksiezyca, to akurat kompletnie mnie nie martwi ;)
A do tego, ze ludzkosc funkcjonuje na zasadzie przyplywow i odplywow, to sie juz od paru tysiecy lat przyzwyczailem ;)))
Jak i do tego, ze w ogole cala planete pewnego pieknego dnia szlag trafi (a zycie biologiczne moze nawet wczesniej) - z definicji. No to co tu w jakies pesymizmy i histerie na wyrost wpadac (nie to, zeby mnie diabli co i rusz nie brali) ;)))

2016/03/13 13:37:49

jael53

Annemarie, nie jestem żadną ludomanką; wiem, że lud ma mocno uwewnętrzniony strach przed władzą. Ludu nie ruszy wywalenie dziennikarza z TV czy PR - ale poczuje się poszkodowany, gdy zdejmą ukochane seriale. Więc już się trochę tak poczuł.
Lud się przyczaił - nie biernie: geodeci mają duży ruch w interesie, bo kto może, ten dzieli gospodarstwo, zabiega o odrolnienie części, o "przyklepanie" statusu nieużytków... słowem, robi, co może, żeby uprzedzić szkody nowej ustawy. A jeszcze wszystkich nie ogarnia; niemniej usłyszałam zadziwiający komentarz. A było tak: zmarł dość zamożny gospodarz, człek w latach - gospodarstwo od dawna było dzierżawione, bo dzieci i wnuki miastowe. I komentarz, że starszy pan miał szczęście, że w swoich latach będąc, tak w porę umarł - bo jeszcze ze spokojem ten spadek przejdzie; a że po cichu jest już sprzedany, to "dzieciska się raz - dwa z notariuszem uwiną i będzie, jak trzeba". Niepokój jednak - że dalej już nie będzie, jak trzeba - rośnie.
Lud z dala od Warszawy się nie wychyla - choć wczoraj po raz pierwszy usłyszałam, że "pięknie oni tam idą" - i usłyszałam to dwakroć: w takim podmiejskim autobusie najpierw i przy zakupach na bis. To ostatnie ważne - bo w tym sklepiku zbierano podpisy pod petycją w sprawie podatku obrotowego. I w tym miejscu już zapuściło korzonki przeświadczenie, że "będą skubać", i to bardziej - bo "wygłodniali są, nachlać się muszą". ("Nachlać" w mowie lokalnej = nażreć do wypęku).

2016/03/13 13:25:08

robert6_666666

O akurat "blox" przypomnial mi o limicie znakow... to sie nawet dobrze sklada bo obiecalem dzis zonie wyjscie na kolacje i nocny market. W Kaohsiung mamy piekna pogode teraz - jest 20.00 i 26 stopni (wiem jestem wredny :-)).

Musze sie zbierac.
Jeszcze tylko jedno na koniec kochani - ostatnie zdjecia z USG nie pozostawiaja zadnych watpliwosci - moj wnuk bedzie chlopcem :-) :-) :-). Chcialem dziewczynke ale i tak sie bardzo ciesze.

2016/03/13 13:19:39

robert6_666666

Piesares,
Totez ja jestem w sumie optymista jesli chodzi o Polske tym razem.... PiS zostanie odsunienty od wladzy i to wszystko wskazuje na to ze szybciej niz ostatnim razem bo obral stracenczy samobojczy kurs (a wlasnie Anumliku mialem tez zamiar wrzucic ten link do szczytu NATO (i nie jestem pewien czy to balon probny...)). Bardziej martwie sie jakie straty wizerunkowe przyniesie to Polsce (bo to jeszcze nie koniec) i jakie nieodwracalne byc moze w tym pokoleniu szkody w sensie tworzenia trwalego rozlamu w spoleczenstwie, przyniosa jeszcze czasy przed ich upadkiem.
Jesli chodzi o kierunek, w ktorym zmierza Swiat to juz mniejszym jestem optymista ale to tez nie jest panika az tak latwo panice nie ulegam (dzieki za "kaszalota" sam juz sobie przypomnialem w miedzyczasie to bylo chwilowe zacmienie... i tez "nie na kaszaloty" specjalnie wyplynelismy... one tam po prostu byly bo akurat na tych wodach czesto bywaja :-) ). To nie jest tak, ze nie moge spac po nocach bo widze zblizajaca sie katastrofe. Po prostu dostrzegam ze od jakiegos czasu (powiedzialbym nawet od lat 70-tych zeszlego wieku (nie mowie ze juz wtedy zaczalem to dostrzegac :-) ) Swiat znajduje sie na krzywej opadajacej jesli chodzi o racjonalizm oraz "wiare" w nauke, technologie i postep . Oczywiscie sa wzloty i upadki... ale... zaledwie 200 lat po tym jak stworzono porzadny chronometr ktory pozwalal wreszcie wyznaczyc na statku na morzu dokladna dlugosc geograficzna, czlowiek ladowal na Ksiezycu. Minelo nastepne 50 lat i co? Nie tylko nie kolonizujemy naszego Ukladu Slonecznego (co w latach 70-tych brano pod uwage zupelnie serio jako cos co nastapi mniej wiecej teraz... ja sam wtedy wierzylem ze jeszcze uda mi sie chociaz raz spojrzec na Ziemie z Ksiezyca a teraz raczej w to watpie) ale nawet nie potrafimy zorganizowac lotu zalogowego na Ksiezyc. Mamy za to rozkwit wszelakich religii, sekt, mesjanizmow, para-nauk, spirytualizmow itp). Co z tego, ze niby rozwija sie medycyna skoro ludzie odrzucaja autorytet lekarzy - czy ktos pomyslal jeszcze pare lat temu ze w rozwinientych krajach pojawia sie dawno zapomniane choroby bo ludzie beda bac sie szczepionek ale ze pojawia sie znow szamani leczacy woda? Mamy globalna wioske z globalnym internetem w ktorym najszybciej szerza sie globalne brednie. Mamy politykow ktorzy sa coraz czesciej po prostu gwiazdami w medialnym show. Tracimy umiejetnosc analizy, tracimy umiejetnosc poszukiwania faktow, weryfikowania wiadomosci ba tracimy umiejetnosc skupienia sie na czyms co nie miga, czego szybko nie mozna przesunac palcem po ekranie... Uciekamy od wolnosci, od odpowiedzialnosci, od ryzyka. A to sa tylko problemy tej "lepszej czesci swiata"... a w tej gorszej... czy nie wystarczy samo uswiadomienie sobie chociazby tego ze miliard ludzi na Ziemii wciaz nie ma dostepu do elektrycznosci.... problemy z dostepem do wody. Dodajmy przeludnienie w rozwijajacym sie swiecie, zmiany klimatyczne, przesuwanie sie swiatowych "centrow politycznych". To ze obecnie narasta chaos polityczny, zaczynaja sie wielkie migracje to chyba nie powinno nikogo dziwic... a jednak jakos dziwi...
A tak zeby zakonczyc optymistycznie - wlasnie dlatego tez Moskwa mysle ze PISowi sie tym razem nie uda. Oczywiscie WY-the People :-) tez macie swoja role do odegrania. Ale mysle ze wobec narastajacego chaosu swiatowego Zachod i w ogole Wolny Swiat bedzie sie konsolidowal i sadze ze nie pozwoli na powstanie w swoim ciele "wyrwy" wielkosci 40-milionowego, "lacinskiego" kraju w centrum Europy. A jesli chodzi o Orbana to zwracam uwage ze on jednak (pomijajac juz mniejsza wage Wegier) gra znacznie subtelniej - zacznijmy od tego ze nigdy wprost nie lamal konstytucji. To juz bardziej przychodzi mi na mysl Turcja - tutaj waga kraju jest znacznie inna i niestety zaczyna sie od Wolnego Swiata oddalac zamiast zblizac... ale to jednak zawsze byl bardziej tego Swiata bufor niz czesc. Oczywiscie wciaz warto o niego walczyc chociazby po to zeby nie stal sie czescia "problemu", z podobnych powodow warto powalczyc o Ukraine...

2016/03/13 13:14:08

piesares11

moskwasadowa,
Kanalizacja nam cieknie, nie daloby sie uszczelnic? :)

2016/03/13 12:50:09

piesares11

Jako lud ujalbym to krocej: ma wypi..dek mamuta (wypmam) do łba nas.ane; chce sie wypmam ludem podetrzec, ale to ja sie nim podetre (sprawdziwszy, czy nie linieje) ;)
m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132749,19754376,wszyscy-wrogowie-kaczynskiego.html

2016/03/13 12:47:39

moskwasadowa

@anumlik
Biedaczyna nie rozumie prawideł dobrej zmiany, Żyd figowy PiS:)

2016/03/13 12:09:29

piesares11

annemarie,
Nie zlosc mnie ;)
Sola "tej" ziemi jest lud; jestem lud, jestem gmin (bo tak mi sie podoba) ;)
JE SUIS NASZ LUD, JE SUIS GMIN ;)))
A bedziesz ludu nie rozumiala, nie lubila i nim gardzila, to Ci tym samym odplaci - i jak to lud, z nawiazka ;)

2016/03/13 11:58:52

anumlik

@moskwasadowa
To że Wildstein nie wytrzymał nie dziwi. Dziwi, że tak późno. W obliczu nieuleczalnej choroby wszystko jest możliwe.

2016/03/13 11:56:22

paradox-57

Dzień dobry wszystkim
Na razie przejrzałem tylko kto pisze i pobieżnie treść. Dokładniejszą lekturę muszę odłożyć na potem. Jedynie dla porządku, bo nie wypada wpisu Jego Królewskiej Mości pozostawiać bez odpowiedzi. Książkę już zdobyłem dzięki KMI, który poprowadził mnie prościutko i dokładnie aż do samego źródła. Mnie pozostało tylko się schylić i zaczerpnąć. Źródło biło na UMK w Toruniu.
Na mail będę, rzecz jasna, czekał niecierpliwie.

2016/03/13 11:55:19

aaannemarie

Nie Piesie, nie jesteś ludem z podmiejskiego autobusu. Jesteś solą tej ziemi ( i paryskich bulwarów), ale nie ludem. :)
Zaraz zobaczę lud, bo idę na chwilę na wiejską imprę. Trzeba bywać.

2016/03/13 11:52:02

piesares11

annemarie,
Nie gwarantuje, ze nie bede krzyczal, gdy mnie bedziesz napastowac: "nasz lud", to ja ;)

2016/03/13 11:30:20

moskwasadowa

@Szanowni
Pisowcy wywalili z radia Andrzeja Mietkowskiego (ex RWE), nawet Wildstein nie wytrzymał:
wpolityce.pl/media/284813-odwolanie-andrzeja-mietkowskiego-to-triumf-partyjniactwa-czy-ci-ktorzy-odpowiadaja-za-media-publiczne-zdaja-sobie-z-tego-sprawe

2016/03/13 11:26:00
  1   2   3 następne
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt