Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

jane_doe_blog

@grendella - przyjemnej lektury :)
Udał się Cherezińskiej ten piastowski cykl, i o wikingach też :)

2016/07/09 22:32:15

grendella

Zakupię i zabiorę na wakacje :) Choć z "Legionem" mi było nie po drodze, a i "Turniej cieni" mnie szczerze mówiąc nie zachwycił, to średniowieczne opowieści Cherezińskiej lubię bardzo :)

2016/07/09 12:58:27

krwawasiekiera

@dachauka - ja też zaczynałam od Północnej Drogi i ją polecam. Tylko uwaga - pierwszy tom to mocno idealistyczna opowieść o idealnej miłości, chwilami bywa mdło. Dalej jest tylko lepiej, a Trzy młode pieśni są genialne.
Nie polecam Gry w kości.
Cykl o Piastach bdb.

2016/07/06 19:35:00

jane_doe_blog

@dachauka - nie potrafię Ci doradzić. Moja fascynacja prozą Cherezińskiej zaczęła się od "Północnej droga" - cztery tomy o wikingach. Potem "Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum", o getcie łódzkim, nieprawdopodobna, świetnie i prawdziwie napisana historia, tę bardzo polecam.
Cherezińska jest wszechstronną pisarką, ale przede wszystkim fascynuje ją historia Polski Pistów i opisuje ją rewelacyjnie.
Co wybierzesz to będzie, oby tylko nie było rozczarowania...

2016/07/06 11:55:56

dachauka

Pora chyba się zabrać w końcu za Cherezińską... Wszystko mam, niczego nie przeczytałam, aż wstyd. Od czego zacząć?

2016/07/06 09:03:42

jane_doe_blog

@Opty - głupotę i bylejakość wdrukowane mamy, my naród Polski w genotyp, taka rasa...
A wracając do Hardej, podziwiam i coraz szerzej oczy otwieram, co za kobieta. Z niecierpliwością czekam na jesień i drugi tom :)

2016/07/05 22:01:56

opty2

No cóż, nieskromnie powiem, że ja o tym wiedziałam. Sporo czytam o Skandynawii i w innych publikacjach pojawiło się imię Sygryda - słowiańska księżniczka, wyszła za króla Szwecji a po jego śmierci wyszła za króla Danii, zmieniła imię na Gunhilda. Bardzo bojowa była, jeśli wierzyć opowieściom. Przyjmuje się,że prawdopodobnie była prababcią wszystkich możnych rodów w Europie, ponieważ jej dzieci były królami Szwecji, Danii, Anglii.
"Hardą" przeczytam, a jakże. Na razie wzięłam "Turniej cieni" i cholernie mnie nudzi a szczególnie głupota Polaków. Zaczynam się zastanawiać, czy to jest dziedziczne he he.

2016/07/05 11:38:17

jane_doe_blog

@meme - i taka będzie, Cherezińska rządzi :)

@krwawasiekiera - no wiadomo, że są pisarze, u których rozbiegówka trochę trwa :)
W każdym razie mnie "Harda" uwiodła, owszem, sceny łóżkowe nie są szczytem finezji, a pewne frazy, porównania, czy nawet dialogi, nie zawsze wyrafinowane. Ale da się to przejść, choćby dla fabuły, akcji i lekcji historii.

2016/07/03 22:32:22

krwawasiekiera

Jak wiesz, jestem wielka fanką Cherezińskiej, ale z Turniejem cieni nie miałam kompletnie czytelniczej chemii i szybko go odpuściłam. A początkowe sekwencje Hardej (chrzest MIeszka) były publikowane w Wyborczej na rocznicę chrztu i wydawały mi się okropnie infantylne. Ale ponoć dalej jest o wiele lepiej, więc pewnie w końcu się zdecyduję.

2016/07/03 19:29:39

meme7

Książki z serii "Odrodzone Królestwo" kocham i uwielbiam, z niecierliwością czekam na kolejny tom :) Inne książki mam jeszcze do nadrobienia, ale na półce czeka "Legion", "Turniej cieni" i "Harda" właśnie. Zapowiada się smakowita lektura :)

2016/07/03 19:09:07
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt