Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Komentujesz wpis:

Wannarexic

Autor:
Zapamiętaj Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

aadrianka

Odniosę się jeszcze do jednej kwestii - jak piszesz, często na forach pro-ana pojawiają się sformułowania w stylu "mój chłopak/moi rodzice/znajomi ciągle mówią, że mam jeść, nienawidzę tego". Otóż wannarexics - przynajmniej na początku - uwielbiają te reakcje rodziny i znajomych, wyrażające zgrozę i troskę (jak długo nie jest to faktyczne zmuszanie do jedzenia). Jeśli dla swoich wysiłków znajdują wsparcie i zrozumienie wśród innych "motylków", reakcje rodziny i przyjaciół będą je tylko dopingować.

2009/10/23 23:24:33

anty_pro_ana

Bardzo Ci dziękuję za komentarz:-)

2009/10/23 21:50:38

aadrianka

Od czasu do czasu zaglądam na Twój blog, ale dopiero dotarcie do tej notki uświadomiło mi, że ja też byłam wannarexic... Działo się to przeszło 10 lat temu, kiedy internet dopiero raczkował. Nie dotarłam zatem do "grupy wsparcia", nie zachorowałam. Ale i po samych tylko próbach wpędzenia się w chorobę została mi pamiątka, problemy z jelitami...
O tym, że nie zachorowałam zdecydował chyba właśnie fakt, że nikt nie wspierał ani moich deklaracji schudnięcia, ani samego odchudzania. Wręcz przeciwnie, rodzina, znajomi, przyjaciele okazywali zdecydowaną dezaprobatę dla tego pomysłu. Teraz dopiero widzę i doceniam, jakie miałam szczęście. Mam kontrolę nad własnym życiem. Kocham swoje ciało tu i teraz. A dobrowolnie i z wielkim zapałem usiłowałam się tego pozbawić.
Pozdrawiam i dziękuję za anty pro-anę.

2009/10/23 21:45:10

Gość: NW, *.nplay.net.pl

Oczywiście, że więcej siły charakteru wymaga wytrwanie na zdrowej diecie, ale zdrową dietę przeprowadzasz z miłosci do siebie i swojego ciała, a dziewczyny pro-ana robią to z nienawiści. I tu jest różnica. One nie budują nowej pieknej sylwetki tylko chcą się zniszczyc.

2009/09/21 06:51:46
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt