Gazeta.pl Forum Randki Gry Online Poczta
Autor:
Zapamiętaj Aby dodać komentarz na tym blogu, musisz się zalogować. | Załóż konto
Treść:
Formatowanie: [b] pogrubienie [/b], [i] kursywa [/i], [u] podkreślenie [/u], link: URL lub [a="URL"]tekst[/a]

Powiadamiaj mnie e-mailem o nowych:

Po skomentowaniu wracaj na stronę blogu

dudi1982

Soczewki zmieniono i teraz skręcając z Jagiellońskiej w Sabinowską robimy to bezkolizyjnie. Mimo to, wczoraj stałem tam 3 cykle. To pokazuje, że sygnalizacja jest nieefektywna. Powinno być rondo, no ale cóż.
Soczewki zmieniono, a co za tym idzie, nie można już tutaj zawracać. Natomiast znak F-12 informujący, że tranzyt może jechać w lewo lub zawrócić - pozostał. Czy MZD zrobi kiedyś coś z głową od A do Z?

2014/04/24 12:21:11

dudi1982

No i się MZD nad nieudolnymi kierowcami ulitowała. Jadę wczoraj przez krzyżówkę i co widzę? Zmieniono cykl świateł tak, że skręcający w lewo z Jagiellońskiej w Sabinowską, mają wolną drogę, bo ci od strony ul. Kościelnej stoją na czerwonym.
I jeszcze jedna zmiana. Podobnie jak na łączniku Szajnowicza z Łódzką, tak i tutaj ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i pojął, że jazda Jagiellońską prosto z dwóch pasów jest bez sensu, tym bardziej, że jeden się zaraz kończy. Szkoda tylko, że kilkanaście m2 asfaltu za nasze pieniądze zdążono położyć. Kto się w MZD projektowaniem zajmuje, że oni takie buble projektują??? I kto, kolejne już zmarnowane pieniądze zwróci miastu???

2014/04/10 20:23:13

lunch

@adiqwerty80: Mam pytanie: Ty to pisałeś poważnie?

2014/03/02 22:17:14

dudi1982

Dzisiaj MZD mnie poinformował, że znak D6b został poprawiony (znak zamontowano na
wysięgniku).
Prawie miesiąc to trwało.

2014/02/28 14:22:15

tituszki

podoba mi się pierwsze zdjęcie, wygląda bardzo miejsko, ktoś niezorientowany nie domyśliłby się, że wokół tego miejsca praktycznie jest wieś :)

2014/02/28 11:49:05

dudi1982

I to właściwie kończy temat. Jednocześnie rodzi się pytanie po co ta droga, skoro są tam pojedyncze auta. Wystarczyło zrobić tylko dojazd dla Straży. Skoro aut na krzyżówce nie przybyło, a mimo tego tworzą się korki (coraz więcej ludzi o tym mówi), to sygnalizacja swojego zadania nie spełnia. Nie wiem, czy były tam montowane pętle indukcyjne. Wygląda na to, że nie, skoro dla Jagiellońskiej świeci się czerwone mimo braku aut na poprzecznych drogach. Dlaczego nie pomyślano o rondzie?

2014/02/27 10:05:34

haladyj

Tam są pojedyncze auta. Natomiast tworzenie bezkolizyjnych cykli zabiera więcej czasu, bo każda relacja musi mieć odrębną.

2014/02/27 08:40:32

dudi1982

Oczywiście to wszystko pod warunkiem, że od strony ul Kościelnej jeździ aż tak dużo aut, że skręt w Sabinowską jest utrudniony.

2014/02/27 08:30:32

dudi1982

Przepis zostaw w spokoju. Jeśli go zmienisz, to na każdym skrzyżowaniu równorzędnym, mimo zielonego światła, musiałbyś puszczać tych z prawej. To samo na skrzyżowaniach, gdzie oprócz zielonego światła masz jeszcze znak A-7. To po co to zielone?
Natomiast na Jagiellońskiej w każdej chwili można zmienić soczewki sygnalizatorów i sygnalizacje przeprogramować tak, by auta skręcające z Jagiellońskiej w Sabinowską, robiły to bezkolizyjnie. Według mnie tak to powinno być zrobione od samego początku, bo na tym skręcie jest największe natężenie ruchu.

2014/02/27 08:26:53

adiqwerty80

moim zdaniem trochę idiotyczny jest ten przepis- powinno być tak, że jak już jest
pierwszeństwo łamane to powinno obowiązywać też przy sygnalizacji
- przecież takie pierwszeństwo ma zastosowanie tam, gdzie ważniejsza droga
"skręca" a pozostałe wloty są mniej ważne dlatego tak powinno to działać

2014/02/26 23:07:51

dudi1982

No to to już są kpiny. Droga przez miesiąc była zamknięta, bo czekała na odbiory. To kto robił te odbiory, że zezwolił na otwarcie drogi mimo oznakowania umieszczonego niezgodnie z projektem i zasłaniającego sygnalizator?? Skoro te odbiory to pic na wodę, to po co czekać aż miesiąc? Nie można pieczątki przystawić bez oglądania inwestycji dzień po jej ukończeniu? Z resztą, czy ktoś ją w ogóle oglądał? Przeszedł się z projektem po tej drodze?
Na otwarciu drogi był i prezydent miasta i dyrektor MZD. Skoro ja widzę błędy, to jakim cudem oni tego nie widzą? Tym bardziej, że e-mail ode mnie w tej sprawie dostali 2 Lutego.
Pan Matyjaszczyk chyba na mój głos w wyborach nie zasłuży. I to nie przez kryzys, nie zwolnienia na hucie, ale przez głupi bajzel i bylejakość na drogach. Łącznik przy Łódzkiej raz, korytarz północny dwa, Jagiellońska trzy.

2014/02/25 15:58:12

haladyj

Nie poprawili. Zasłania (stan z soboty 22 II)

2014/02/25 14:58:57

dudi1982

Tak jest za każdym razem, gdy gdzieś jest zmieniana organizacja ruchu. Jazda na pamięć jest tak głęboko wryta w głowy niektórych kierowców, że nawet po kolizji z policją będą się kłócili. Ile było trąbienia po wybudowaniu ronda na Fieldorfa. To samo przy zmianie organizacji na rondzie Mickiewicza czy na krzyżówce Piastowskiej z Zaciszańską. Po powstaniu ronda na rynku Wieluńskim, to już nawet policja tam sobie jaja robiła z kierowców. Jednej pani kazali trzy razy objechać to rondo dookoła, żeby zrozumiała, że będąc na nim ma pierwszeństwo. Ona jechała, a oni w tym czasie zwijali się ze śmiechu. Policja przez tydzień powinna stać wszędzie, gdzie jest jakaś zmiana organizacji ruchu.
No ale jazda na pamięć ma też czasami dobre strony. Po bajzlu z oznakowaniem, jaki zafundował nam wykonawca łącznika Szajnowicza z Łódzką, tylko jazda "po staremu" uchroniła kierowców przed kolizjami.
Jeszcze inna sprawa, że kierowcy po zdaniu egzaminu do kodeksu nie zaglądają. Prawo jazdy dostali 30-40 lat temu i od tej pory wiedzy nie aktualizowali. Proszę popatrzeć na programy typu "Drogówka" czy "Uwaga Pirat". Niektórzy podstaw nie znają.
A jak teraz wygląda sprawa ze znakiem D-6b na Jagiellońskiej tuż przed tą krzyżówką? Nadal zasłania sygnalizator, czy poprawili to?

2014/02/25 14:35:33
Copyright © Agora SA | Ochrona prywatności | Kontakt