Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

avatarus081

Female gamers - tutaj można zobaczyć jak kobiety grają w niektóre z tych gier.

2014/10/06 22:56:14

4marcin213

Jeden z lepszych ostatnio artykułów na jakie trafiłem ;) Teraz podobną kwestię można poruszać w związku z GTA V, ale przejdę do sedna. Ostatnio znalazłem ciekawy sklep. klucze.inexus.pl/

2014/08/12 13:25:44

paweljankiel4

Nadszedł XXI wiek a podatnicy wciąż oddają pitmetodątradycyjną. Istnieją bardzo różne wspaniałe
program pit

2014/03/25 16:52:45

shiro-ichi

Mieszkam na Bemowie, mam 16 lat, chodzę do Liceum. Mam psa o imieniu adwokat Warszawa jest dla mnie zdecydowanie zbyt dużym miastem. Wolałbym mieszać na jakiejś wiosce i cieszyć się z tego, że mogę swobodnie pobiegać z adwokatem po podwórku, niż chodzić w kółko po tych samych trasach. Niestety tylko tu moi rodzice znaleźli prace.

2013/10/25 14:11:57

katarzyna_napora

Kłamią i oszukują wszyscy! Nie ważne czy to w grach czy w realu! Jedyna firma na jakiej się ostatnio nie zawiodłam to biura rachunkowe piaseczno... mała firma ale bardzo porządna.

2013/08/06 16:28:50

kostusiak123

No mają prawo być takimi jakimi są, gracze to grupa elitarna, mają swój język więc co w tym złego. No dobra, gracze mmorpg to maniacy ale tak to ujdzie :)

2013/02/12 12:53:37

wypisany

Napisz taką grę (nawet prostą flashówkę), w której gracz będzie mógł dowolnie cheatować. Idę o zakład, że nikt się nią nie zainteresuje. Gramy w gry dla wyzwań, a nie po to, żeby poczuć się lepszymi. Gdyby Twoi koledzy nie założyli konkurencyjnej "spółdzielni" tylko grali uczciwie, to byście ich roznieśli i znudzili się grą w połowie sezonu.

Granie na cheatach jest nudne, dlatego większość ludzi używa ich, żeby urozmaicić sobie rozgrywkę, a nie ją ułatwić.

W kwestii gwałtów i innych tego typu. W takiej kulturze przyszło nam żyć, że zabijanie ludzi nie budzi w nas zbyt wielkich emocji. Nic, tylko ubolewać. Tyle chociaż dobrego, że nie ma przyzwolenia społecznego na gwałt i lepiej niech tak zostanie. Gwałcicielem jest o wiele łatwiej zostać, niż mordercą, dlatego ja bym się bał podsuwać zupełnie mi nieznanym ludziom (milionom ludzi) tego typu pomysły. I niech tak zostanie.

Podsumowując, w części poświęconej wyborom postulujesz stworzenie gry - sandboxa idealnego. Tytułu, w którym gracz będzie mógł robić, na co mu tylko przyjdzie ochota. A ja uważam, że w taką grę (podobnie jak w przypadku gry z ogólnodostępnym "god mode") mało kto by grał. Gracze potrzebują ram, w których będą mogli się poruszać inaczej rozgrywka będzie zbyt chaotyczna i nie będzie sprawiała przyjemności.

2011/06/03 22:24:42

t4n

Popieram artykuł, to że gry wyglądają obecnie jak wyglądają to zawdzięczamy to jedynie dziwnym naciskom typowo politycznym na twórców gier. Mają one miejsce od dziesięcioleci.
Takie naciski powinny mieć coś wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, albo nauką a nie mają nic. Pełnią funkcję dyżurnego winnego przemocy, aby ułatwić pracę dziennikarzom lub zwalić winę z rodziców dzieci za ich czyny.

Nie jestem zwolennikiem, przemocy i wydumanego seksu w grach, ale dla mnie ogólnie w grach opcji jest za mało. A cała historia rozwoju gier wskazuje, że ciągle opcji jest coraz więcej, czyli że inni też na to zawsze czekali.

2011/05/20 03:40:52

Gość: , *.dynamic.chello.pl

Jeśli ktoś chce być moralnym degeneratem to niech kupi grę która stwarza możliwość bycia taką osobą. Natomiast dodawanie patologii do istniejącej serii gier bo tak chcesz nie ma większego sensu tym bardziej, że można w łatwy sposób zniszczyć dobrą, znaną i cenioną od lat markę.
Druga sprawa, widocznie jest społeczne i rynkowe przyzwolenie na pewnego typu przemoc w grach: mordowanie, narkotyki, kradzież, sex, wymuszenia, szantaż, przekleństwa a czasem nawet tortury = tak, gwałty = już nie. Paradoks.

Realizm kosztem demoralizacji gier ? A gdzie granica i kto ją ustali ?

2011/05/19 19:33:05

viruspiotr

Ech. Temat ciężki i skłaniający do refleksji chyba nad istotą gier komputerowych jako całości. Do Twojego przykładu dodał bym jeszcze Fallout klasycznego i F3. W klasycznym sex był w nieklasycznym jakoś go zbrakło No ale pamiętając Mad Max do której to jak by nie patrzeć F nawiązuje, gwałt o którym piszesz występuje. Czyżby w postnuklearnym świecie pełnym przemocy i narkotyków nikt nikogo nie gwałcił ?

No ale do rzeczy. Ja bym zadał pytanie czy naprawdę tego potrzebujemy. Czitowanie, czitowaniem a gwałty gwałtami

2011/05/19 16:02:13
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt