Zespół Dobczycka Band poszukuje:
- wolontariuszy, którzy mogliby towarzyszyć niepełnosprawnym członkom zespołu na wszelakie możliwe sposoby: pomoc przy próbach i koncertach, wyjścia indywidualne lub grupowe w różne miejsca (klub, kino, spacer do parku, zakupy itd),
- osób i instytucji, które mogły wesprzeć inicjatywę pod jakimkolwiek względem: ludzkim i integracyjnym, artystycznym, organizacyjnym itd.
- sponsorów i darczyńców na organizację popołudniowych warsztatów muzycznych, prób i koncertów z różnymi zaproszonymi gośćmi oraz zakup brakującego nagłośnienia i instrumentów muzycznych - bez prób, warsztatów i wsparcia ludzkiego idea stoi sobie ładnie w miejscu jak znakomite auto, które wyjeżdża z garażu na 2 godzinną przejażdżkę kilka razy w roku, bo brakuje paliwa ...
Zespół Dobczycka Band to pokojowa armata, przez którą niepełnosprawna młodzież może wystrzeliwać swoje myśli poza ściany swego pokoju i szkolnych murów.
Dobczycka Band jest projektem integracyjnym zarówno w sensie ludzkim jak i muzycznym. Zespół tworzy niepełnosprawna młodzież z Zespołu Szkół nr 11 w Krakowie, ich nauczyciele oraz muzycy gościnni.
Stylistycznie Dobczycka Band oscyluje gdzieś pomiędzy taneczną i nietaneczną muzyką elektroniczną, jazzem, muzyką improwizowaną, country, ambientem, hip hopem, piosenką i odgłosami zepsutej lodówki. Zespół stale poszukuje swojego brzmienia i koncepcji artystycznej, w której każdy mógłby znaleźć swoje miejsce. Teksty tworzy niepełnosprawna młodzież, które wyrażają jej zbuntowane i niepokorne myśli. Band występował m.in. w zaprzyjaźnionych szkołach krakowskich, na Festiwalu Młodych Talentów w klubie "U Louisa", w Teatrze Słowackiego otwierając uroczystą Galę "Kraków bez barier", w Piwnicy Wiślna 12, w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Basztowej 9 w ramach warsztatów muzykoterapeutycznych z dr Clivem Robbinsem, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manghha, na Paradzie Smoków pod Wawelem, w klubie studenckim Bakałarz, w Filharmonii Krakowskiej, w klubie ZaUEk.
Dobczycka Band to zero piosenek dla grzecznych dzieci i przyśpiewek pod publiczkę! Dobczycka Band to Dobczycka Bunt!
W skład zespołu wchodzą:
Klaudia -uczennica PDP, w zespole śpiewa, recytuje, tworzy i improwizuje teksty, gra na talerzach. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi, chodzić z nimi do kina i na dyskoteki. Uwielbia śpiewać oraz tańczyć. Od dziecka marzyła, żeby wystąpić na dużej scenie.
Asia- studentka w zespole śpiewa, recytuje, gra na instrumentach perkusyjnych, układa teksty.
Wiktor - uczeń PDP gra na talerzach recytuje, układa teksty i tworzy muzykę O sobie mówi: Jestem pozytywnym facetem . Jestem towarzyski. Lubię fajne dziewczyny. Dla mnie gra w tym zespole to przygoda i pasja. Mogę się poczuć jak prawdziwy muzyk.
Kamil - uczeń gimnazjum w zespole od lutego 2011, sampluje i układa teksty.
Beata - muzyk, nauczyciel, muzykoterapeuta, pianistka, dyrygent. Wraz z Zygmuntem tworzy i prowadzi zespół Dobczycka Band. Kocha przestrzeń, niskie dźwięki, taniec i współczesną muzykę.
Zygmunt - , nauczyciel , saksofonista, tworzy muzykę i warstwę elektroniczną. Założyciel i architekt Dobczyckiej Band. Pasjonuje go jazz, free jazz i wiele form niekonwencjonalnej muzyki. Lubi wspinać się w górach oraz zjeżdżać na nartach żlebami.
Ernest - rzeźbiarz, malarz, basista, organizator wystaw i wernisaży, łącznik między Klubem Kuźnia a zespołem. W Dobczyckiej Band gra od maja 2009 i wygląda na to, że już zadomowił się w nim na stałe.
Bartosz - saksofonista, zawodowy muzyk i jazzman, zawsze gotów do współpracy i pomocy.
Weronika - -uczennica Liceum saksofonistka
Dzięki muzykom gościnnym oraz wolontariuszom zespół Dobczycka Band nabrał nowego wymiaru muzycznego i integracyjnego. Dzięki!
W czasie występu w Teatrze Słowackiego
Uczeń
środa, 13 stycznia 2010, dobczycka1