Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

Gość: CD Jack, *.leaseweb.com

"można współpracować z branżowymi portalami ale śmiem twierdzić, że odzew i zainteresowanie tego typu publikacjami jest nikłe" - z mojej strony jest wielkie od zawsze (wystarczy zerknąć do bazy naszej galerii www.komiks.gildia.pl/galeria ), a wręcz ostatnio rozszerzyłem temat i publikujemy trzy komiksy w odcinkach! A niedługo dołączy czwarty innego artysty :)

2013/10/27 21:03:00

Gość: KrzysztofM, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mnie są potrzebne...i wszystkim początkującym scenarzystom i rysownikom. Dzięki "szorciakom" nabiera się szlifu, ogłady, stylu. Dlatego dość dotkliwie odczułem kontrolowany zgon Kolektywu. Tam naprawdę można było się pokazać "szortem" i to na papierze, co motywowało do rysowania i wymyślania historyjek. I wcale nie uważam że robienie krótkiego komiksu jest jakieś szczególnie uwłaczające, czy męczące. Oczywiście trzeba zmieścić się z opowieścią na dość ograniczonej powierzchni i często powstają koszmarki z przewidywalną pointą, jak moje występy w Kolektywie, ale ile z tym zabawy, twórczego zrywu. :)

2013/10/27 16:21:15

Gość: Pablo, *.gorzow.mm.pl

Ja mam taki problem, że z chęcią zmierzył bym się z pełnym metrażem, ale nie czuję się na siłach jako scenarzysta.

2013/10/27 00:48:41

Gość: Tomek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To nie chodzi o kasę, kto w ogóle dostaje jakąś kasę za komiksy? Nawet jeśli, to nie za te, które idą na rynek do polskich czytelników. Jak ktoś chce rysować i się rozwijać, rozwija się zarówno przy szorciakach, jak i przy pełnych albumach. Ale do narysowaniu pełnego albumu trzeba masę samozaparcia, a jak nie jesteś gwiazdą i nikt tego potem nie wyda, to będziesz sobie pluł w brodę żeś stracił tyle czasu ;] No i też efekty pracy, jeśli takowe będą odczujesz po bardzo długim czasie, nie każdemu starcza cierpliwości. A co najgorsze, przynajmniej u mnie, jak rysuję długie albumy to brnę do przodu i nie lubię się odrywać, przez co np w tym roku nie wystartowałem w żadnym konkursie, co też nie jest dobre ;] Ale to oczywiście tylko moja opinia. Pzdr T.

2013/10/26 20:45:18

Gość: AJ, *.dynamic.chello.pl

A kto zapłaci za kilka miesięcy pracy nad albumem, gdy komiks trafi do szuflady?

2013/10/26 20:13:37
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt