w notce: Manu Ginobili raz jeszcze!   »
Koszulka Manu Ginobili ego zawisła minionej nocy obok koszulki Tima Duncana pod dachem hali AT amp T Center w San Antonio. Poniżej zapraszam do tekstu z końca sierpnia minionego roku, kiedy Manu ogłosił zakończenie kariery. Manu zostanie w koszykówce na zawsze. Widzisz go co wieczór, w ruchach Hardena, Giannisa, Westbrooka, Duranta i wielu innych znakomitych graczy, którzy garściami czerpali z przebojowości Manu i nigdy wcześniej niewidzianej pracy nóg. Będzie żył w tych ruchach, będzie nam o
28.03.2019 16:56
w notce: Rozlosowano grupy na Mistrzostwa Świata 2019. Polska w grupie A   »
Rozlosowano grupy na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w tym roku w Chinach, na przełomie sierpnia i września. Polska trafiła do grupy A razem z Chinami, gospodarzem imprezy, Wenezuelą i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Losowanie wyglądało tak:
27.03.2019 06:47
w notce: Poważna kontuzja Jusufa Nurkica!   »
Fatalnie wieści z Portland! Jusuf Nurkic doznał złamania kości piszczelowej oraz kości strzałkowej lewej nogi. Czeka go operacja i miesiące rehabilitacji. Do urazu doszło minionej nocy, podczas drugiej dogrywki meczu Blazers-Nets 148:144 . Dla 24-letniego Bośniaka, to druga bardzo podobna kontuzja na przestrzeni niespełna dwóch lata. W kwietniu 2017 roku Nurkic doznał  złamania kości strzałkowej prawej nogi. To ogromny cios dla Blazers, którzy ostatnio musieli sobie radzić także bez C.J. Mc
24.03.2019 10:34
w notce: Toronto 2019 cz.6. Ostatnia   »
Co za niekompetentny sk...yn. Ku...a mać! Ależ mnie wk...ił. No co za niekompetentny sk...yn! Spokojnie, Daryl. Wygraliśmy mecz. Mam to w dupie. Niedługo play-offy. Wyobraź sobie to w play-offach. Albo dziś, jakby mecz był bardziej wyrównany. Co za niekompetentny sk...yn. 65279 Stałem po meczu, pod szatnią Houston Rockets i czekałem na zielone światło by tam wejść.  We wtorkowy wieczór, do Toronto przyjechali Houston Rockets. Który wtorkowy wieczór? No właśnie! Patrz, to już dwa ty
19.03.2019 17:49
w notce: Wolni agenci 2019, cz. 1   »
Jesteśmy na ostatniej prostej rundy zasadniczej. Niektóre drużyny są już pewne, lub niemal pewne awansu do play-offs . Inne będą walczyć do ostatniego meczu. Są też ekipy, których zawodnicy już powoli będą musieli wyciągać z garażu wędki. Ale NBA to liga, w której nie można stać w miejscu. Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Dlatego już teraz biorę na warsztat dwudziestu wolnych agentów, którzy tego lata będą negocjować nowe kontrakty. W pierwszej części skupiam się na zawodnikach spoza pie
17.03.2019 16:54
w notce: Ten brudny Mark Jackson   »
Jeffa Van Gundy ego cenię za intelekt, ciekawe spostrzeżenia, otwarty umysł, specyficzne poczucie humoru. Podczas transmisji sobotniego starcia Lakers-Celtics, JVG powiedział, że jego zdaniem Lakers powinni rozważyć transfer z udziałem LeBrona Jamesa. Cóż pomysł na pozór wydaje się szalony i nierealny. Gwiazd tej półki się nie transferuje, no chyba, że same tego chcą. Ale tak czysto na potrzeby akademickiej dyskusji, jest to temat bardzo ciekawy, jak najbardziej nadający się do zbadania podczas
13.03.2019 16:00
w notce: Toronto 2019 cz.5   »
Mecz z Portland Trail Blazers był jednym z fajniejszych meczów, jakie widziałem na żywo. Było w nim wszystko. A jeśli nie wszystko, to bardzo wiele. Dobra obrona, dobry atak, indywidualne akcje, drużynowe sekwencje na obu końcach parkietu. Rzuty na remis, na prowadzenie, na zwycięstwo. To się oglądało! Po trzech celnych rzutach wolnych Lillarda, Raps nie wzięli czasu. Punkty na przełamanie remisu, w swoim stylu, z prawego rogu, rzucił Kawhi. 38 punktów w 34 minuty gry. Był to już jego siódmy w
08.03.2019 06:35
w notce: LeBron wyprzedził Michaela Jordana na liście najlepszych strzelców   »
Trwa przerwa w meczu Lakers-Nuggets. LeBron James przystępował do tego starcia z 13 punktami straty do Michaela Jordana na liście najlepszych strzelców w historii NBA. Lider Lakers ma po dwóch kwartach 17 punktów. Jordana wyprzedził na 5 minut i 38 sekund przed końcem drugiej kwarty. Podobno wydarzyło się to dokładnie o 23:23 czasu wschodniego wybrzeża USA. Zaraz potem, przy najbliższej przerwie na żądanie, LeBron dostał video tribute, w którym pokazano jak przez lata gromadził swoje punkt
04.03.2019 14:55
w notce: Jak przetrwać All-Star Weekend. Poradnik dla narzekających   »
Benjamin Franklin powiedział kiedyś: 8222 Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. 8221 . Ja bym do tego dorzucił jeszcze narzekanie na Weekend Gwiazd w NBA, z podkreśleniem konkursu wsadów oraz niedzielnego mecz głównego. Szczerze powiedziawszy, ten rokrocznie rozżalony, zawiedziony, naburmuszony, obrażony internet zaczyna mnie śmieszyć, żeby nie użyć gorszych słów. Pomogę Wam zmienić to niezdrowe nastawienie. W przyszłym roku może inaczej spojrzycie na tę imprezę.   Włączcie lo
02.03.2019 08:36
w notce: Eric Bledsoe ma nowy kontrakt   »
Eric Bledsoe i Milwaukee Bucks porozumieli się w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości 70 mln. 29-latek byłby niezastrzeżonym wolnym agentem tego lata, gdyby stronom nie udało się dogadać. Bucks pokazują, że nawet klub z małego rynku, jeśli jest dobrze prowadzony, może być miejscem, gdzie gra się dobrze w koszykówkę, gdzie wolni agenci chcą podpisywać kontrakty. Bledsoe chciał pieniędzy, ale też stabilizacji oraz gry w drużynie grającej o najwyższe cele. Poza tym, podczas tegorocznej wo