Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Komentujesz wpis:

Zaduma

Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

charioteer1

Strumien swiadomosci to dosc czesta technika pisania recenzji w spol-humach. Tutaj robi sie zabawnie, kiedy recenzent stwierdza, ze "nie bedac specjalista" poddal "starannej analizie" rozdzial metodologiczny (s.4). Zaledwie kilkanascie linijek dalej stwierdza, ze rozdzial metodologiczny jednak tylko sygnalizuje w recenzji. To znaczy, ze co? Zanalizowal, a wyniki analizy zachowal dla siebie? Utajnil?

2016/02/16 19:12:13

trzy.14

"nasuwają sie liczne refleksje tudzież spostrzeżenia"
"wiarygodność moich osobistych sądów wartościujących"
"nie będąc specjalistą,... wypowiadam się bardzo ogólnie"
"głęboko wierzę"
"oczekiwać będę"
"w moim odczuciu"
"nabyte przeze mnie doświadczenie i intencje"

Czyż nie są to sformułowania typowe dla strumienia świadomości?

"metod eksplikacji jak i ostatecznej operacjonalizacji problemu"
"doznaly traumatycznego uszczerbku w sferze wlasnej sytuacji zdrowotnej"
"dla większości reprezentatntów współczesnej pedagogiki spójność metodologii
nauk społecznych ze stosowanym warsztatem badawczym wydaje się niewątpliwa"

hmm..., ten strumień świadomości jest bardzo turbulentny

A najciekawsze, oprócz pieczątki (profesor UZ z adresem w Katowicach i na gmailu), oraz tytułu dzieła [opinia (wstępna)), jest to, dla kogo ta opinia jest: "nade wszystko dla Członków CK".

2016/02/16 15:19:21

dala.tata

Cytat podany przez chario jest rzeczywiscie zabawny. O ile go rozumiem, profesorowie idzie o to, ze habilitantki badania pokazuja swiat inaczej niz profeosr go widzi. a to ma dwie mozliwe konsekwncje: albo dyskwalifikuje swiat, albo habilitantke. w tym wypadku wybor byl prosty :)

2016/02/16 11:19:56

trzy.14

Strumień świadomości (ang. stream of consciousness) termin literacki, oznaczający rodzaj monologu wewnętrznego. Jest to w pierwszym znaczeniu zapis umysłowego przeżywania człowieka, nie tylko tego co aktualnie słyszy, widzi i czuje, lecz również myśli, skojarzeń, które mu się nasuwają. Wiąże się z tym zapis myśli i odczuć, narracja wyłącznie subiektywnymi odczuciami.

2016/02/15 12:06:55

charioteer1

Po pierwsze, jezeli czlonek CK jako przewodniczacy KH mowi o odmowie dopuszczenia do kolokwium habilitacyjnego, to znaczy, ze CK jako instytucja wykazuje daleko posunieta demencje starcza i nalezy ja wylaczyc ze wszelkich postepowan habilitacyjnych.

Po drugie, jezeli przewodniczacy autorytatywnie stwierdza, ze praca habilitantki dotyczy "osob, ktore doznaly traumatycznego uszczerbku w sferze wlasnej sytuacji zdrowotnej", to znaczy, ze przewodniczacy najzwyczajniej w swiecie bredzi. Dalsza czesc rozwazan o zdrowiu i chorobie w przywolanym akapicie potwierdza, ze przewodniczacy nie ma bladego pojecia, o czym mowi.

Po trzecie, przewodniczacy, ktory ewidentnie nie rozumie, czego praca habilitantki dotyczy, zabiera sie za ocenianie operacjonalizacji problemu badawczego i metod eksplikacji. Tu po prostu Kafka klania sie nisko.

Dla mnie w calej tej "opinii" najbardziej znamienne jest to zdanie: "Zjawiska badane przez habilitantke jako przedmiot Jej zainteresowan a zarazem proba szerszej klasy zjawisk, przedstawiaja sie zgola odmiennie, anizeli nabyte przeze mnie doswiadczenia i intencje (Por. Nowak, 1970, s.214-251)." Zakladajac, ze to zdanie jest sensowne, a jego autor wiedzial, co chce powiedziec, oznacza to, ze autor tej recenzji nie ma absolutnie zadnych kompetencji, by w recenzowanej pracy oceniac cokolwiek poza sposobem edycji tekstu, poniewaz nic zupelnie z tej pracy nie rozumie na bardzo ogolnym poziomie.

2016/02/15 11:47:09
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt