Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

orchisss

Miało, ale jakiś problem z webmasterem. Obiecano mi że jak tylko strona zmartwychwstanie to dostanę przysłowiowego cynka :) Póki co można ich kupić w Gandalfie i na empik.com. I niestety póki co tylko "Zlecenie".

2011/04/20 11:49:07

naturegirl

O, mnie też bardzo ciągnie w tureckie klimaty, chociaż nie ukrywam, że póki co to głównie Pamuk i Safak, po prostu to najłatwiej znaleźć. Poza tymi autorami czytałam jeszcze tylko Zajmoglu, nawet nie jestem pewna, czy dobrze napisałam nazwisko. Czy to wydawnictwo UkładANKA ma w ogóle jakąś stronę w necie? Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, a bardzo mnie zaintrygowało, jeśli taką literaturę wydają.

2011/04/20 11:29:17

orchisss

Profilu na FB nie kojarzyłam, dzięki!!!
Artykuł chętnie przeczytam. Sukcesywnie kolekcjonuję wszystko co przełożone z polskiego na turecki - i tenże stos będzie sukcesywnie się powięszkał, a i mam nadzieję, że recenzje będą się ukazywać jak najczęściej.
Co do Pamuka - dokładnie tak. Wielka granda była jak ośmielił nazwać się rzeź Ormian ludobójstwem. Ormianie i Kurdowie to temat ultraciężki w Turcji. Na każdym poziomie społecznym.
Jeśli chodzi o Safak i Pamuka to na razie przeczytałam po jednej książce. Dozuję sobie emocje. Ale obiecuję ze stosu tureckiego regularnie ujmować kolejne książeczki i się opiniami o nich dzielić tutaj. Pozdrawiam, A.

2011/04/20 09:28:26

lilithin

Ja wciąż mam wyrzuty, że Pamuk i Safak nieprzeczytani, choć z pewnością literatura turecka warta jest poznania i innych autorów. Jeśli dobrze kojarzę, to z Pamukiem też była jakaś 'afera', bo chyba mówił on (albo psiał?) o rzezi Ormian.
Czytałaś ten artykuł? Trochę stary, no ale ;) tygodnik.onet.pl/1,26668,druk.html
Polecam też na facebooku profil Literatura orientalna (to właśnie tam znalazłam ten artykuł) www.facebook.com/#!/pages/Literatura-orientalna/135406609812029
Nie tylko o Turcji ;)

2011/04/20 09:21:40
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt