Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Komentujesz wpis:

Lewy Sektor

Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

aaannemarie

Moskwa witaj,
wpis trafny. Śmigaj na fejsa, podzielam, że powinieneś tam być. komunikacja łatwiejsza. Zresztą jakaś blondyna wysłała Ci zaproszenie. Idem Juli, idem Jael.

Ewka, dzięki.

2016/03/10 23:02:23

jael53

Wreszcie się okna pootwierały na Sadowej! Dzisiaj się przywitam - myśleć będę jutro. Ale tak to wygląda, że rząd się właśnie delegalizuje (zgodnie z Formułą Radbrucha, z której w Niemczech pewne wnioski przeniesiono do Ustawy zasadniczej).

***
Denko zostało wydrążone: w jakiejś szkole na Opolszczyźnie wielka afera, z badaniem charakteru pisma uczniów; a wszystko przez to, że ktoś pisał na drzwiach w.c. Andrzej Du.a. Blisko do szwejka i kary za to, że "muchy obsrały portret Najjaśniejszego Pana".
Albo do Młynarskiego:

www.tekstowo.pl/piosenka,wojciech_mlynarski,ballada_o_kasjerze.html

2016/03/10 21:30:56

moskwasadowa

@anumlik
TY mnie Sroczyńskim? Starego prześmiewcę i dyżurnego obalacza mitów w zakresie aktualnie koniecznym oraz pożądanym? To jakbyś Boyem przywalił w Krzywicką;)))

2016/03/10 21:05:49

paradox-57

@ewka_blaszczyk
Tak, mogłem sobie darować. Co prawda u mnie z wiarą nie za bardzo, ale sile faktów ulegam.

2016/03/10 21:00:04

moskwasadowa

@ewka_blaszczyk
Pani daj norki, biedna rumuna nie wsadzą! :)))

2016/03/10 20:55:41

ewka_blaszczyk

@moskwa

Daj?
A weź się postaraj! Wróżba jakaś, kożuch? ;)

2016/03/10 20:50:31

moskwasadowa

@ewka_blaszczyk
Jestem biednym fanem wyborczej z Rumunii, pani daj:)))

2016/03/10 20:48:24

ewka_blaszczyk

Mili Państwo, off topic: dostałam od Wyborczej - za bycie wierną prenumeratorką - darmową 6-tygodniową subskrypcję Premium [absolutnie wszystkie treści GW, serwisy i aplikacje]. Piszą, że mogę nią obdarować 3 osoby. Ktoś byłby chętny?

2016/03/10 20:46:37

ewka_blaszczyk

@moskwa

Miało być ładnie, wersalowo, łagodnie i z pełnom qlturom.
Naści!

;PP

2016/03/10 20:37:28

moskwasadowa

@ ewka_blaszczyk
nie pieprz, obgadaliśmy to RAZEM:)

2016/03/10 20:33:06

ewka_blaszczyk

@mokswa

Kłaniam się bardzo nisko - a jogę praktykuję i potrafię ;) - za publikację.

2016/03/10 20:29:13

moskwasadowa

@anumlik
nowy wpis jest:)

2016/03/10 20:27:38

moskwasadowa

@paradox-57
ja już mam, ale słabo korzystam:)

2016/03/10 20:27:02

ewka_blaszczyk

@paradox-57

Moskwę zostaw mnie.
Jeśli ktokolwiek może coś w temacie fesja z nim zdziałać... Uwierz mi, tylko ja. ;))

2016/03/10 20:26:51

anumlik

PS
Z rozpędu linka nie wkleiłem. Wklejam:
wyborcza.pl/duzyformat/1,151084,19740411,adam-strzembosz-wszystko-dla-jarka.html

2016/03/10 20:19:06

anumlik

@moskwasadowa
Wklejam linka do rozmowy Grzegorza Sroczyńskiego z Adamem Strzemboszem w "Dużym Formacie". Stary Strzembosz, którego szanowałem już dawniej, a od tej rozmowy mój szacunek zmienił się w rodzaj podziwu, ukazuje (jakby mimochodem) podglebie, na którym wyhodowana została glista o nazwie Jarosław Kaczyński. Oprócz samej rozmowy na uwagę zasługuje też dyskusja internautów. Szczególnie zaś ten jej wątek, w którym dyskutantem number one jest adresat mego postu, czyli Moskwa z Sadowej. Tylko, Drogi Gospodarzu, niech Ci się w głowie od pochlebstwa nie przewróci. Howk.

2016/03/10 20:17:39

paradox-57

@ewka_blaszczyk

No weź przestań. Bo jeszcze się złamię i założę konto na fb. A co gorsza i Moskwę zacznę namawiać.

2016/03/10 20:08:48

moskwasadowa

@ewka_blaszczyk
Opublikowałem wasze stanowisko
Radio Tirana działa ;)))

2016/03/10 20:08:21

ewka_blaszczyk

@ju-li
O, i @obsmarowaczka66 - namówiłam ją na fesja i regularnie szaleje. :))

2016/03/10 20:02:49

ewka_blaszczyk

@ju-li, nie, ORD pozostaje niszową grupą dyskusyjną na fb, ale przybywa nam sympatyków i członków, a najpewniej do końca kwietnia zarejestrujemy się jako stowarzyszenie. Tak, wciąż w niej jestem i będę - to jest super miejsce ze świetnymi, pozytywnie nagrzanymi ludźmi. Regularnie bywają u nas @aaannemarie, @anumlik, @nuko i @KWT - jego obecność, jako młodziaka, cieszy szczególnie. Ideowo najbliżej do KOD PP, hm - może nawet jeszcze energiczniej krew nam krąży w żyłach. ;)

2016/03/10 20:00:40

ju-li1

Ewuniu, dzięki za relację i informację o KOD PP. A co z ORDem, w którym też działasz/działałaś? Czy KOD PP to nowa formuła ORDu?

2016/03/10 19:53:28

ewka_blaszczyk

Łyżka dziegciu - właśnie dotarło info od chłopaków z KOD PP, którzy będą nocować w namiocie pod KPRM, że KOD główny się zwija. :((
Razemici trwają na posterunku.

2016/03/10 19:50:37

ewka_blaszczyk

[cd 2]
Kluczem do powodzenia zwycięskiej strategii jest przekonanie - w oparciu o prawdę oraz odwołanie do interesów osobistych i grupowych - zdecydowanej większości obywatelsko zaangażowanych Polaków, w tym części elektoratu prawicy, całego centrum oraz lewicy, że PiS zagraża nie tylko demokracji, państwu prawnemu, ale też bezpieczeństwu Państwa Polskiego, obecności Polski w Unii Europejskiej oraz dobrobytowi wszystkich obywateli.
7. Istotnym elementem strategii przekonania wątpiących i spragnionych socjalnych i materialnych benefitów obiecanych przez PiS, powinien być wiarygodny program sprawiedliwości społecznej dla słabszych i najbardziej zagrożonych grup społecznych w Polsce. To zadanie leży w gestii partii politycznych, zarówno obecnych w Parlamencie, jak i funkcjonujących poza nim.
Na poziomie taktyki walki z PiS-em powinno być jasno stwierdzone i praktykowane założenie, że ruch społecznego oporu przeciw dyktaturze działa w sposób całkowicie pokojowy i bez użycia przemocy, choć nie wyklucza aktów obywatelskiego nieposłuszeństwa, jeśli zajdzie taka konieczność lub okaże się to etycznie i politycznie uzasadnione.
W ramach skutecznej strategii powstrzymania dyktatury PiS-u, ruch demokratyczny w Polsce powinien ściśle współpracować z wszystkimi światowymi, a zwłaszcza europejskimi ruchami i instytucjami demokratycznymi, a także z Unią Europejską i szeroko pojętą opinią publiczną demokracji Zachodu.
Zapraszamy do współpracy na równych prawach wszystkie organizacje, stowarzyszenia, partie polityczne i każdego, komu miłe są wolność i demokracja. Razem przywrócimy ład i porządek w naszym kraju.

[koniec]

2016/03/10 19:38:54

moskwasadowa

Ewa, daj znać, że koniec, zamieszczę to jako osobny wpis

2016/03/10 19:36:15

ewka_blaszczyk

[cd 1]
KOD jest jeden i jest jeden cel. Drogi do osiągnięcia tego celu mogą być różne - i wszystkie są równouprawnione.

Strategia oporu społecznego wobec dyktatury PiS-u w obronie demokracji i ładu konstytucyjnego RP

Będziemy dążyć do delegitymizacji etycznej i politycznej formacji PiS, jako zagrożenia i wroga demokracji w Polsce i w Europie. Delegitymizacja PiS-u powinna opierać się na dobrze udokumentowanych przypadkach naruszania przez tę partię fundamentalnych praw demokracji, wolności obywatelskich, praworządności, Konstytucji i państwa prawnego w Polsce oraz standardów demokratycznych i praw Unii Europejskiej. Merytorycznym kluczem powodzenia delegitymizacji PiS-u i tworzonego przez niego Państwa ma być wyraźne i wiarygodne zdefiniowanie ich w kategoriach "zagrożenia demokracji" i "wroga demokracji".
Skutkiem i jednocześnie procesem równoległym do delegitymizacji PiS-u, jako podmiotu politycznego zagrażającemu państwu prawnemu i porządkowi konstytucyjnemu w Polsce, ma być wyrażenie w publicznej debacie żądania skrócenia kadencji Sejmu i rozpisania nowych wyborów.
Celem strategicznym obrońców demokracji liberalnej i państwa prawnego w Polsce powinno być doprowadzenie PiS-u do zasadniczej zmiany zachowań polityczno-państwowych, tak, aby wpisywały się one w demokratyczne reguły gry i ład konstytucyjny RP. A jeśli okaże się to niemożliwe, wywarcie skutecznego nacisku wewnątrz Parlamentu i poza nim, aby izolowany i sparaliżowany PiS, pod naciskiem społecznym i opozycji oraz opinii publicznej demokracji Zachodu i Unii Europejskiej, podjął decyzję o skróceniu kadencji Sejmu i w ten sposób umożliwił nowe wybory, które przywróciłby pełnię demokracji i państwa prawnego w Polsce.
Trzeba tworzyć konsensualny i jednolity front wszystkich sił politycznych i społecznych w Polsce w obronie demokracji i przeciw PiS-owi. Najlepiej, jeśli w awangardzie tego frontu będzie autentyczny obywatelski i ponadpartyjny, niezależny i wewnętrznie demokratyczny ruch, który nie zamierzając samodzielnie zdobywać władzy i miejsc w Parlamencie, stanowić będzie masową i pokojową siłę społecznego oporu przeciw dyktaturze i w obronie demokracji.
Konsensus jednolitego frontu ruchów, organizacji i partii opozycyjnych powinien być oparty na dwóch zasadniczych przesłankach: uznaniu PiS-u za zagrożenie i wroga demokracji oraz na nie budzącym wątpliwości pragnieniu odbudowania demokracji i państwa prawnego w Polsce, pozbawionego zasadniczych słabości poprzedników władzy PiS-u.

2016/03/10 19:35:59

ewka_blaszczyk

Deklaracja Komitetu Obrony Demokracji Przed PiS-em (KOD PP)

Jesteśmy grupą uczestników i sympatyków ruchu społecznego KOD, których łączy chęć wyraźnego określenia celów ruchu, opracowania jego strategii w kategoriach politycznych i społecznych, wreszcie podjęcia zdecydowanych działań na rzecz polskiej demokracji podmiotowych i zorientowanych na osiąganie konkretnych celów. Wobec demontażu instytucji polskiego państwa prawa dokonywanego przez rządzące PiS, jak również wobec niszczenia obywatelskich postaw demokratycznych, które odbywa się równocześnie przy udziale środowiska tej partii, uznajemy za konieczne wystąpić przeciwko działaniom PiS. Opór może być w naszym przekonaniu skuteczny. Możemy także zbudować w Polsce poczucie obywatelskiej odpowiedzialności i podmiotowości, w którym każdy obywatel ma poczucie sprawstwa i współdecydowania o wspólnym państwie.


Uważamy, że KOD jest i powinien pozostać liderem ruchu na rzecz polskiej demokracji, zaś podstawą politycznego konsensusu w ramach KOD jest i powinna
być Konstytucja RP. W tak rozumianym Ruchu powinno być miejsce dla podmiotowo działających środowisk i organizacji z organizacjami pozarządowymi i partiami politycznymi włącznie. Wspólna walka o demokrację powinna łączyć wszystkie środowiska, a rozbieżności, co do metod osiągnięcia celu nie mogą prowadzić do wykluczania żadnej z grup.

2016/03/10 19:32:43

moskwasadowa

@ewka_blaszczyk
Jestem dumny, że tu piszesz, miejsca nie zabieram, żeby było Twój wpis widać.
A jutro i w weekend, wiara, pod KPRM!

Razem, a nie "Razem" :)

2016/03/10 19:26:17

ewka_blaszczyk

Wielce Szanowni Państwo. :)

Byłam. Veni vidi, choć jeszcze nie vici. ;)
Dużo ludzi. Jak na czwartek pracuyoncy. ;) Trudno powiedzieć - kilkaset osób, tysiąc? Jakoś tak.
Sporo KODerów i łebków z .Nowoczesnej.
Razemici na posterunku, ale osobno, tradycyjnie. Jak tylko zauważyli N., odsuwali się jak od trędowatych, zwłaszcza że pojawiło się też kilkoro posłów z PO. Liczę, że Razem jednak się w końcu obudzi. Tę wczorajszą ich projekcję na elewacji KRPM tak właśnie traktuję - jako pierwszy krok. Niech dojrzewają, a my obok nich róbmy swoje.

To już nie podskakiwanie. Wydaje mi się - ale przepuśćcie to proszę przez filtr mojego temperamentu i myślenia życzeniowego - że jest potencjał na jakiś mały Majdan. W ludziach wrze, są wkurwieni i wobec pisowskiego zamachu stanu mają dość hopsasania do "Imagine".

Trzeba to kuć, póki gorące, nie może ostygnąć.

Ja sama sympatyzuję z podgrupą KODową - KOD PP ["przeciw PiS-owi"]. Jesteśmy ciut radykalniejsi od głównego nurtu KOD. Dla niefejsbukowych - kodpp.pl, na stronie głównej deklaracja, jak widzimy wyrwanie Polski z łap PiS-u.

Dla fejsbukowych - www.facebook.com/Komitet-Obrony-Demokracji-Przed-PiS-em-KOD-PP-1521993808102320/?fref=ts

Przepraszam, że skrótowo; nie wiem, w co mam ręce włożyć. Bardzo dużo dzieje się na grupach fejsowych, powstają pomysły akcji. Jeśli coś większego będzie się pojawiać, dam znać.

Czuję, że to nie będzie wariant węgierski, ze zglebowanym i inercyjnym społeczeństwem. PiS "pomaga".

HAWK!

2016/03/10 19:21:41

moskwasadowa

@anumlik
nie miał wyjścia, choć chyba mógł się tak nie śpieszyć, najpierw postępowanie wewnętrzne, oni zdemolują TK

2016/03/10 19:03:42

anumlik

@moskwasadowa
Wprost łeb mi pęka od wyobrażania możliwych konsekwencji. Nie zmienia to jednak faktu, że najpierw Rzepliński złożył formalne zawiadomienie do prokuratury.

2016/03/10 18:52:27

moskwasadowa

@anumlik
Przemyśl sobie konsekwencje, w przeciwieństwie do Rz. ;-)

2016/03/10 18:47:32

anumlik

@moskwasadowa
Zawiadomienie ws sprawie przecieku projektu wyroku złożył także prezes TK Andrzej Rzepliński. Poczekajmy z tą ulicą.

2016/03/10 18:42:07

moskwasadowa

P.S.
Na razie Ewka się na mnie wściekła i nie zda relacji, ponieważ wkurzyła się na to, że sami nie szukamy na bieżąco informacji na fejsie. Uj, dostało mi się:)

2016/03/10 18:41:38

moskwasadowa

Szanowni
Ziobro ogłosił wszczęcie śledztwa w sprawie przecieku z TK, to początek terroru, policja wejdzie do Trybunału zabezpieczać "dowody".
Pora chyba na ulicę.

2016/03/10 18:24:42

moskwasadowa

Ewka zda relację za mniej więcej godzinę:)

2016/03/10 17:50:54

moskwasadowa

@ju-li1
Kurczę, chyba zadzwonię do niej, sam jestem ciekaw:)

2016/03/10 17:46:05

mammix

@ju-li1
Tak trochę niepytany coś dorzucę- mam znajomego wysoko w strukturach Razem. I sam nie potrafię zrozumieć, o co im chodzi- mam wrażenie, że on tam jest tylko "dla beki". Żadnych argumentów popierających ich politykę antyPOwską czy antyNowoczesną nie jest w stanie mi dać (już nie, że sensownych, tylko: nie bo nie).
Na Razem głosuje moja szefowa. Co do PO bardzo krytyczna (głównie z powodu, że nic z PiSem nie zrobili oraz "zgnuśnienia"), na Nowoczesną nie chce głosować z powodów gospodarczych. Na KOD chodzi regularnie. I sama nie wie, o co Razem chodzi...

2016/03/10 17:45:47

ju-li1

Kijowski: Nie widzę powodu, żeby się oddzielać od Razem. Musimy być razem, razem protestować.

2016/03/10 17:45:22

ju-li1

KODowcy zachowali się wczoraj wieczorem bardzo ładnie. Przyszli pod siedzibę rządu wspierać protest, choć nie zostali zaproszeni, rozstawili namiot i wyciągnęli do Razem przyjazną rękę w formie bardzo sympatycznego banera "Poznajmy się".
Dziś się dowiaduję, że ten gest nie został doceniony, a propozycja wspólnego działania odrzucona. Przykre.
Ewka, powiedz, jak się rzeczy mają, czy młodzi się opamiętali?

2016/03/10 17:31:43

moskwasadowa

@mammix
Fakt, tam są niżej, zaminusowane przez razemitów, którzy w necie są mocni (pokolenie sieci)
Z Razem wyłazi niedojrzałość i absolutna nieumiejętność uprawiania polityki od dawna - bezkompromisowość a la pryszczaci - okropne to.
Przy okazji sami dezawuują swoją postawą cele, do których koniecznie w Polsce bez PiS powinniśmy zmierzać. Zanim dojrzeją niektórzy przynajmniej z nich, mogą sporo szkód narobić.

2016/03/10 17:18:32

mammix

Twój post był jedynym, który w tym temacie zawierał krytycyzm co do Razem, jaki zauważyłem. Może był najwyżej oceniany, dlatego.
Po prostu cholera, nie rozumiem, jak można się tak zachowywać. Rozumiem, że często ideologia przesłania rozum (PiS), ale mimo wszystko po Razem tego się nie spodziewałem.
Tyle dobrego, że nigdy nie chciałem na nich głosować (gospodarka) i nie żałuję oddania głosu albo czegoś podobnego.

2016/03/10 17:07:16

moskwasadowa

@mammix
1. Na forum wyborczej kilka wpisów nazywających problem po imieniu pod laurką Bylina dla Razem za akcję, przeważnie te wpisy dostają w dupę
2. Zwykli koderzy i sympatycy ciągle do Razem wyciągają rękę, cieszą się, że w końcu jesteśmy razem - to nie prawda (właśnie dokleiłem jako PS do wpisu wypowiedź skandaliczną moim zdaniem Zandberga, ale ona nie jest dziś pierwsza ani jedyna w tym guście)
3. Beylin nie jest głupi, też liczy na ich oprzytomnienie, dlatego kadzi. Na moje to nie ma jednak sensu, stopień zideologizowania okazuje się straszny, myślenia w kategoriach interesu państwa - żadnego tak naprawdę.
Przykra sprawa, cały czas mam nadzieję, że może przyjdą tam zwykli ludzie i protest stanie się naprawdę obywatelski, a nie "fioletowy" (kto nie z Razem, ten "establiszment"...

2016/03/10 16:42:46

mammix

Jak przeczytałem o tym, co Zawisza i Zandberg mówią ("establishmentowi" wstęp wzbroniony), to aż zaczęło mną rzucać. Kiedy te barany zrozumieją, że nie można dzielić się na słabe grupki, tylko w kupie siła?!
Jak tu ich cholera lubić. Co nie zrobią/powiedzą coś sensownego, to natychmiast to niszczą.
Dziwi mnie również, że brak komentarzy raczej wśród mediów o takim zachowaniu. Specjalnie przeglądałem nawet co chwila komentarze na forach o tym i tylko Moskwa to zauważył.
Przynajmniej jest taki blog, gdzie mogę poczuć się wśród swoich ;)

2016/03/10 16:31:29

moskwasadowa

@anumlik
Stosowne przepisy kk przytoczyłem na forum:
Art. 127.
§ 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
Art. 128.
§ 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

uprzejmy internauta @ktl dodał:

Art. 231. Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228 (sprzedajność pełniącego funkcję publiczną),

Pod KPRM, jak mówi Ewka, sytuacja jest dynamiczna - przejdę się chyba, ale najpierw z nią pogadam:).
Na PiS nie liczyłbym - to jeszcze nie lipiec '44...
pozdrawiam serdecznie:)

2016/03/10 15:45:14

anumlik

@moskwasadowa
Napisać, że się cieszę widząc i czytając Twój nowy wpis, to mało. Ja się barrrrdzo cieszę. I tego ucieszenie wystarczy. Co zaś do meritum Twego wywodu. Deprecjonowanie przez Razem i centralę KOD jakiejkolwiek grupy i jakiejkolwiek osoby, która włączyła się do protestu/majdanu pod KPRM jest nie tylko głupotą, jest błędem. Stawka jest za wysoka. Nieuwzględnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego przez rząd i jego nieopublikowanie jest zdradą stanu. W przypadku Republiki Federalnej Niemiec takie działanie znajduje swe odbicie bezpośrednio w Konstytucji. Cytuję: Konstytucja Niemiec Art. 20 (1):
"Republika Federalna Niemiec jest demokratycznym i socjalnym państwem federalnym. () (4) Wobec każdego, kto usiłuje obalić ten porządek, wszystkim Niemcom przysługuje prawo do oporu, jeżeli inny sposób przeciwdziałania nie jest możliwy"
.

Dalej mamy podpowiedź, co mogą czynić w takiej sytuacji obywatele Republiki Federalnej :
"Sytuacja uprawniająca do stawiania oporu pojawia się wówczas, gdy powołane do tego organy państwa nie mogą lub nie wykazują woli obrony wolnościowego demokratycznego porządku."

W podobnym duchu wypowiedział się Waldemar Sadowski w artykule "PiS pod Trybunał Radbrucha?", który już na Twoim blogu przywołałem.

Pisze Sadowski: Jednym z wielu przepisów, które - jak sądzę - zostały naruszone jest art. 127 § 1 Kodeksu karnego. Brzmi on tak: "Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności." Chodzi tu oczywiście o "zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej".

W zakończeniu swego artykułu Sadowski pisze expressis verbis: Na zakończenie warto zwrócić uwagę, że prawo daje oligarchom partyjnym PiS-u pewną szansę. Art. 131. § 1. "Nie podlega karze za usiłowanie przestępstwa określonego w art. 127 § 1, art. 128 § 1 lub w art. 130 § 1 lub 2, kto dobrowolnie poniechał dalszej działalności i ujawnił wobec organu powołanego do ścigania przestępstw wszystkie istotne okoliczności popełnionego czynu." Poseł może odejść też z klubu parlamentarnego PiS, co potraktowane zostanie z pewnością jako okoliczność łagodząca albo nawet podstawa do uniewinnienia.

Dlatego też nie tylko KOD-owców, Razemowców, polityków z partii opozycyjnych widziałbym w miasteczku pod Kancelarią premiery Szydło bym widział, ale i - gdyby się na to zdecydowali - polityków PiS, którym sytuacja w jakiej się znaleźliśmy "zdjęła bielmo z oczu".

2016/03/10 15:34:21

andsol-br

piesares, na chybcika (w sprawie brazylijskich procesów) w Wyborczej jest użyty zwort "sędzia Sergio Moro podejrzewa" i wyjaśnia on sedno problemu, bo właśnie najpierw poprzedni sędzia Joaquim Barbosa a teraz nowa krew Sérgio Moro podejrzewa. I gdy zamiast analizować dowody podejrzewają, a sympatie polityczne mają jednoznaczne, kończy się sąd a zaczyna cyrk. W kursie już jest wyrażenie "neoinkwizycja" i surowość wyroku (19 lat) na Marcelo Odebrecht należy tłumaczyć tym, że najchętniej by dał mu wyrok śmierci za to, że nie chce iść na "współpracę wynagradzaną" (pomniejszeniem wyroku) i i opowiadać jak Lula brał łapówki i prosił o dokładkę. A ponieważ temat jest dłuższy i operowanie tylko skrótami przybliżyłoby mnie do czegoś w stylu SE, pozwól, że trochę to rozwinę za parę dni w moim blogu i tu tylko powiadomię, że Panie Piesie, zadanie wykonane.

2016/03/10 15:32:50

moskwasadowa

@paradox-57
również się cieszę:)

2016/03/10 14:59:10

paradox-57

@Autorze
w dupę kopane siusiaczki, jakże się cieszę. I tyle na razie

2016/03/10 14:51:34

moskwasadowa

P.S.
Blia, Ewuniu, a wkleić tego manifestu tu to już nie łaska? Ech

2016/03/10 14:48:37

moskwasadowa

@ewka_blaszczyk
Ewa, wczoraj Kijowski oświadczył, że jedzie do USA (w tym momencie, po wyroku!!!), potem kazał zwinąć namiot KOD-u.
To ja mam szukać zmiany stanowiska KOD-u (lub KOD-u "radykalnego")????
Czy, kurwa nędza, to stanowisko ma szukać mnie, czyli docierać do odbiorcy informacji???
Nie stawiajmy sprawy na łbie.

2016/03/10 14:47:05
  1   2 następne
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt