Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Komentujesz wpis:

Głód!

Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

comienieczni

Straszne jest wyrzucanie jedzenia na śmietnik, gdy inni głodują. Wiele restauracji robi tak.

2018/05/18 14:25:43

michal_8874

Ciekawy artykuł

2018/04/10 09:21:49

Gość: Tarantul, 178.62.72.*

Coraz więcej z tego co jemy, to jednak wysokoprzetworzony śmieć coraz niższej jakości, dostępny w znacznych ilościach. To nic dziwnego, że ludzie nie mają szacunku do żywności.

2018/03/21 18:51:47

Gość: Penny79, 188.226.170.*

Wyrzucanie jedzenia jest czymś, czego nie cierpię. Ale momentami inaczej się nie da - kupujesz taki ser żółty w Carrefourze, a on za parę dni pleśnieje. Mimo, że opakowanie nie było otwarte!

2018/03/12 15:31:38

beatrice45

brak poszanowania do jedzenia jest chyba wszędzie, również wśród nas, w moim domu też się zdarza że nie przejadamy i wyrzucamy, pracuje nad tym ale niestety zdarza się

2017/11/16 22:37:40

Gość: marzka, 104.238.169.*

ja mysle, ze nie ma co generalizować - do każdego przypadku trzeba podchodzić indywidualnie - nie każdy jest przecież terrorystą..

2016/10/10 09:36:40

Gość: Ozi, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Głód to coś strasznego. Ten kto go przeżył zawsze pozna inna osobę, która przechodzi przez to samo.

2016/05/23 00:45:41

Gość: Monika, *.dynamic.chello.pl

No ostatnie wydarzenia pokazują też, jaką ci imigranci (nie uchodźcy) mają wdzięczność z okazywanej im pomocy.

2016/01/15 08:35:52

Gość: LB, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

odnośnie trzech ostatnich wypowiedzi :
a możecie mi wytłumaczyć , dlaczego ci ludzie z taką złością wyrzucają żywność na tory ? dlaczego kopią butelki z wodą , wyrywają uradowanym dzieciom "zdobyczny" prowiant ? dlaczego w ich gestach jest tyle złych emocji i nieprzyjaźni ?
no , dlaczego ?
przecież , jeśli nie są spragnieni czy głodni - wystarczy odmówić , pokazać gestem : nie ( zrozumiałym w każdym języku )
czy któryś z policjantów zmuszał ich siłą do pochłaniania pokarmu , picia wody ?

... mam wrażenie , że w tym wpisie głównie o to chodziło - a nie o całe zagadnienie uchodźstwa ...

2015/09/28 02:37:43

malina.mx

smutno mi się zrobiło Mirasko jak przeczytałam ... Tym razem jestem "w opozycji"
to jest racja, że kto zaznał głodu nigdy chleba nie wyrzuci ale oni niekoniecznie tylko przed głodem uciekają, nie tylko przed głodem swoje dzieci chronią. Na Węgrzech nie chcą zostać bo jak zwierzęta są traktowani, dostaną jeść i pić a za chwilę kopniaka ...

2015/09/09 15:23:15

Gość: stefan, *.ssp.dialog.net.pl

Jeśli się chce kogoś zohydzić, zrobi się wszystko. Nawet nie wiadomo gdzie zrobić zdjęcie z wyrzuconym chlebem.
Jeśli ktoś mi opowiada, że ludzie uciekają w nieludzkich warunkach, ryzykują życie samem środkiem transportu (zatopione łodzie, wyduszeni ludzie w kontenerach), żeby sobie na Węgrzech wyrzucić chleb do kosza, to muszę stwierdzić, że chce sam siebie usprawiedliwić za to, że nie chce pomóc będącym w potrzebie.
Ciekawe, czy ci uchodźcy, którzy w setkach tysięcy znaleźli schronienie w Turcji lub Libanie, tez wyrzucali chleb i gardzili wodą.
Skreślam ten blog ze stale obserwowanych

2015/09/06 21:09:53

ikka133

Ludzie zmęczeni, po wielotygodniowej drodze... i.t.p., niechętnie, czasem wręcz wrogo, witani, niepewni co do swojego dalszego losu, różnie reagują Andy. Bywa, że nerwy im puszczają, wszak też są tylko ludźmi. Sama się onegdaj nasłuchałam opowieści od kolegów i koleżanek, którzy w latach osiemdziesiątych zasiedlali obozy uchodźców w Austrii, czy RFN.
Nie jest też tak, że ja nie mam obaw. Staram się jednak zachować umiar w ocenach i nie ekscytować się pojedynczymi newsami (nawet jak opisują rzeczywiste wydarzenia).
Pomyślności.

2015/09/05 19:45:48

andy_lighter

@Ikko,
wrogość tych ludzi do "gospodarzy", aż kipi - widać to we wszystkich przekazach telewizyjnych. Przed chwilą pokazywali w tivi starcia emigrantów z ludnością - mieszkańcami wyspy Lesbos. Ci ludzie po prostu się ich boją i nie wzięli tego strachu z sufitu, wszak uchodźcy przewijają się tam od dawna.

2015/09/05 14:53:47

ikka133

Jaki mamy dowód, że jedzenie na zdjęciu zostało wyrzucone? Może ten czysty, plastikowy, kubeł był jedynie środkiem transportu dla kanapek, przed ich rozdaniem głodnym? Nikogo nie zastanowiło, ze pojemnik jest czysty, a kanapki solidnie zawinięte w folię? Wszak niedawno pokazywano, jak to u nas kubły na śmieci za urny wyborcze służyły.
Nie przyjęcie wody, mogło po prostu oznaczać, "my przed chwilą piliśmy, dajcie bardziej potrzebującym".
Nie wszystko co nam pokazują to informacja. Bywa, że wredna, fałszywa propaganda. O tym też trzeba pomyśleć zanim się potępi.
Pomyślności.

2015/09/05 12:22:10

andy_lighter

Mirusiu,
ja też się z Tobą zgadzam. Tak się składa, że doświadczyłem kiedyś głodu - nie tylko ja, ale moja żona, pies i kot. Nigdy, absolutnie nigdy nie zapomnę tych dwóch tygodni bez grama jedzenia w ustach. To była najbardziej pouczająca lekcja pokory, jaką odebrałem w życiu.
Postawa tych ludzi, wyrzucanie jedzenia i nie tylko - totalne pretensje o wszystko i do wszystkich, ich agresywne wypowiedzi i zachowania sprawiają, że nie dziwię się ani Węgrom, ani Polakom niechęci i lęku przed nimi.
Gdyby byli głodni, szukali jedzenia i ucieczki przed bombami, chcieliby zamiedszkać gdziekolwiek - na Węgrzech, w Polsce, Słowacji, nawet Chorwacji, na Litwie, czy w każdym innym kraju UE. Tymczasem oni "życzą sobie do Niemiec". Ucieczka przed wojną to ściema - oni jadą za kasą, a bomby to doskonały pretekst.
ISIS nie zabija muzułmanów. Ci, którzy tam zginęli to żołnierze Asada, Irakijczycy, którzy z armii, którzy nie zdezerterowali, bo większość żołnierzy Irackich, podczas starć z IS porzuca broń i przechodzi na ich stronę - to powszechne zjawisko i przypadkowe ofiary bomb obu stron w czasie, kiedy walki były najostrzejsze, w miastach. ISIS nie zabija podbitych muzułmanów, bo nie potrzebny im dodatkowy wróg - partyzanci, oprócz Syryjskiej armii. Dość często robią nawet drobne ustępstwa wobec ludności, zaskarbiając sobie ich przychylność. Zabijają tylko chrześcijan, Kurdów (ci się im nie dają) i wrogie armie.
Uchodźcy to głównie młodzi ludzie - dlaczego nie chwytają za broń, nie bronią swoich domów i rodzin? To jest ZASTANAWIAJĄCE!
Mim zdaniem NATO, USA (które jest sprawcą - stworzycielem tej sytuacji) i ONZ powinny wysłać wojska na granice północnej Afryki i zneutralizować wypływanie uchodźców na miejscu.
(trochę wiem o ISIS, bo się sporo naczytałem od ludzi "bywszych tam na miejscu walk").

Pozdrawiam bardzo, bardzo ciepło :-)

2015/09/05 10:35:06

Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl

www.youtube.com/watch?v=7L3eSbpETf8

2015/09/05 09:46:30

only-avianca

Mój syn powiedział niedawno w rozmowie (bynajmniej nie o uchodźcach), że "głód jest świetnym nauczycielem". Aż mi się serce ścisnęło. Wiele lat był poza domem, także za granicą. Musiało mu być nie raz ciężko, skoro taką naukę (także) stamtąd przywiózł.
Zgadzam się z Tobą, że głodny człowiek dba o każdy kęs pożywienia, żadnym nie gardzi.

2015/09/05 08:02:40

nudniejszy

A ja wierzę w to, że są ludzie którzy rzeczywiście uciekają przed wojną. Ale z pewnością nie wszyscy, i nawet trudno powiedzieć jaki procent.

Niedawno słyszałem w radiowych wiadomościach - regionalna stacja w Niemczech, i mówili o tym tylko raz po południu, w głównym wydaniu nie było, w centralnych mediach też cisza - że w Turcji znaleziono większą ilość gotowych do sprzedaży syryjskich paszportów. Są interesujące dla każdego, kto mówi po arabsku, bo Syryjczycy w Niemczech bez problemu dostają azyl (ze względu na wojnę). I to na pewno nie jest jedyny podobny przypadek. Masa ludzi chce się dostać do EU, i masa innych ludzi chce na tym zarobić. Biednych raczej na takie rzeczy nie stać.

2015/09/04 23:47:11

Gość: Andrea Calabrone, *.play-internet.pl

TE WYŻARTE BYCZKI , TO HORDY ISLAMSKICH TERRORYSTÓW PRZYSŁANYCH I OPŁACONYCH PRZEZ ŻYDO-AMERYKAŃSKICH ŁOBUZÓW , W CELU ZNISZCZENIA EUROPY OD ŚRODKA . NIE MA MIĘDZY NIMI LUDZI STARYCH , KOBIETY I DZIECI SĄ TYLKO PO TO ABY NIE BYŁO PODEJRZEŃ . A ŻEBY ZAŻEGNAĆ TĘ SYTUACJĘ , WYSTARCZYŁOBY NIE DOZBRAJANIE ISIS PRZEZ ANGLIĘ , FRANCJĘ , AMERYKĘ I IZRAEL .

2015/09/04 19:52:11
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt