Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

Gość: Miro, *.ip.netia.com.pl

Zarabiaj na gry zawsze gdy masz włączony internet kfd.pl/s/forsa

2011/11/16 11:20:42

Gość: carsonix, *.5-3.cable.virginmedia.com

Równie dobrze o smierć na drogach można by obarczyc producentów gier sportowo-samochodowych. Młodzi ludzie grając w NEED FOR SPEED itp. mogą chcieć "zaprezentować" swoje umiejętności na prawdziwej drodze. Przecież przyczyną wiekszosci wypadków jest nadmierna prędkość.
Takie myślenie do niczego nie prowadzi. Człowiek jest istotą myślącą, która odpowiada za swoje działania. Jeśli ktoś świat gry przenosi do prawdziwego życia, to ma z tym problem i powinien zgłosić sie do lekarza.
A napewno za wszelkie zło tego swiata nie powinno sie obarczać twórców gier, obojętnie o jakiej tematyce by one nie były. Zdrowo myślący człowiek potrafi odróżnić swiat gry od rzeczywistości.

ps. Brakuje jeszcze tylko tego, zeby twórców gier obarczać winą za brak wody i głód w Afryce.

2011/01/12 03:21:17

Gość: sunrrrise, *.adsl.inetia.pl

Dla ludzi, którzy nie traktują broni inaczej jak czysto przedmiotowo (nieważne czy w kategoriach sprzętu sportowego, myśliwskiego czy obronnego - chodzi mi jedynie o niefetyszyzowanie broni i nadawania jej dodatkowego złowrogiego znaczenia) zarzut przeciwko broni, jej posiadaniu i mniej lub bardziej swobodnym dostępie przy okazji takich dramatów brzmi tak samo absurdalnie jak dla nas zarzuty przeciwko grom. Warto na to spojrzeć z tej strony.

Proponuję spojrzeć na kraje w rodzaju Wielkiej Brytanii, Niemiec, niektórych stanów USA gdzie dostęp do broni, nie tylko broni palnej, ale też np. jest wyraźnie ograniczany. W Wielkiej Brytanii nastolatki, po tym gdy zakazano noszenia noży dłuższych jak 3 cale, zaczęły dźgać się... śrubokrętami. W Niemczech gdzie ostatnio dochodzi do zadym (też mieli kilka strzelanin w ostatniej dekadzie) broń nie tylko jest bardzo trudno dostępna, ale i Państwo odkąd pamiętam "dba" o młodych Niemców fundując im zieloną krew. Jakoś nie kojarzę podobnych zadym w Szwajcarii gdzie z tego co się orientuję większość Szwajcarów po przeszkoleniu wojskowym posiada w domu SigSauera 550.

Tu akurat mowa o Arizonie gdzie prawo broni jest raczej łagodne...ale najwyższy wskaźnik przestępczości ma stan Washington DC gdzie dostęp do broni jest jest jednocześnie najbardziej ograniczony. W ogóle warto zainteresować się tematem i wpisać "Gun Laws by States" bo w polskich mediach od lat lansuję się wizję monolitycznych praw dotyczących broni w USA.

Może zamiast doszukiwać się łatwych systemowych odpowiedzi dopuścić myśl, że działa po prostu statystyka/rachunek prawdopodobieństwa? Przy prawie siedmiu miliardach zjebów - swoją drogą przedstawicielach jednego z najbardziej agresywnych gatunków zwierząt - co jakiś czas musi coś pierdolnąć. I pierdolnęło.

To ludzie zabijają. Nie gra. Nie pistolet.

2011/01/11 19:53:48
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt