Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

moskwasadowa

@Szanowni
Czas Rejtanów już na blogu:)

2015/12/22 17:38:13

moskwasadowa

@ju-li1
Atomowe? ;)))

2015/12/22 17:37:50

moskwasadowa

@piesares11
Tłumów trzeba bardzo, ale żeby one wszyły potrzebny jest tez przykład... o tym w nowym wpisie:)

2015/12/22 17:37:22

moskwasadowa

@ ewka_blaszczyk
pamiętam Twojego maila;-)

2015/12/22 17:35:59

piesares11

moskwasadowa,
Jestem jak najdalszy od popadania w pesymizm i, z drugiej strony, od teorii spiskowych. Nie sposob jednak nie pomyslec o tym, ze celem Putina (skoro juz o celu mowa) od momentu dojscia do wladzy bylo odwrocenie biegu wypadkow, do ktorych doszlo po rozpadzie ZSRR. Mowil to zawsze jasno i wyraznie - tak, jak Kaczynski o Budapeszcie w Warszawie (mozliwe, ze Kaczynski mial na mysli Minsk). Czy Putin wydarzeniom w Polsce przygladal sie tylko z milym zaskoczeniem, czy nimi sterowal (poslugujac sie Kaczynskim, Rydzykiem, itd.), to sie latwo nie dowiemy. Mysle, ze dalszy rozwoj sytuacji bedzie zalezal przede wszystkim od tego, za jakie sznurki ciagnie Putin i czy UE bedzie w stanie na wydarzenia w Polsce reagowac. Zeby UE reagowala trzeba tlumow na ulicach.

2015/12/22 16:36:57

ewka_blaszczyk

@moskwa
Dzielnicowych obserwuję nader uważnie.

;)

2015/12/22 16:29:30

moskwasadowa

@ewka_blaszczyk
"Ewuniuję" nie z wyrachowania, ale dlatego, że Cię lubię:)

Z góry jednak uprzedzam, że ja nie będę pisać już żadnych maili do KOD-u, kontaktować się z jakimiś - być może - wspaniałymi pełnomocnikami dzielnicowymi czy też gminnymi, bo mnie wkurw nie przeszedł, wręcz przeciwnie - wzrasta.

2015/12/22 15:47:32

ewka_blaszczyk

@moskwa

Nie czeba "ewuniować" ;) - wkurw mi przeszedł; dobrze wiesz, że wynikał z tego, że takich ludzi jak Ty, w aktywnych akcjach obywatelskich, bardzo potrzeba. Nie jestem i nie zamierzam być sekciarą, braki Kijowskiego - przy wielu zaletach - również zauważam. Zresztą mamy małą zadymę w temacie wodzostwa; piszę, bo jej echa do mediów i tak się przedostały, ale wydaje się, że rzecz będzie opanowana. Z wewnątrz mogę napisać, i mam tego naprawdę silne przekonanie, że szeregowi KODerzy to nie jest chwilowa efemeryda. Jest ogromna świadomość, że trzeba codziennej, niemanifestacyjnej, pozytywistycznej wręcz, konsekwencji, trwania. Tworzy się demokratyczny statut.

Do miłego, znikam do rodziny. Ponoć, cholera, po to tu jestem. ;))

Pa.

2015/12/22 15:42:25

moskwasadowa

@ewka_blaszczyk
Piszę właśnie tekst, który KOD-u dotyczy, ale nie wybiega aż do Owsiaka, a o tym, że wciąganie go w politykę niesie ze sobą potężne ryzyko, również i ja pisałem, Ewuniu.

Tymczasem sytuacja jest "dynamiczna" i być może za te kilkanaście dni te taktyczne obiekcje nie będą miały żadnego praktycznego znaczenia

Wdzięczny będę za uwagi po publikacji:)

2015/12/22 14:48:27

ewka_blaszczyk

@moskwa
@zainteresowani KODem

Wsiąkłam trochę formalnie wgłąb KODu.
Nie chcę za dużo pisać o rozmowach z Owsiakiem, bo trwają.
Ale zgadzam się - pisał to chyba @mortimer21 - że przy najlepszych chęciach, byłby to pocałunek śmierci dla WOŚP, tzn. otwarte, formalne poparcie = upolitycznienie. W lokalnych grupach KODowych, głównie fejsowych, przez ostatnie dni trwała gorąca dyskusja w temacie, ludzie - jako KODerzy - chcą spontanicznie popierać, to chyba pochodna chęci tworzenia szerszej ławy p-ko PiSowi. Jest też obok dość mocno słyszana nuta, że trzeba poczekać i Owsiaka poprzeć głośno tylko w sytuacji, gdyby pisowskie emanacje w różnych władzach i gremiach, chciały tę inicjatywę bez skrupułów ukatrupić. Wówczas ten wspólny mianownik byłby oczywisty.

Rozmowy trwają, zobaczymy. :)

2015/12/22 14:14:06

moskwasadowa

@Szanowni
Chwilkę ochłonę i chyba jednak napiszę krótki tekst z pytaniem: gdzie jest Rejtan?

2015/12/22 13:11:08

moskwasadowa

@jael53
Jeszcze można temu zapobiec. Jest okienko w historii, mniej więcej miesiąc.

2015/12/22 13:05:28

moskwasadowa

@aaannemarie
Nie wiem, czego szeregowi członkowie KOD-u chcą, bo nie jestem w KOD-zie. Mam tylko wrażenie, że powinni to powiedzieć głośno w swojej organizacji.

Bez przeskoku iskry na inne środowiska, płomyczek zgaśnie. Bez konsekwentnego oporu i wyznaczonego celu - żadna iskra nie przeskoczy.
Potrzeba - powtarzam - symbolu, nieustannej akcji sprzeciwu. Tego nie widzę.
Przed ostatnimi manifami była podobna sytuacja - nikt ich na początku nie chciał nawet robić. KOD poszedł jednak po rozum do głowy. Może ludzie po prostu powinni ich naciskać?
Niszowa Sadowa po formułowaniu takich herezji jest pewnie już brana za "esktremę" i prowokację:)))

Tymczasem ja tylko zauważam, że przesypianie przełomu nieuchronnie prowadzi do klęski.

2015/12/22 13:03:50

moskwasadowa

@piesares11
Piesie, widziałeś ten rysunek dziecinny ze strzelbą i kaczorkiem na demonstracji, który dziewczynki trzymały i który wzbudził histerię PiS? Dlatego nasze komentarze jak najdłużej muszą trzymać klasę - rzecz jasna nie mówię tu o Tobie, Tyś po prostu to przytoczył, ale widzę coraz więcej hejtu antypisowskiego pisanego językiem PiS-u właśnie, oczywiście - nie dościgniemy ich, na to nie ma szans, ale sama tendencja jest zła i trzeba ludziom tłumaczyć, że tak nie można, bo to właśnie jest dawanie - he, he - amunicji drugiej stronie.

2015/12/22 12:55:49

moskwasadowa

P.S.
I jeśli będzie można (bo trzeba) to pójdę. Tylko o szansę proszę:)

Właśnie przez pół godziny gadałem o tym wszystkim przez telefon z człowiekiem, który szukał czegoś - jakiejś reakcji na rzeczywistość na stronie KOD-u.

2015/12/22 12:50:58

moskwasadowa

@Szanowni
Rzecz sprowadza się do bardzo prostej sprawy: dziś w Polsce kończy się oficjalnie państwo prawa. Żadna opozycja nie wzywa ludzi do przyjścia pod Sejm, bo nie chce być oskarżana o próbę wszczęcia Majdanu, ani nie chce mieć tego na sumieniu.
KOD obawia się nawet postulatu nowych wyborów (Mort, znam wszystkie konsekwencje, o tym potem, bo teraz najważniejsze naprawdę jest odsunięcie dyktatury od władzy).
Tymczasem obalenie ustroju demokratycznego odbywa się bez ani jednego manifestanta - pewnie zresztą ktoś przyjdzie po robocie, a media "niepokorne" wyśmieją tę garstkę.
Uważam osobiście, że nawet garstka jednak powinna przyjść. I tam zostać. Z pełną świadomością, że może zostać usunięta siłą, dlatego powinni to być ludzie gotowi na poniesienie konsekwencji.
Do tej pory nasza strona przegrywa bitwę w sferze symbolicznej, a powstanie czegoś w rodzaju miasteczka z Majdanu byłoby jedyną sensowną odpowiedzią.
Tak uważam, można mnie brać za "ekstremę":)

2015/12/22 12:48:20

jael53

Mam takie parszywe wrażenie, że budzę się pewnego grudniowego dnia... ale jest to parszywy grudzień mojej młodości. I że, jak wtedy, z dnia na dzień może się pojawiać coraz to nowy dekret. Przeciwko komuś, jakiemuś prawu.
Miałam nadzieję dożyć dni swoich - bo i mnie zostało do przeżycia znacznie mniej czasu, niż przeżyłam - w jakim takim spokoju. Mija 10 lat, gdy ta nadzieja nie trzymała się zbyt mocno, bo nie ma się co czarować, że przez te 10 lat demokracja nam się bujnie pleniła i nijak nie zanosiło się na to, co się zrobiło. To jest jednak różnica - na coś się zanosi, długo i przytłaczająco; i jednak się staje.

2015/12/22 12:10:57

mortimer21

@moskwasadowa
KoD jest tym, czym może być. Niczym więcej nie będzie, i nie jest to tylko jakiś polski problem. Po prostu taka jest natura takich ruchów. Jego powstanie było niezbędne, i w sumie nieuniknione. Doceniam to, zdając sobie sprawę z ograniczeń.

Mój sceptycyzm bierze się głównie z pytania "co dalej". Zrobimy nowe wybory, i co? PiS znowu je może wygrać. Albo wygra je Petru Zbawca Demokracji, zastępując PO. I będziemy mieli kolejne 4-8 lat teoretycznego państwa, na którym tuczyć się będą rozmaite Kaczyńskie, Kukizy i Korwiny.

Co do Owsiaka, to być może będzie on prawdziwym sprawdzianem dla polskiego społeczeństwa. Pomogą mu, gdy władza chce go zgnieść? Bez pomocy gąb z telewizji?

2015/12/22 12:05:11

piesares11

annemarie,
Trzeba robic co kto moze, starajac sie zachowac rozsadek, jasnosc mysli i spokoj. Cale szczescie, ze powstają zorganizowane formy dzialania, takie jak KOD, czy Akcja Demokracja. Gdyby nie KOD, to nie byloby ludzi na ulicach. A i tak, pomimo ludzi na ulicach tu - we Francji - nikt o niczym nie wie, nie slyszal i nie chce wiedziec (obserwaje moje i syna). To oznacza tylko jedno: trzeba zwiekszac zasieg oddzialywania na wlasna rękę i w ramach powstajacych struktur.

2015/12/22 10:45:17

piesares11

moskwasadowa,
Komentarzy pod artykulami, w memach (en.m.wikipedia.org/wiki/Internet_meme ) i na banerach jest i bedzie do wyboru, do koloru. Wyobraznią władają i o nastrojach decydują "świete łona", czy gruzińska reduta Ordona-Kaczynskiego (www.mowiawieki.pl/index.php?page=artykul&id=476 ) i ich przeciwienstwo. To oczywiscie nie ma niczego wspolnego z obiektywna analiza zjawiska.

2015/12/22 10:19:25

nukodakadaku

coś nie mogłem spać przy tym przesileniu. a takie mi horrory chodziły po głowie, że na głos nie wypowiem. dziwne tylko, że nic się nie bałem - może to dobry znak :)

2015/12/22 10:16:37

aaannemarie

Witajcie, dziś się ździebko śpieszę. Jednak, jeśli nie KOD, to co? Inteligentne kontrpropozycje? Byłam na założycielskim KOD regionalnego. Cały przekrój społeczny. Nie muszę dodawać, że to ja znalazłam KOD, a nie odwrotnie. I nie było żadnych manipulatorów. Nikt nie wiedział od czego zacząć. Mój syn też poddaje KOD krytyce. Ale na moje"zaproponuj" milczy. Jak powiedziałam: nie mam lat, żeby znosić wszechogarniającą głupotę.

2015/12/22 10:14:47

moskwasadowa

@Szanowni
W PiS zainteresowanie sztuką rośnie z dnia na dzień:)
wyborcza.pl/1,75248,19382661,radny-duklanowski-zniecheca-do-zachety-czy-magistrat-wie.html#MTstream

Rozumiem, że radnemu "owa" praca niebezpiecznie przypomina widok w lustrze? ;-)))

2015/12/22 10:01:02

moskwasadowa

@nukodakadaku
Nuko, są i dobre wiadomości:
za sobą mamy najdłuższą noc w roku, dzień od dzisiaj będzie dłuższy:)
nad Wawą i - jak słyszałem - nad Bydgoszczą - słoneczko się pojawia:)

Im dłużej patrzę na ten kraj, tym mocniej dostrzegam konieczność nauki podstaw prawa w ramach wiedzy o społeczeństwie czy jak to teraz się nazywa.

2015/12/22 09:55:19

nukodakadaku

czołem,
fakt prasówka dziś nudnawa, bo ciemny bąk był już wczoraj. rany, ile ja mam teraz roboty z tłumaczeniem po rodzinie i znajomych, do czego służy TK. ludzie niczego nie wiedzą, jakby czytali tylko plotka i memy na kwejku. znajomi inteligenci (w każdym razie po studiach) mają wiedzę odwróconą i nazewnictwo przepalone kukizowską "przenikliwością". przypominają mi się czasy szkolne, stan wojenny. jakoś połowa społeczeństwa była skłonna uznać, że "gdyby Solidarność doszła do władzy, byłby taki sam syf". tyle, że wtedy Polak był przed szkodą głupi, a dziś i po szkodzie tak samo.

2015/12/22 09:48:12

moskwasadowa

@adomi6319
Papier kupuję nie tylko w weekendy:)
Na poczcie ciągle mnie molestują mailami "wróć do mnie" w sprawie prenumeraty:)))
Ale dzięki:)

2015/12/22 09:33:11

adomi6319

Gospodarzu, jest świąteczna promocja na prenumeratę GW
prenumerata.wyborcza.pl/lp/0,149723.html?cta=1ddbox-3an-550proc
Wiem, że nie chciałeś wykupować z powodu braku moderacji, ale teraz chyba warto.
Ja w każdym razie kupię, bo chcę móc czytać na bieżąco, a nie ciągle uśmiechać się do blogowiczów żeby udostępnili (inne sposoby dostępu nie zawsze działają).
A w weekendy lubię mieć wersję papierową :) zwłaszcza magazyn świąteczny,

2015/12/22 09:29:52

moskwasadowa

@Szanowni
P.S.
Na razie w prasówce bez ciemnej strony księżyca, bo nic jakoś ciekawego nie ma - rytualny standard, bez sensacji:)

2015/12/22 09:16:08

moskwasadowa

@Szanowni
Hartman o trójkącie PiS-Rydzyk-Owsiak
hartman.blog.polityka.pl/2015/12/21/czy-kaczynski-z-rydzykiem-zalatwia-owsiaka/?nocheck=1
(no niby, ale i tak go potem wykończą, jeśli będą rządzić)

2015/12/22 09:13:33

moskwasadowa

@Szanowni
Ten sondaż mówi, że już przeważa liczba tych, którzy chcą nowych wyborów (nad tymi, którzy ich nie chcą).
I to jest droga, którą trzeba iść, to znaczy - na nią wejść w ogóle, KOD-zie drogi. Inaczej przegwizdane.

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sondaz-ibris-dla-onetu-nieznacznie-wiecej-zwolennikow-ponownych-wyborow-do-sejmu/xp803e

2015/12/22 08:58:34

moskwasadowa

@Szanowni
A to jest tekst, który mnie wkurwił:
natemat.pl/166047,pis-mozemy-bo-wybral-nas-narod-nieprawda-ludzie-wybrali-inny-pis
Owszem, PiS kłamliwie twierdzi, że "ma mandat" (bo nie ma żadnego mandatu do zmiany ustroju i przerobienia Polski na endecką dyktaturę), ale nie mówcie, drodzy dziennikarze, że PiS ludzi oszukał, bo pokazywał "inną twarz". PiS zawsze był taki sam i tylko osoba niedoinformowana lub naiwna mogła się nabrać na łagodność PiS-u, która była zresztą tak oczywiście prymitywnym łgarstwem (wystarczyło posłuchać co mówi własnym wyborcom i członkom), że jej zdemaskowanie nie nastręczało żadnych trudności - wystarczyło nie wypisywać bzdur o tej "łagodności" i informować rzetelnie ludzi, czego media w Polsce nie uczyniły - z chlubnymi wyjątkami.

2015/12/22 08:54:30

moskwasadowa

@Szanowni
W mediach "niepokornych" nie znajdzie się słowa na ten temat, bo tam wszystko jest ok, a minister "atomówka" Szatkowski Słowaków o akcji powiadomił wcześniej - w Pradze (tak mówił rzecznik MON), która jest miejscem, gdzie wszyscy Słowaków o wszystkim zwyczajowo informują. Słowaków więc według "niepokornych" nic nie dziwi, bo przecież w całym świecie cywilizowanym wchodzi do placówek własnego wywiadu po nocy z dorobionymi kluczami, usiłując aresztować wartę:)
wyborcza.pl/1,75248,19382564,slowacy-zaniepokojeni-atakiem-macierewicza-na-centrum-kontrwywiadu.html#MTstream

2015/12/22 08:42:01

moskwasadowa

@ piesares11
Piesie, tego typu opinie internautów mnie lekko drażnią, bo Lech K. naprawdę zrobił wiele złego Polsce (destrukcja i demoralizacja prokuratury, sądów i policji, gwałt na prawie - to są skutki tylko jego ministrowania w rządzie AWS, które nie tylko w postaci Ziobry trwają do dziś). Niemniej też znam jego stronę pozytywną z autopsji, co opisywałem tu wiele razy. Nie jestem sądem ostatecznym, ale zbywanie kogoś gadaniem, że "alkoholik i kurdupel" to właśnie jest punkt wyjścia ocen mentalnie pisowskich - kłamliwa powierzchowność i niesprawiedliwość zawsze powodują, że oceny takie są do bani.
Poza wszystkim - ja pamiętam żywego człowieka, a nie mit wykuwany przez prezesa, więc oddzielam te dwa byty:)

2015/12/22 08:34:21

moskwasadowa

@mortimer21
Mój sceptycyzm w stosunku do KOD-u wyrażam pisemnie, jednocześnie wiedząc, jak cholernie jego powstanie było potrzebne, jak wiele czyni i może uczynić dobrego. A że nie jest spełnieniem moich marzeń, to inna rzecz. Jak widać, u nas nikt nie jest w stanie przeskoczyć pewnej skali, udało się raz na krótko - z "S" w latach 80-81.
Mort, zgadzamy się w sprawie WOŚP, lecz miejmy w pamięci, że sumie te nasze "taktyczne" uwagi nie mają żadnego znaczenie dla PiS - oni Owsiaka wykończą tak czy siak, po prostu później, ale nieodwołalnie. Taka jest logika autorytaryzmu.

2015/12/22 08:25:53

piesares11

Dzien dobry,
Upamiętnianie L. Kaczynskiego:
m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,19382549,warszawski-zjazd-prezydentow-na-czesc-lecha-kaczynskiego.html

kruk6666 

23 minuty temu

" "a prezydent Kaczyński stał, kule latały, a on nawet się uśmiechał" " - bo jak co dzień był na bani.
Pamiętać o Lechu Kaczyńskim nie warto. To była miernota, alkoholik i rozpaczliwy obciach. Zupełnie taki sam jest jego bliźniak Jarosław. Mały, gruby, brzydki, z szeroką ruską breżniewowską gębą, niechlujnym językiem polskim, skrzeczący, nienawidzący Polski i Polaków, pełen szyderstw i obraźliwych epitetów dywersant, niszczyciel, niechluj"


2015/12/22 07:25:57

piesares11

Sojusz z polskim chamem (tekst sprzed 5 lat):
liberte.pl/bolszewicy-polskiej-prawicy/

2015/12/22 01:12:14

mortimer21

Nie udzielam się tu ostatnio za bardzo, bo mam krzynkę bardziej sceptyczne podejście do KoD, niż większość tutejszych komcionautów. Ale dlatego też zgodzę się z Moskwą, że udzielanie przez KoD poparcia Owsiakowi byłoby raczej kiepskie w skutkach. Upolitycznienie WOŚP ją wykończy, a przecież o to PiS chodzi. Od lat gardłują, że WOŚP jest wspierane przez ten mityczny "establishment". Czy salon, czy co tam jeszcze wymyślą.

2015/12/22 00:59:17

moskwasadowa

@piesares11

Powstała na nim zupa:)

kolorowych:)

2015/12/22 00:38:13

piesares11

moskwasadowa,
Ten udziec, to nie byl przypadek ;)
annemarie,
Sytuacja nie jest łatwa. Ale czy ktos mowil, ze bedzie łatwa - raz na zawsze? Hiszpanie tez sie dzisiaj wieczorem zastanawiaja, co z nimi dalej bedzie. Mowi sie o kolejnych wyborach za 2 miesiace. Moze u nas tez?
Milych snow (a sonddaze lepiej, ze im spadaja, niz zeby mialy rosnac :) )
:)

2015/12/22 00:34:35

moskwasadowa

@aaannemarie
Nie damy się tak łatwo:)
Już raz było: V !
Będzie znowu:)

2015/12/22 00:16:37

moskwasadowa

@tesciowa15
To byłoby nieco ryzykowne dla Owsiaka, jego nie można wciągać w politykę - myślę - chyba że sam by tego chciał. Poparcie KOD-u spowodowałoby natychmiastowy wściekły atak PiS, a ten w sprawie WOŚP chyba chce teraz wziąć na przeczekanie, obejdzie się drobnymi szykanami, pewnie chcieli go od razu wykończyć, ale nawet nie bardzo zdążą - do tego potrzebują przejęcia mediów publicznych.

2015/12/22 00:14:55

moskwasadowa

@tesciowa15
Farsą jest już podjęta przez nich próba cofnięcia Polski o lata świetlne. Tego ludzie nie zniosą, nim zdążą pozamykać opozycję (a muszą do tego naprawdę okrzepnąć, same zmiany ustrojowe nie wystarczą, bo muszą wymienić kadry na swoje, resztę przekupić lub zniechęcić/wystraszyć, co trochę potrwa), protesty ich mogą naprawdę zmusić do ustąpienia. Dlatego ważne jest, aby nie ustały.
Problem jest taki, powtarzam: Co po TK proponują KOD i reszta opozycji? Jaki cel?
Potrzeba w mojej opinii dążenia do czegoś prostego i oczywistego, czyli do nowych wyborów - nawet w lekkim strachu o wynik. I trzeba to robić szybko.

2015/12/22 00:09:50

aaannemarie

Członkowie KOD-u (na razie szeregowi) chcieliby, ale może zapytać samego zainteresowanego. Ja osobiście jestem bardzo "za".
P.S. Dzięki za zrozumienie i otuchę

2015/12/22 00:09:02

tesciowa15

Ciekawe, czy KOD wykorzysta okazje zeby oficjalnie poprzec WOSP. Jak panstwo mysla? By sie dzialo.

2015/12/22 00:05:58

tesciowa15

Ciekawe, czy KOD wykorzysta okazje zeby oficjalnie poprzec WOSP. Jak panstwo mysla? By sie dzialo.

2015/12/22 00:05:23

moskwasadowa

@piesares11
No popatrz, wpadłem dziś do mięsnego tuż przed zamknięciem i tam był tylko ostatni indyczy udziec:)))

2015/12/22 00:03:19

tesciowa15

@aaanemarie

Bo my jestesmy wystarczajaco starzy, zeby alergicznie reagowac na zagrozenia (alergia to takie pojscie na skroty w mechanizmach obronnych, oparte na przebytym doswiadczeniu). Mamy natychmiastowe skojarzenia z nomenklatura, IRCHa, Gomula, warcholami - nie musimy dlugo kombinowac.
Z tego samego powodu mamy skojarzenia z palowaniem i stanem wojennym - ale tym razem historia znow ma szanse powtorzyc sie jako farsa.

Tak wiec - sursum corda szanowni!

2015/12/22 00:01:23

piesares11

moskwasadowa,
PiS mysli - glową prezesa - duzo roznych rzeczy. Indyk tez myslal.

2015/12/22 00:01:03

moskwasadowa

@aaannemarie
Absolutnie odradzam popadanie w deprechę:)
Nie będzie żadnej "nocy" w sensie tej z lat 80. W sprzyjających warunkach, czyli przy bezmyślnym parciu PiS do konfliktu na wszystkich frontach jednocześnie i naszym zdecydowaniu, ich rządy mogą potrwać krócej niż poprzednio.
Nie załamywać się, może i prezesowi myli się Polska teraźniejsza z tą lat 60., ale ona taka już nie jest. To pozór, który wytwarza wrzaskliwa mniejszość.

2015/12/21 23:59:28
  1   2 następne
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt