Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

dudi1982

Link nie działa, więc wklejam prawidłowy
www.facebook.com/Chcemy-przej%C5%9Bcia-dla-pieszych-przez-Al-Wyzwolenia-357368887759316/?ref=hl
Przystanek M1 - tylko likwidacja tunelu sprawi, że będzie to przystanek w pełni funkcjonalny. Inne rozwiązania będą zmuszały do długich spacerów, a więc nie będzie to żaden węzeł przesiadkowy. Do tego dochodzi problem ruszania tramwaju na wzniesieniu. Teraz przejeżdżają przez tunel bez problemu tylko dlatego, że wjeżdżają rozpędzone. No a skoro są wzniesienia, to i pewnie byłyby schody na dojściach do peronów. Po zasypaniu tunelu cała linia tramwajowa byłaby na jednym poziomie, a więc dojście do peronów byłoby wygodne (bez schodów), blisko innych przystanków, blisko bloków, no i odpada problem ruszania na wzniesieniu. Niestety MZDiT myśli tylko o kierowcach, więc jestem pewien, że tunelu nie zlikwidują, bo to by oznaczało kolejne miejsce kolizyjne z tramwajami. Toż to by było niebezpieczne, nieefektywne itd. Ale pomarzyć dobra rzecz, więc może pójdźmy o krok dalej w tych marzeniach? A gdyby tak linię tramwajową przenieść na południową stronę Al. Wyzwolenia? Tak powinna być wybudowana w PRLu. Gdyby teraz to naprawiono, to można by zlikwidować rondo na Fieldorfa i dalej zrobić to:
www.facebook.com/357368887759316/photos/a.357386704424201.1073741828.357368887759316/399937216835816/?type=3&theater
Przystanek Baczyńskiego cóż jak przeczytałem uzasadnienie negatywnej opinii pod projektem obywatelskim, to się załamałem. Wygląda bowiem na to, że urzędnik może napisać wszystko i szary człowiek nic nie może z tym zrobić. Po prostu autorowi projektu dano w twarz, a wszystkim którzy przejścia chcą napluto pod nogi. To samo zrobiono z projektem przeniesienia wlotu ul. Herberta. Odmowę można streścić w słowach nie, bo nie. Bo niebezpieczne z powodu tramwajów. Do cholery, a obecnie nie jest niebezpiecznie? Przecież jadący z centrum do Biedronki przecinają linię tramwajową! A może MZDiT chce to połączenie zlikwidować i zmusić do jazdy przez rondo przy Fieldorfa?
Co do wind na w/w przystanku, to pomysł ich instalowania jest nie tylko idiotyczny z powodów wymienionych w artykule, ale i nie rozwiązuje w ogóle problemu! No bo co z tego, że winda zwiezie w dół, do tunelu, skoro trzeba się z niego jeszcze wydostać? Dookoła tunelu schody, a więc windy musiałyby jeszcze wozić do bloków przy Wyzwolenia, Herberta, Iwaszkiewicza i do Biedronki. Czyli 6 wind. Za czyje pieniądze??? Idiotyzm!

2016/01/29 16:32:22
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt