Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

marzatela

Wysłałam Ci maila, odbierz go, ok?

2015/03/11 13:32:43

marzatela

Dobrze, że niepisanej zasady. Tez jednak kiepsko to widzę... Choć problem jest i każde rozwiązanie jest pożyteczne.

2015/03/10 19:59:22

mazur.krzysztof

@marzatela
najlepiej byłoby znieść ten przepis, ponieważ więcej szkodzi niż pomaga. Moja nie narusza niczyich interesów. Przecież bezrobotne osoby w wieku 55+ mają małe szanse na zdobycie pracy na etat. Większość z nich nie potrafi/nie chce pracować na zlecenia. Dodanie takie klauzuli tylko im pomoże.

Mamy jednak większy problem z pracą dla osób w wieku 55+. Wiek emerytalny ma być 67 lat, a w przyszłości prawdopodobnie 70 lat. Wiele osób będzie musiało zmienić zawód w wieku 55+, 60+ . Problem niemożności wykonywania dotychczasowego zawodu będzie dotyczył nie tylko kontrolerów ruchu powietrznego ale dużej części społeczeństwa, od przedszkolanek, menadżerów, operatorów maszyn, kierowców TiR itd.....

Potrzebne będą dwa (lub więcej) rozwiązania. Pierwsze, łatwe do wprowadzenia, wprowadzenie zasady że osoby w wieku 60+ mają prawo do pracy w niepełnym wymiarze godzin nap na 3/4 etatu. Drugie, trudne do wprowadzenia, to przyjecie niepisanej zasady, że pewne zawody są "zagwarantowane" dla osób starszych np. kierowca taksówki dla kierowców w wieku 60+ , którzy nie będą jeździć na TiR-ach, zawód sekretarki dla byłych przedszkolanek a nie dla młodych 20-latek.

2015/03/10 10:07:44

marzatela

Pracowałam kiedyś w korporacji, która stosowała właśnie opisaną przez Ciebie zasadę: jeżeli ktoś zaczynał się zbliżać do okresu ochronnego, dostawał wymówienie.
Czy Twoje rozwiązanie mogłoby się sprawdzić? Obawiam się, że tego się nie dowiemy, opór "społeczny" będzie zbyt duży, aby udało się to wprowadzić.

2015/03/10 08:30:47
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt