Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Komentujesz wpis:

Obronimy Konstytucję!

Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

mambo_italiano

to jest naprawdę wzruszające, ten samotny, a dzielny Australijczyk:)

www.komitetobronydemokracji.pl/malgorzata-szafranska-warszawa-polska-swiat-dla-demokracji-bez-granic/

2015/12/20 10:11:07

moskwasadowa

@Szanowni
Nowy wpis już na blogu: A to Wolska właśnie

Soreczki z opóźnienie, ale mieliśmy holowanie auta 100 km, kupno akumulatora, umawianie mechanika na niedzielę i szereg rozrywek w tym guście:)

2015/12/19 22:53:42

piesares11

Na Swiecie wokol Polski zacznie sie robic glosno - wystarczy utrzymac kurs :)

2015/12/19 22:49:11

krol_wysp_tonga

Witam po raz enty dziś ;-)

Nie wiem, czy zdążę jeszcze dziś zajrzec, bo trza wracac do monarszych obowiązków, więc napiszę co winienem napisac teraz:

1. Wielkie, wielkie, dzięki Moskwa (gościowi, z krainy dalszej niż Galindia, też podziękuj) za towarzystwo, asystę i opiekę nad Moją Kokosową Mością w wielkim mieście, wśród wielkich nazwisk ;) Fajnie się z Wami demostruje ;) Nawet Wasze spóźnienie okazało się całkiem przydatne, bo sobie obejrzałem paradę znanych i w niektórych kręgach nawet lubianych (Passent, Ordyński, Imielski, Siedlecka, Rostowski, Chutnik i jeszcze jacyś ;) Rostowski nawet uścisnął mi dłoń!

2. Sorry za pewien chaos w "ogólnej organizacji" i za te podchody z wujostwem, ale ten tydzień nie pozwolił mi za wiele pospac (np. dziś 5h snu i pobudka 6:30), co dało w kośc mojemu mózgowi - miałem więc już poważne problemy z synchronizacją wszystkich manewrów :)... (zresztą było widac po mnie ogólny uwiąd sprawności umysłowej)

3. odkryliśmy, że partia "Unia Wolności" żyje (a miała wyginąc po uderzeniu meteorytu ;) i przyniosła transparent :-))) A po "błogosławionym łonie" myślałem, że nic mnie już w życiu nie zaskoczy...

4. A tak ogólnie to cieszę się, że zrobiłem ten najazd na stolicę, bo sprawdziły się moje przewidywania, że "handlowy weekend" uderzy we frekwencję. Chodzi głównie o "słoiki", które przyjechały do Warszawy na marsz tydzień temu - teraz zajęci są urządzaniem świąt. Na szczęście duch całkiem w nich nie wygasł i frekwencja wyraźnie wzrosła na prowincji :) Tak na marginesie: dostałem taki SMS od mamusi, że moje zmęczone oczy najpierw przeczytały "jest was 2 razy więcej niż ostatnio". Dopiero, jak rzuciłem okiem raz jeszcze doczytałem "jest was 2 razy więcej niż na POCZĄTKU" :-) Ale te 15-20 tys. to też nieźle - inaczej pisowcy by szydzili, a podobno dominuje wściekłośc (nie włączałem jeszcze TV, więc relacja z drugiej ręki)

Pozdrawiam gościa ponownie - przykro, że auto się zepsuło, ale stolica jest piękna. Będzie mógł przynajmniej wyskoczyc do Łazienek lub na Starówkę ;) (a ciepło prawie jak na Tonga - nie dziw, że palma na rondzie wyrosła ;)

Dobra, chyba się ulatniam, może może jeszcze, coś napiszę, ale czuję wyraźny obrzęk mózgu ;) (nad każdym zdaniem myślę chyba z minutę ;)

2015/12/19 22:49:09

piesares11

Mateusz Kijowski, współzałożyciel KOD, zaproponował, by na manifestację pójść pod hasłem "Cała Polska dziś się śmieje - zaczynamy mieć nadzieję". 

2015/12/19 22:32:59

anumlik

@moskwasadowa
Wklejam linka do najnowszego felietonu Edwina Bendyka w "Polityce". Nazywa się to "Marsze polskie. Siła zdrowego, mieszczańskiego wkurzenia".
antymatrix.blog.polityka.pl/
To jest (jeszcze nie pospolite) ale ruszenie klasy średniej. Mieszczaństwa, którego we wszystkich "Polskach" (drugiej i trzeciej) nie było ani na lekarstwo. To już nie są "prywaciarze", "badylarze", "konowały", "papugi do wynajęcia" ani inne "wykształciuchy", ale świadoma swojej wartości (i wartości pieniędzy płaconych ze swoich niemałych podatków) klasa średnia. Dotknięta pogardliwym określeniem - "drugi sort". Dziś się dość zgrubnie ta klasa policzyła. Na jakieś sto tysięcy świadomych OBYWATELI w kraju i poza jego granicami. Takiej ilości tak łatwo się nie spacyfikuje za pomocą "nocnych nalotów". Dla takiej ilości nie stworzy się tez "obozów internowania". Z taką ilością ludzi w całym kraju należy się liczyć.

2015/12/19 21:44:16

piesares11

To pewnie dotyczy roznych grup, ale pomyslalem o PiS-ie (artykulu nie linkuje, bo nie ma, ze tak powiem, nic do rzeczy) :
"Grupa daje poczucie bezpieczeństwa, bo pozwala na rozkładanie odpowiedzialności za działanie. Agresja ulega w niej uprawomocnieniu. Narzucone zostaje też poczucie lojalności."

2015/12/19 20:56:19

ewka_blaszczyk

@moskwa

Nie czytałam w ostatnich dniach Sadowej - miałam straszny sajgon z przygotowaniami i lotem, no i nie wiedziałam, że się skrzykujecie. Szkoda.
Poza tym do końca nie byłam pewna, że po dwóch dobach w samolocie dam radę.
Dołączyłam do grupy znajomych, którzy liczną siłą też się stawili.

Idę dalej spać. :) Do miłego.

@jael
Dzięki, ale to w sumie nie jest jakaś medalowa zasługa, skoro jest się już w Wawie. Ściskam. :)

2015/12/19 20:53:55

moskwasadowa

@anumlik
Zalinkujemy Balsama pod nowym wpisem:)
Bo "tworzę" właśnie, ale kupa roboty z tym, słowo kupa nie darmo pada, bo grzebię w ohydzie pisowskiej i obszernie cytuję...

2015/12/19 19:59:31

moskwasadowa

@Nuko
:)

2015/12/19 19:57:35

anumlik

@moskwasadowa
Przyjdzie taka noc, kiedy konstytucja czytana wieczorem nie zgodzi się z konstytucją czytaną rano .
Słowa Beaty Kempy, które mogłaby wypowiedzieć w realu, a które wypowiedziała na blogu Balsama Łomżyńskiego. Polecam. Szczególnie ich profetyczna moc mnie obezwładnia.
balsamlomzynski.blox.pl/2015/12/Prokurator-Krosna-i-Jasla.html#ListaKomentarzy

2015/12/19 19:35:39

nukodakadaku

a... to jak w domu!
:)

2015/12/19 19:31:47

moskwasadowa

@nukodakadaku
Nuko, w Bydgoszczy stałeś w tłumie z moją rodziną:)

2015/12/19 19:30:23

moskwasadowa

@anumlik
Pozdrawiam Ciebie i Sopot.

A mojemu gościowi-manifestantowi auto właśnie wysiadło na autostradzie i czuję, że będzie wracał na Sadową...:)

2015/12/19 19:29:07

nukodakadaku

Raporcik z Bydgoszczy.

Bydgoszcz zwykle nieruchawa - wiadomo, miasto średnie to i ruchliwość średnia - wystawiła około tysiąc osób na Starym Rynku pod Biblioteką Publiczną. Bardzo sympatycznie, pokojowo i wręcz pacyfistycznie. W pewnym momencie na początku zaczęliśmy się drzeć 'przecz z kaczorem - dyktatorem', ale nas zaraz organizatorzy uspokoili, że my jesteśmy za pewnym wartościami, a nie przeciw i w ogóle, że żadnych takich:) Potem już grzecznie skandowaliśmy, co nam podano, bo mieli rację. Ma być Ghandi, jest Ghandi.:)

Po drugiej stronie rynku pod - było nie było - komunistycznym pomnikiem męczeństwa męczyła się w porywach może setka kontrdemonstrantów, którzy uwierzyli, że chcemy im zabrać 500 złotych.

Byłem KODowym optymistą i dalej nim będę, bo nic innego póki co nie mamy. ludziom nie trzeba dawać po 5 stów, żeby wyszli na ulice, chociaż oczywiście to jeszcze nie są masy. Wielu moich znajomych obawiało się dzisiaj wyjść na ulicę, nienawykli do wypowiadania swoich poglądów krzykiem. Dzisiaj byłem tam "sam" (z mojego kręgu realnych znajomych), ale następnym razem będzie już grupa znajomych, którzy widzą, że można, i czują, że trzeba.

Gratulacje dla Torunia, bo tam było jeszcze więcej ludzi. Podziękowania dla Ryszarda Mosiołka z Torunia, który potrafi region zmobilizować, oraz dla pozostałych, którym się chciało pójść na spotkanie organizacyjne, a których wszystkich nie wymienię.

2015/12/19 19:19:29

anumlik

@moskwasadowa
List Łozińskiego do Dudy powinien zostać przedrukowany we wszystkich gazetach - papierowych i internetowych. Pozdrawiam z Sopotu. Pod Neptunem (z przyległościami) było kilka tysięcy osób. Na moje oko (ale stałem w "oku cyklonu") jakieś pięć tysięcy.

2015/12/19 19:17:47

moskwasadowa

@Szanowni
Waszczykowski reaguje pośrednio na wpis na Sadowej z linkami do krytyki PiS z mediów zagranicznych;))))
wyborcza.pl/1,75478,19370719,witold-waszczykowski-o-przewodniczacym-parlamentu-europejskiego.html#BoxGWImg

2015/12/19 17:59:44

moskwasadowa

@ewka_blaszczyk
Ech, TY! nie mogłaś napisać??? :)
(jesteś niesamowita, fakt:)

2015/12/19 17:33:41

moskwasadowa

@Szanowni
Coś napiszę, jak dojdę do siebie, bo wracaliśmy z manify via Babuszka (ukraińska knajpa:).
Poznałem Króla, po moim bucie przeszedł Petru, Stuhr mnie nie przydeptał - wielki świat, wielcy ludzie:)

2015/12/19 17:32:41

andsol-br

ewka_blaszczyk - Jarek sobie nic nie wsadzi, bo na wejściu jest kolejka i porządku pilnują. Nie wiedzą jeszcze co rzucili, ale podobno będą stanowiska.

2015/12/19 16:59:32

mambo_italiano

O mało zawału nie dostałam z wrażenia na widok wielkiego biało-czerwonego transparentu [tuż przy wejściu na Stary Rynek od Niedźwiedziej] z napisem JEZUS CHRYSTUS - KRÓL POLSKI, ale uff, zaraz za skromną bardzo pikietą anty- KOD, ogromna, jak na moją wieś, demonstracja, min 2 tys luda. A może więcej. Po drodze słyszałam jak tata wyjaśniał swoim dzieciom dlaczego trzeba iść protestować - po prostu nie wolno pozwalać na działania wbrew prawu i wbrew ludziom. Podobało mi się, że prowadzący pikietę dbał o to, żeby nie było agresywnych okrzyków anty PiS.
Kartka do Prezesa wysłana.

2015/12/19 16:46:16

jael53

Ewka, wyśpij się - tak czy owak, jesteś niesamowita.

Marple... jeśli nas nagły szlag przez rok nie trafi, to młodzi się jeszcze dowiedzą, spokojnie.

2015/12/19 16:37:25

ewka_blaszczyk

@moskwa

Żadna obrazka, byłam... na manifestacji pod Sejmem. Prawie prosto z lotniska, tylko kilka h przerwy żeby się odświeżyć. Uf. Była moc. A Jarek niech swoje "bomby" sobie głęboko w dupsko wsadzi, takiej energii nie da się spacyfikować łatwo.

[nie, aż tak mnie miłość do ojczyzny nie gnała, przylot na święta do rodziny i tak był planowany, po prostu kapkę wcześniej się udało]

Padam na twarz, spać. Dobrej, obywatelskiej nocy. :)

2015/12/19 16:29:08

ju-li1

@Kotka(ble)
Teraz tak, dzięki!

2015/12/19 16:24:57

ble_kotka

Ju-li, a teraz ? Wyświetlają się ?

2015/12/19 16:15:33

ju-li1

Jael, dziękuję. Maila do prof. Rzeplińskiego wysłałam :)
Nie jestem przekonana, czy to dobra akcja. Po co zawalać mu skrzynkę?

2015/12/19 16:13:44

marplezglobalnejwioski

Kraków. Zapchane ulice dojazdowe. Wielu ludzi nie doszło bo nie pomyśleli, że nie da się zaparkować. Trzeba było wysiąść z tramwaju wcześniej - żeby zdążyć (choć i tak ponad godzinę skandowano). Tłum zatykał uliczki dochodzące do Rynku, tyle, że to jak zwykle było pór przestrzeni (ze starszymi obywatelkami wspominałyśmy, że tyle nie było ani na spotkaniu z Wałęsą w 80., ani na zdjęciu krakowian Horowitza, ale i papież by się tego tłumu nie powstydził). Transparenty w wyborze. Flagi w wyborze (znaczy 2 rodzaje). Hasła, że Pacewicz miałby co notować. Skandowano różne, w tym, Kraków się wstydzi za...oddaj dyplom... Duda do Torunia. Grand prix okrzyków to "wracaj do łona".
Ludzie wkurzeni, przejęci i weseli. To ważne bo to dwa wektory działające przeciwstawnie - w drobnych inicjatywach można rozmyć energię, ale z drugiej ważne zobaczyć, że jest nas dużo, że właśnie trzeba wyjść z domu, że wolę być na tym zgromadzeniu niż na innym. Jedyne smutne? Hm - moi studenci nie wiedzieli dlaczego ich wcześniej zwalniam.

@ble_kotka
jakiś błąd i nie widać zdjęć

2015/12/19 16:09:50

ju-li1

Ble-Kotko, u mnie zdjęcia nie chcą się wyświetlić

2015/12/19 16:02:45

ble_kotka

Zanim Autor napisze relację z manifestacji pod Sejmem - a ludzi było tysiące :))
kilka zdjęć telefonem (więc jakość taka sobie)
plus.google.com/photos/118390921064530109049/albums/6230007210715827729

2015/12/19 15:57:33

panpiotr1949

Wlasnie wrocilemz manifestacji w Katowicach. Szacuje, ze bylo nas 5-7 tysiecy na Placu Sejmu Slaskiego przy Korfantym. Poskakalismy, pokrzyczeli, naglosnienie bylo kiepskie, ale mam za to sporo ulotek to powtykam do skrzynek pocztowych spiacym obywatelom. Stalismy nieco z boku placu w otoczeniu mocno rozkwitlych osob. Mlodziez trzymala sie w centrum i reagowala zywiolowo, na obrzezach byli pozylyje, dzieci i kilka psow, w tym jeden ubrany w stroik z napisem: jestem 2 sortu KUNDEL.
Cala gore zdjec mozna obejrzec na FB pod adresem KOD slaskie.

2015/12/19 14:51:05

jael53

Drodzy Koleżeństwo, Poznań - jak zazwyczaj przytomny i zorganizowany, informuje:

poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,19369499,niezwlocznie-slij-kartke-do-trybunalu-konstytucyjnego.html#BoxLokPozLink

2015/12/19 14:49:21

miaukota

Biedny ten Gliński, szykuje mu się następna lewacka i obrzydliwa awantura na jego podwórku, hłe, hłe ;)

www.youtube.com/watch?v=RRwujLKs1yw

"Archiwum Korby, 6 dni temu
Że też niektórzy nie mają wstydu i odrobiny refleksji by się zastanowić, czy na pewno robienie takiego filmu ma sens."

2015/12/19 14:38:58

piesares11

A ja tymczasem znowu poplakalem sie ze smiechu :)))
m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,19370719,witold-waszczykowski-o-przewodniczacym-parlamentu-europejskiego.html?v=1&obxx=19370719&order=najfajniejsze&page=2#opinions

abonament_wolo 

godzinę temu

"Ministrant Spraw Zagranicznych szuka wsparcia w Europie przeciwko Rosji, czy raczej z Rosją będzie najeżdżał Europę? Czy też napie...ł się będzie na dwa fronty? Bo czegoś tu nie rozumiem i nie bardzo wiem czy są jakieś priorytety, poza tym żeby wewnętrznie rozpie...ć wszystko."

2015/12/19 13:19:01

ju-li1

Duchem jestem z Wami!

2015/12/19 12:56:03

piesares11

moskwasadowa,
Trzymajta sie!!! :)

2015/12/19 11:45:22

jael53

Trochę późno, ale wklejam, żeby się nie zmarnowało:

wyborcza.pl/1,95892,19369374,jak-zwiazkowiec-zwiazkowcowi-trzeba-sie-wstydzic-za-prezydenta.html#BoxGWImg

2015/12/19 11:32:42

moskwasadowa

@piesares11
Ha, już się z Królem dogadaliśmy i umówiliśmy, ekipa Sadowej będzie mocna:)
Spadamy zaraz:)

2015/12/19 10:40:55

piesares11

moskwasadowa,
Najwyrazniej brakuje im rąk do pracy, potrzeba informatykow - wolontariuszy.

2015/12/19 10:29:46

moskwasadowa

@ju-li1
Juli, strona KOD-u, ta zwykła, woła o pomstę, ale co zrobisz? Coś tam skrytykuję i się nawet Ewka na antypodach obrazi ( ;-) )...
Idziem zaraz w bój;)

2015/12/19 10:27:00

piesares11

moskwasadowa,
Dobrze, ze wyjasnilo sie w ostatniej chwili z antysemityzmem - nie ma niczego takiego, to Applebaum wszystko wymyslila:
wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Do-Rzeczy-Ideowa-krucjata-przeciw-Polsce,wid,18044241,martykul.html

POWODZENIA NA MARSZU :)

2015/12/19 10:25:59

ju-li1

Na stronie KODu ludzie się skarżą, że jest za mało informacji o dzisiejszych manifestacjach. Nie każdy czyta wyborczą (wiem coś o tym, byłam świadkiem, jak na polskiej wsi ludzie boją się poprosić w kiosku o wyborczą - grozi ostracyzm!) i ludzie na prowincji są niedoinformowani. Są obawy, że z tego powodu dzisiejsza akcja KODu może być fiaskiem. Oby to były płonne obawy!
A tymczasem wróg nie śpi. Straszne świństwo, nie wiem, jak z nim walczyć:
wyborcza.pl/1,75478,19369931,trolle-z-proputinowskiej-partii-mateusza-piskorskiego-podszywaja.html

2015/12/19 10:20:34

moskwasadowa

@piesares11
Za dużo i za trudnych pytań jak na sobotę rano - skupiamy się na parówkach (te durne smoleńskie komentarze przy śniadaniu;)))
Już postanowione: jedziemy znowu taryfą pod sejm;)))
Niby ludzie na jakimś poziomie, a zupełnie jak dzieci;)))
Jednak drzwi zamkniemy;-)

2015/12/19 10:10:48

piesares11

moskwasadowa,
Ile kosztuje dron? O ktorej sklepy otwieraja?! Wszyscy lecimy kupowac drony!!!! ;))))

2015/12/19 09:47:55

piesares11

moskwasadowa,
Masz racje, nie szlifuję. Ale dlatego, ze pomyslalem, ze tam od srodka moze byc zamkniete na haczyk ;)))

2015/12/19 09:34:20
  1   2   3   4   5 następne
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt