Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Komentowanie jest moderowane.
Wypowiedź pokaże się po zaakceptowaniu jej przez właściciela blogu.
Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

Gość: , *.autocom.pl

Bardzo dobra recenzja. To fakt, że książka to jakby rozwinięte opowiadanie. Wszystko jest jakby rozciągane na siłę. Koncepcja opowiadania dobra ale zarówno wątek biotechnologiczny (komórki macierzyste) jak i "sprawa polska" potraktowane bardzo powierzchownie i skrótowo. A szkoda. Temat komórek i ich zastosowań mógłby być bardziej rozwinięty. Podobnie tło akcji w Polsce. Zarówno Nostalgia na Karmelickiej jak i Wierzynek na Rynku czy też dzielnica Kazimierz to wyjątkowe miejsca. Tymczasem Polak czytając bazyliszka zastanawia się czy autor był tu czy też swoją wiedzę czerpie z Internetu.
Podsumowując. Luźna, nie straszna opowieść o historyjce która nie jest tak straszna jak się wydaje :-) Warto przeczytać, bo czyta się luźno i szybko ale nie jest to z pewnością nic wielkiego. A szkoda - bo można było ...

2009/04/05 02:03:46

Gość: night warrior, *.adsl.inetia.pl

Zgadzam sie z recka Pocztara, ale zgadzam sie też z recką Roba. Ksiazka nieco mnie zawiodla, glownie ze wzgledu na bardzo naciagana fabule. Klimat wspanialy za to, zupelnie jak za dawnych lat:)

2009/01/21 12:45:15

mictlantecutli

Zdaje się, że w swoich recenzjach BAZYLA rozminęliśmy się nieco w opini dotyczącej kreacji bohaterów:)
Ja wciąż nie mogę przeboleć, że tak fajny temat jakim jest "odrodzenie" gryfa nie został przez Mastiego rozwinięty i że autor nie wysilił się zbytnio, aby uwiarygodnić ten motyw.

2009/01/20 15:00:28
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt